اخبار عمومی

 

 

 

 

139081
تاریخ انتشار: 1396/05/13 19:07
در رسانه ها از قول شما مطلبی خواندم که در آن، از اینکه در استخدامهای نفتی، سهمی هم به شهرستان نفت خیز بهمئی داده شده است، سخت برآشفته اید، سخنهای ناصواب بر زبان رانده و درشت گویی ها کرده اید. قصدم آن بود پاسختان را با زبان خودتان بگویم، لیکن بر سرکشی های قلم مهار می زنم و با زبان استدلال اما به تلخی با شما سخن می گویم

عصرجهان-در پی اعلام خبر بهرمندی مردم شهرستان بهمئی از مزایای استخدامی مربوط به حوزه نفت، سخنانی تندی به نقل از حجت الاسلام و المسلمین شاه عفو در فضای مجازی و برخی سایت های خبری منتشر گردید که مردم و مسئولین بهمئی از این سخنان آزرده خاطر شدند و مطالبی را بعنوان جوابیه در  فضای مجازی و سایت های خبری منتشر و باز نشر نمودند
متن زیر جوابیه حکمت الله سنائی معاون فرماندار شهرستان بهمئی به سخنان حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای شاه عفو است که عینا منتشر می گردد

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای شاه عفو
با سلام و تحیات
در رسانه ها از قول شما مطلبی خواندم که در آن، از اینکه در استخدامهای نفتی، سهمی هم به شهرستان نفت خیز بهمئی داده شده است، سخت برآشفته اید، سخنهای ناصواب بر زبان رانده و درشت گویی ها کرده اید. قصدم آن بود که به توصیه ی «ملای رومی» که:
 «چونکه با کودک سر و کارت فتاد       پس زبان کودکی باید گشاد»؛
پاسختان را با زبان خودتان بگویم، لیکن از آنجا که خود را نماینده ی مردمی با فرهنگ می دانم، بر سرکشی های قلم مهار می زنم و با زبان استدلال اما به تلخی با شما سخن می گویم.
پیش از آن، یک بار توجهتان را به کلمات کینه توزانه ای که تنها در چند سطر به کار گرفته اید جلب می کنم:
(خشم زا، ظلم بار، ضایع کننده، موجب تأسف و تنفر، نکبت بار)
«تا ببیند مؤمن و گبر و جهود
کاندرین صندوق جز لعنت نبود»
از این همه خشونت در کلام کسی که ملبس به لباس مقدس روحانیت است در شگفت و متأسف شدم، اما آزار دهنده تر از این خشونت، غرور و تفرعُنی است که در سرتاسر آن سخنانِ کم بار موج می زند؛ آنجا که نه تنها بهبهان را نقطه ی شهری و دیگر نقاط را غیر شهری خوانده اید، جزم اندیشانه! شهر را بر روستا رجحان داده و بهبهان را تنها به حکم داشتن زبانِ خاص، برتر از سایرِ (به قول خودتان) «غسوات» نشاندید، آن را به مثابه کل استان خوزستان قلمداد کردید و به نمایندگی از این استان به مردمی تاختید که به گواه آمار (به نسبت جمعیت) بیشترین تعداد ایثارگرانی را دارد که در دفاع از خوزستان و این آب و خاک، جان شیرین در طبق اخلاص نهادند.
دلم به درد می آید وقتی مردمی را که از قدیم الایام تا به امروز باعث رونق بازار، کسب و کار و تجارت بهبهانند؛ عامل بیکاری جوانان  بهبهانی می دانید و در عصری که سودجویان از همه طرف وحدت و تمامیت این خاک را نشانه رفته اند آنهم در شهری که بیش از نیمی از آن از سایر اقوامند؛ بر طبل تفرقه می کوبید و از «اصل» و «نااصل» سخن می گویید و دردناکتر آن که در تأیید آن استدلالات مشعشع!! و کلام تفرقه انگیزتان، به کلام معصوم (ص) استناد می کنید، غافل از آنکه در نگاه معصوم:
«این وطن مصر و عراق و شام نیست
این وطن شهری ست کان را نام نیست
ای خوش آن کو یابد از توفیق بهر
 کاوَرَد رو سوی آن بی نام شهر»        
من بر خلاف شما، ظلم و تبعیض واقعی را نه در سهمیه ی استخدامی جوانان بهمئی، بلکه در آن می دانم که نفتِ بیش از هشتاد حلقه چاهِ بهمئی از طریق خوزستان صادر شود و شرکت نفت، حتی یک دفتر نمایندگی در این شهرستان نداشته باشد
همچنانکه از بُعد فنی، نفت این شهرستان به وسیله ی «شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری» استخراج میشود و این شرکت زیر مجموعه ی «شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب» است که اعم از خوزستان بوده و تابع تقسیمات کشوری نیست.
ظلم و تبعیض واقعی را آن می دانم که خوراک پالایشگاه فاز 2  بیدبلند از بهمئی باشد اما جوانان بهمئی برای مشاغل ساده ی کارگری، مجبور به شنیدن سخنان نامهربانانه و مِنَتهای گاه و بیگاه امثالِ شماها باشند.
و اما، ترستان از اینکه مبادا سخنتان نفی دموکراسی تلقی شود نیز به جاست، هر چند در ارتباط سخنتان با دموکراسی مطمئن نیستم اما بی شک این سخنان بی اساس را نفی انسانیت و برای شما که مدعی اسلامید؛ نزول از مرتبه ی دینداری می دانم.
مردم بهمئی بزرگوارانه شما را خواهند بخشید و توصیه می کنم تا دیر نشده خود نیز استغفار کنید.
«چو غنچه گر فروبستگی است کار جهان
تو همچو باد بهاری گره گشا می باش
چو پیرِ سالک عشقت به می حواله کند
بنوش و منتظر رحمت خدا می باش»
والسلام
عصرجهان- شهرستان بهمئی با دارا بودن بیش از 80 حلقه چاه نفت و گاز  و چندین واحد تاسیات نفتی روزانه حدود  180 هزار بشکه نفت تولید می نماید مناطق نفتخیر بهمئی زیر مجموعه شرکت نفت و گاز منطقه آغاجری(امیدیه) از توابع مناطق نفتخیز جنوب است
شایان ذکر است شهرستان بهمئی با شهرستان های بهبهان، آغاجری، امیدیه، رامهرمز و باغملک در استان خوزستان همجوار است و دارای ارتباط تنگاتنگ و عمیق اجتماعی و اقتصادی با این شهرستان های است چرا که بیشتر جمعیت بهمئی در استان خوزستان سکونت دارند

