اخبار عمومی
  • ورزشی
  • پربیننده ترین اخبار

 

 

 

106282
تاریخ انتشار: 1395/11/22 03:07
برگزیدگان سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند
مراسم پایانی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با معرفی برگزیدگان در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرجهان، مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش های برج میلاد با اجرای احسان کرمی و با حضور محمد جواد ظریف ، وزیر ارشاد ، وزیر کار،معصومه ابتکار،حسین فریدون و هنرمندانی محسن تنابنده، رامبد جوان، نوید محمدزاده، عبدالله اسکندری، سیروس الوند، سعید روستایی، سعید راد، رویا نونهالی، مرتضی رزاق کریمی، جهانگیر کوثری، علیرضا داوودنژاد، رضا داوودنژاد، زهرا داوودنژاد، جهانبخش سلطانی، غلامرضا موسوی، مجید مظفری، محمد حسین مهدویان، علی معلم، وحید جلیلوند، امیر آقایی، فرشته طائرپور، منوچهر شهسواری، محسن کیایی، بابک حمیدیان، مینا ساداتی، جواد عزتی، پوران درخشنده، مهرداد صدیقیان، غزل شاکری، مهتاب کرامتی، علی جلیلوند، محمودگبرلو و ... آغاز به کار کرد.


در ادامه کلیپی از درگذشتگان یک سال گذشته سینمای ایران برای حاضران پخش شد و یاد عباس كيارستمي، جمشید ارجمند، اصغر بيچاره، ثريا حکمت، حسن جوهرچي، نيما طباطبايي، داوود رشيدي، فرج الله سلحشور، محمد زرين دست، محسن سيف، پرويز شاهين‌خو، پرويز صبري، نصرت الله طلايي، دنيا فني زاده، عليرضا قومي، احمد مسروري، جعفر والي و رضا رستمی گرامی داشته شد.
اسامی نامزدها و دریافت کنندگان سیمرغ جشنواره سی و پنجم فیلم فجر به شرح زیر است:

عنوان سیمرغ

نامزدها

برنده سیمرغ

بهترین مستند

متهمین دایره بیستم (حسام اسلامی)، آهستگی (یاسر خیر)، بزم رزم (مهدی همایونفر)، صفر تا سکو (مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی)، آوانتاژ (آبان عسگری و محمد کارت)

متهمین دایره بیستم (حسام اسلامی)

بهترین کارگردانی مستند

آرش لاهوتی (آبی کم رنگ)، یاسر خیر (آهستگی)، حسام اسلامی (متهمین دایره بیستم)، سحر مصیبی (صفرتا سکو)، محمد کارت (آوانتاژ)

یاسر خیر (آهستگی)

بهترین دستاورد فنی مستند

سید وحید حسینی برای پژوهش فیلم «بزم رزم»، سید محمدرضا هاشمیان برای پژوهش «رئیس الوزراء»، همیلا موید برای تدوین «صفر تا سکو»، امین ابوالصدق برای صداگذاری «صفر تا سکو»، مرتضی پایه شناس برای تدوین «کویرس وطن کوچک من»، بهروز بادروج برای فیلمبرداری «آهستگی»

سید وحید حسینی برای پژوهش فیلم «بزم رزم»

بهترین عکس

امیرحسین شجاعی برای مجموعه عکس های فیلم رگ خواب، امید صالحی برای مجموعه عکس های فیلم اسرافیل، مریم تخت کشیان برای مجموعه عکس های فیلم نگار، احمدرضا شجاعی برای مجموعه عکس های فیلم خفگی، سحاب زری‌باف برای مجموعه عکس های فیلم ماجرای نیمروز

امیرحسین شجاعی برای مجموعه عکس های فیلم رگ خواب

بهترین چهره‌پردازی

سودابه خسروی برای اسرافیل، عبدالله اسکندری برای خوب، بد، جلف ، ایمان امیدواری برای زیرسقف دودی،  مهرداد میرکیانی برای یک روز بخصوص، علی بهرامی فر برای ایتالیا ایتالیا    

ایمان امیدواری برای زیرسقف دودی

بهترین جلوه‌های بصری

محمد لطفعلی برای آباجان، مهدی قاسمی برای ویلایی‌ها، سینا قویدل برای رگ خواب، محمدرضا نجفی امامی  برای بیست و یک روز بعد، کامران سحرخیز و امیر سحرخیز  برای پشت دیوار سکوت

مهدی قاسمی برای ویلایی‌ها

بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

آرش آقابیک برای خفه‌گی / رگ خواب، حمید رسولیان برای گشت 2 / چراغ های ناتمام، ایمان کرمیان برای ویلایی ها، آرشا اقدسی برای سارا و آیدا / یک روز بخصوص، محسن روزبهانی برای ماجرای نیمروز

آرش آقابیک برای خفه‌گی / رگ خواب

بهترین طراحی صحنه و لباس

کامیاب امین عشایری برای یک روز بخصوص، امیرحسین قدسی برای نگار، کیوان مقدم برای تابستان داغ، محسن نصراللهی برای بدون تاریخ، بدون امضاء، بهزاد جعفری طادی برای ماجرای نیمروز

