اخبار عمومی

 

 

 

 

139095
تاریخ انتشار: 1396/05/13 10:16
حجت الاسلام شاه عفو : این خبر خشم زا و ظلم بار و ضایع کننده حقوق نیروی کار شهرستان بهبهان موجب تاسف و تنفر اینجانب شده است. بنده با دریافت این خبر نکبت بار،برآن شدم تا خطاب به مسئولین مربوطه بویژه نماینده محترم عرض کنم که مصرانه از قبول این خواسته امتناع ورزیده و موضع تندی در قبال این اظهارات نشان دهید

عصرجهان-خبری مبنی بر بهره مندی مردم شهرستان بهمئی از مزایای استخدامی مربوط به حوزه نفت از سوی فرماندار بهمئی و نماینده مجلس منتشر گردید.حجت الاسلام و المسلمین "شاه عفو" به انتشار این خبر واکنش تندی به شرح زیر نشان داد

واکنش شدیداللحن حجت الاسلام شاه عفو به خبر سهمیه دارشدن استخدامی یکی از شهرهای همجوار در پالایشگاه بیدبلند۲:
بسم الله الرحمن الرحیم
فریاد ز دل برآید که بسوزد این جهان را
ز پی ظلم و جفایی که دمادم بکند خون به دل من
تاریخچه ی دیار مظلوم و البته پر افتخار بهبهان،در قیاسی سر انگشتی با شهرهای هم جوار که روزی سر بر آستان مسئولین وقت می ساییدند بلکه ترحم و مرحمتی کنند و آرزوی دور و درازشان ،که این بود که به آنها شهری (اهل شهر)گفته شود را برآورده کنند ،در می یابیم که اهالی بهبهان و پیشینه ی بهبهان در عین عزت و شکوه،مورد بی مهری های فراوانی قرار گرفته اند.
کدام خانواده ی بهبهانی الاصلی است که امروز یک جوان بیکار نداشته باشد به رغم این که در بیخ گوش ما منابع عظیم نفتی و گازی بنام این شهر هست و بعضا متعلق به این شهر و بنام و به کام شهرها وغسوات هم جوار تمام می شود.
پاسخ این همه ظلم و تبعیض را ما باید از چه کسی بگیریم؟
خبری که اخیرا به این حقیر رسیده است مبنی بر اینکه فرماندار یکی از شهرهای هم جوار بهبهان که از قضا متعلق به استانی دیگر است اظهاراتی داشته است به این مضمون که سهم استخدامی اهالی شهر مذکور در شرکت نفت ،جزء استان خوزستان بحساب می آید !
این خبر خشم زا و ظلم بار و ضایع کننده حقوق نیروی کار شهرستان بهبهان موجب تاسف و تنفر اینجانب شده است.
بنده علیرغم اینکه در مسافرت خارج از شهر هستم،لکن با دریافت این خبر نکبت بار،برآن شدم تا خطاب به مسئولین مربوطه بویژه نماینده محترم عرض کنم که مصرانه از قبول این خواسته امتناع ورزیده و موضع تندی در قبال این اظهارات نشان دهید و هرچه سریع تر از طریق مجاری قانونی برای دفاع از حقوق جوانان و نیروی کار شهرستان وارد کار شوید و فراموش نکنید که با همین وعده ها در انتخابات از مردم رای و اعتماد کسب کردید و مطابق اظهارات خود شما ،می بایست از نیروی کار بومی در مسئولیت های شهری استفاده شود.
همچنین توقع پیگیری را از استاندار خوزستان، این بار نه بعنوان یک همشهری ،که بعنوان استاندار خوزستان به معنای خاص کلمه،نیز داریم که مجدانه وارد عرصه شده و از مقامات ذی صلاح خواستار عدم موافقت با چنین درخواست هایی باشند.
امید ما همواره بر این بوده است که جایگاه مردم شهر بهبهان ،مردمی که زبانشان با افتخار بهبهانی هست ،به آن جایگاهی که در خور شان و منزلتشان است برسد و اساسا اظهارات این حقیر،بعنوان یک ناصح که به حکم دستورات ائمه اطهار علیهم السلام باید تذکر داد و نصیحت کرد ،می باشد و معتقد هستم که این نصایح می تواند پیشگیری کند از اقداماتی که به نوعی ظلم به مردم شریف بهبهان است و یقینا پیشگیری بهتر از درمان است .
لذا سخنان این حقیر را دخالت تلقی کردن و نفی دموکراسی خواندن ،به نوعی سطحی نگری و بی حرمتی است و باید از چنین اشخاصی پرسید که شما از دموکراسی چه می دانید که دیگران را نادیده و ندانسته متهم به نفی دموکراسی می کنید؟
علی ایحال از مسئولین ذی ربط خواهانیم تا با تمام قدرت و تمام قد در برابر این قبیل سخنان بایستند و از نیروی کار بومی شهر که کم هم نیستند بهره بگیرند .سزا نیست که جوان بهبهانی پس از مدت مدیدی تحصیل با رنج و مشقت های گوناگون ،بدلیل سیاسی کاری ها و بی توجهی های برخی ،سرخورده و به حاشیه کشانده شود.
آرزوی توفیقتان را از خداوند متعال مسئلت دارم.
الاحقر
غلامرضا شاه عفو
۱۱مرداد ماه ۱۳۹۶_مشهد مقدس
  حجت الاسلام شاه عفو

متن سخنان حجت الاسلام شاه عفو در کانال تلگرامی ارگانیان بهبهان منتشر گردید

برچسب ها:
شاه عفو ؛ بهبهان ؛

بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*