برچسب ها:
شاه عفو ؛ بهبهان ؛

بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهان


باران
|
Iran
|
1396/05/13 20:37
  +3

  -1
پاسخ
ما باید جای سهمیه ی استخدامی،تقاضای تاسیس پالایشگاه و پتروشیمی داشته باشیم تا بعضی کم عقل ها اینقد ما را دست کم نگیرند و حقمون را ضایع نکنند.
سعید
|
Iran
|
1396/05/13 20:52
  +2

  -1
پاسخ
احسنت
علیرضا
|
Iran
|
1396/05/13 21:03
  +0

  -1
پاسخ
این جناب شاه عفو امام.جمعه کجاست؟
پاسخ ها
دددد
|
Iran
|
1396/05/14 02:37
  +0

  -0
امام جمعه نیست. یک طلبه معمولیست
برادر
|
Iran
|
1396/05/14 03:02
  +0

  -0
امام جمعه جایی نیست
.....
رضا
|
Iran
|
1396/05/14 00:13
  +0

  -0
پاسخ
احسنت بزرگانمان لب تر کنند امثال اینا و کسانی ک بخواهند با بهمئی جماعت ب ناحق در بیفتند سرجایشان خواهیم نشاند...
محمد
|
Iran
|
1396/05/14 02:50
  +0