بهزاد جعفری طادی برای ماجرای نیمروز

بهترین صدابرداری

عباس رستگارپور برای زیرسقف دودی، پرویز آبنار برای فراری، داریوش صادقپور و محمود کاشانی برای تابستان داغ، امین میرشکاری برای بدون تاریخ بدون امضاء، وحید مقدسی برای نگار

پرویز آبنار برای فراری

بهترین صداگذاری

پرویز آبنار برای فراری، سیدعلیرضا علویان برای بدون تاریخ بدون امضاء، حسین ابوالصدق برای نگار، محمدرضا دلپاک برای زیر سقف دودی، امیرحسین قاسمی برای تابستان داغ

سیدعلیرضا علویان برای بدون تاریخ بدون امضاء

بهترین موسیقی

حامد ثابت برای تابستان داغ، پیمان یزدانیان برای بدون تاریخ بدون امضاء، ستار اورکی برای ویلایی ها، یحیی سپهری شکیب برای فراری، کریستف رضاعی برای نگار

کریستف رضاعی برای نگار

بهترین تدوین

سپیده عبدالوهاب برای سدمعبر، بهرام دهقان برای نگار، حسن حسندوست برای فراری، سهراب خسروی برای تابستان داغ،  احمد مرادپور برای سارا و آیدا

سهراب خسروی برای تابستان داغ

بهترین فیلمبرداری

مسعود سلامی برای گشت ۲، پیمان شادمانفر برای بدون تاریخ بدون امضاء، بهرام بدخشانی برای نگار، محمد آلادپوش برای سوفی و دیوانه، هومن بهمنش برای تابستان داغ

هومن بهمنش برای تابستان داغ

بهترین بازیگر مکمل زن

گیتی قاسمی برای سدمعبر و ویلایی‌ها، مینا ساداتی برای تابستان داغ،  زکیه بهبهانی برای بدون تاریخ بدون امضاء، ثریا قاسمی برای ویلایی ها، شبنم مقدمی برای آباجان

ثریا قاسمی برای ویلایی ها

بهترین بازیگر مکمل مرد

ساعد سهیلی برای گشت ۲، نوید محمدزاده برای بدون تاریخ بدون امضاء، هادی حجازی فر برای ماجرای نیمروز، نادر فلاح برای سدمعبر و انزوا، جواد عزتی برای ماجرای نیمروز

نوید محمدزاده برای بدون تاریخ بدون امضا

بهترین بازیگر نقش اول مرد

امیر آقایی برای بدون تاریخ بدون امضاء، محسن تنابنده برای فراری، مهرداد صدیقیان برای ماجرای نیمروز، علی مصفا برای تابستان داغ، حمید فرخ نژاد برای خوب، بد، جلف

محسن تنابنده برای فراری

بهترین بازیگر نقش اول زن

مریلا زارعی برای زیر سقف دودی، لیلا حاتمی برای رگ خواب، پریناز ایزدیار برای تابستان داغ، غزل شاکری برای سارا و آیدا، سارا بهرامی برای ایتالیا ایتالیا، هدیه تهرانی برای اسرافیل

لیلا حاتمی برای رگ خواب - مریلا زارعی برای زیر سقف دودی

بهترین فیلمنامه

منیر قیدی و ارسلان امیری برای ویلایی ها، کامبوزیا پرتوی برای فراری، پیام کرمی برای تابستان داغ، سعید روستایی برای سدمعبر، وحید جلیلوند و علی زرنگار برای بدون تاریخ، بدون امضاء

کامبوزیا پرتوی برای فراری

سیمرغ ویژه هیأت داوران

 

 

علیرضا داودنژاد برای فیلم فراری

بهترین کارگردانی

وحید جلیلوند برای بدون تاریخ بدون امضا،  ابراهیم ایرج زاد برای تابستان داغ، پوران درخشنده برای زیر سقف دودی، حسین مهدویان برای ماجرای نیمروز، علیرضا داوودنژاد برای فراری، رامبد جوان برای نگار

وحید جلیلوند برای بدون تاریخ بدون امضا،

بهترین فیلم

جهانگیرکوثری برای فراری، جواد نوروزبیگی برای تابستان داغ، پوران درخشنده برای زیر سقف دودی، سیدمحمود رضوی برای ماجرای نیمروز، علی جلیلوند برای بدون تاریخ، بدون امضاء

سیدمحمود رضوی برای ماجرای نیمروز

بهترین فیلم از نگاه مردمی

 

فیلم ماجرای نیمروز (ضمن تقدیر از دو فیلم خوب٬ بد٬ جلف و آباجان)

فیلم کوتاه

 

روتوش - کاوه مظاهری  

در پايان قابل ذكر است؛ فيلم سينمايی «ماجرای نيمروز» با دريافت پنج سيمرغ بلورين جشنواره، ركورددار برگزيدگان اين دوره شد. فيلم «فراری» عليرضا داوودنژاد هم با دريافت چهار سيمرغ در رتبه دوم جای گرفت.
محمد جواد ظریف، علی ربیعی، حسین فریدون، معصومه ابتکار، حجت‌الله ایوبی و محمد حیدری برای اهدای سیمرغ زرین از نگاه ملی و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران روی صحنه آمدند. وزیر امور خارجه، برای خواندن نام بهترین فیلم از نگاه ملی پشت میکروفون قرار گرفت، سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی را سید محمود رضوی برای فیلم «ماجرای نیمروز» دریافت کرد.



کانال تلگرام عصر جهان



ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*