  -0
پاسخ
باسلام
درودبرآقای سنایی باجواب دندانشکن ایشان هرچنددوست داشتیم بازبان خودش رامیداد.
ازنماینده محترم شهرستان شهیدپروربهمئی خواهشمندیم جلوی استخراج نفت ازین منطقه رابگیردوفقط باسهمیه استخدامی اجازه برداشت دهند
همه ایران سرای من است ای آقای شاه عفو
بغ بغو
|
Iran
|
1396/05/14 03:13
  +0

  -0
پاسخ
... بر تو ای شاه عفو
چنین گفته ای ....
همکار
|
Iran
|
1396/05/14 06:17
  +0

  -0
پاسخ
درود بر آقای سنایی برادر بزرگوار
بیطرف
|
Iran
|
1396/05/14 06:19
  +0

  -0
پاسخ
عصر جهان لطفا (مطلب)این شاه عفو رو هم درج کن ببینیم چی بافته برای خودش
بهمیی
|
Iran
|
1396/05/14 06:20
  +0

  -0
پاسخ
آقای سنایی دست شما درد نکنه کاری که استاندار ما باید انجام میداد شما انجام دادی
بخوان
|
Iran
|
1396/05/14 07:05
  +0

  -0
پاسخ
کانال تلگرامی شاه عفو نوشت:
«بسم الله الرحمن الرحیم

فریاد ز دل برآید که بسوزد این جهان را
ز پی ظلم و جفایی که دمادم بکند خون به دل من

تاریخچه ی دیار مظلوم و البته پر افتخار بهبهان،در قیاسی سر انگشتی با شهرهای هم جوار که روزی سر بر آستان مسئولین وقت می ساییدند بلکه ترحم و مرحمتی کنند و آرزوی دور و درازشان ،که این بود که به آنها شهری (اهل شهر)گفته شود را برآورده کنند ،در می یابیم که اهالی بهبهان و پیشینه ی بهبهان در عین عزت و شکوه،مورد بی مهری های فراوانی قرار گرفته اند.
کدام خانواده ی بهبهانی الاصلی است که امروز یک جوان بیکار نداشته باشد به رغم این که در بیخ گوش ما منابع عظیم نفتی و گازی بنام این شهر هست و بعضا متعلق به این شهر و بنام و به کام شهرها وغسوات هم جوار تمام می شود.
پاسخ این همه ظلم و تبعیض را ما باید از چه کسی بگیریم؟
خبری که اخیرا به این حقیر رسیده است مبنی بر اینکه فرماندار یکی از شهرهای هم جوار بهبهان که از قضا متعلق به استانی دیگر است اظهاراتی داشته است به این مضمون که سهم استخدامی اهالی شهر مذکور در شرکت نفت ،جزء استان خوزستان بحساب می آید !
این خبر خشم زا و ظلم بار و ضایع کننده حقوق نیروی کار شهرستان بهبهان موجب تاسف و تنفر اینجانب شده است.
بنده علیرغم اینکه در مسافرت خارج از شهر هستم،لکن با دریافت این خبر نکبت بار،برآن شدم تا خطاب به مسئولین مربوطه بویژه نماینده محترم عرض کنم که مصرانه از قبول این خواسته امتناع ورزیده و موضع تندی در قبال این اظهارات نشان دهید و هرچه سریع تر از طریق مجاری قانونی برای دفاع از حقوق جوانان و نیروی کار شهرستان وارد کار شوید و فراموش نکنید که با همین وعده ها در انتخابات از مردم رای و اعتماد کسب کردید و مطابق اظهارات خود شما ،می بایست از نیروی کار بومی در مسئولیت های شهری استفاده شود.
همچنین توقع پیگیری را از استاندار خوزستان ،این بار نه بعنوان یک همشهری ،که بعنوان استاندار خوزستان به معنای خاص کلمه،نیز داریم که مجدانه وارد عرصه شده و از مقامات ذی صلاح خواستار عدم موافقت با چنین درخواست هایی باشند.
امید ما همواره بر این بوده است که جایگاه مردم شهر بهبهان ،مردمی که زبانشان با افتخار بهبهانی هست ،به آن جایگاهی که درخور شان و منزلتشان است برسد و اساسا اظهارات این حقیر،بعنوان یک ناصح که به حکم دستورات ائمه اطهار علیهم السلام باید تذکر داد و نصیحت کرد ،می باشد و معتقد هستم که این نصایح می تواند پیشگیری کند از اقداماتی که به نوعی ظلم به مردم شریف بهبهان است و یقینا پیشگیری بهتر از درمان است .
لذا سخنان این حقیر را دخالت تلقی کردن و نفی دموکراسی خواندن ،به نوعی سطحی نگری و بی حرمتی است و باید از چنین اشخاصی پرسید که شما از دموکراسی چه می دانید که دیگران را نادیده و ندانسته متهم به نفی دموکراسی می کنید؟
علی ایحال از مسئولین ذی ربط خواهانیم تا با تمام قدرت و تمام قد در برابر این قبیل سخنان بایستند و از نیروی کار بومی شهر که کم هم نیستند بهره بگیرند .سزا نیست که جوان بهبهانی پس از مدت مدیدی تحصیل با رنج و مشقت های گوناگون ،بدلیل سیاسی کاری ها و بی توجهی های برخی ،سرخورده و به حاشیه کشانده شود.
آرزوی توفیقتان را از خداوند متعال مسئلت دارم.
الاحقر
غلامرضا شاه عفو
۱۱مرداد ماه ۱۳۹۶_مشهد مقدس
حجت الاسلام شاه عفو»
پاسخ ها
کورش
|
Iran
|
1396/05/15 14:52
  +0

  -0
یکی نیست بپرسه بکه اقای شاه عفو شما چه سمتی داری که اینجور گستاخانه حرف میزنی؟ شمایی که به عنوان یک روحانی شبانه روز داری بحث قومیت را میاری تو بهبهان قطعا بهبهان روز به روز به عقب تر بر میکردد و امثال جنابعالی فقط دنبال پس رفت بهبهان هستن
بزرگوار
|
Iran
|
1396/05/14 07:27
  +2

  -0
پاسخ
سلام-کامنت دریافتی قابل نشر نیست-با سپاس
صادقی
|
Iran
|
1396/05/14 07:44
  +1

  -0
پاسخ
درود بر سنائی عزیز
خانواده سنائی همه جا در دفاع و مطرح کردن نام بهمئی سنگ تمام گذاشته اند همچنین سنائی شاعر مطرح شهرستان
زنده باد آزادی
|
Iran
|
1396/05/14 08:33
  +3

  -0
پاسخ
تمام این مسائل مقصرش خود مردم بهمئی هستش.اگه اینقد به بیگانگان ........ رو نمیدادیم الان اینجوری بی احترامی نمیکردن.تمام مدارس ما مر شده از معلمای بهبهانی؛بازار بهبهان از مردم بهمئیست؛نفت ما دست .........ست؛بعد با پروی میان هر (مطلبی) رو میگن.شهرستانی که سالانه این همه دانشجوی نخبه تحویل کشور میده.مگه قراره چون سابقه شهرستان شدنمون کمه بریم بمیریم دیگه‌.شما بهتر اون که ..... ........ که هیچی از انسانیت و اسلام نمیدونی.اگه میدونستی که اینجوری حرف نمیزدی............متاسفیم واسه همچین طرز فکری.
ﻋﻠﻲ
|
Iran
|
1396/05/14 09:57
  +0

  -0
پاسخ
ازسخنان بسیار سخیف این ..... باید به خدا پناه برد که خود را نماینده مردم با فرهنگ بهبهان معرفی می کند،وشایسته است که سخنان مشمءزکننده ایشان که بوی تفرقه انگیزی وتوهین میدهد در مجاری قانونی ونهادهای امنیتی از طریق مسءولین ذیربط ونماینده مدعی العموم پیگیری نمود.

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*