اخبار عمومی
139116
تاریخ انتشار: 1396/05/15 23:14
مدیر روابط عمومی هیئت سوارکاری استان خوزستان:
مسابقه اسب های خالص نژاد ایرانی توسط فدراسيون سواركاري جمهوري اسلامي ايران در تاریخ 20 مردادماه سال جاری در مجموعه سوارکاری نوروزآباد برگزار خواهد شد.

به گزارش عصرجهان، کمال سعدی آل کثیر مدیر روابط عمومی هیئت سوارکاری استان خوزستان گفت: مسابقه اسب های خالص نژاد ایرانی توسط فدراسيون سواركاري جمهوري اسلامي ايران در تاریخ 20 مردادماه سال جاری در مجموعه سوارکاری نوروزآباد برگزار خواهد شد.


ضوابط برگزاری مسابقات:
رده اول:  مسابقه اسب‌های خالص نژاد ایرانی (اسبهای دو خون و دارای خون خارجی حق شرکت در مسابقات را ندارند) که شناسنامه مورد تأیید فدراسیون سوارکاری دارند و یا می بایست برگه ثبت میکروچیپ به همراه داشته باشند. حق شرکت در این مسابقه را خواهند داشت و سوارکاران رده سنی نونهال و نوجوان می‌توانند در این رده شرکت کنند. تعداد موانع 9 تا 10 عدد و ارتفاع موانع 80 تا 90 سانتیمتر خواهد بود.
رده دوم:  مسابقه اسبهای پونی با داشتن استانداردهای پونی و سوارکاران زیر 14 سال به تعداد حداکثر 8 مانع و به ارتفاع حداکثر 50 سانتی متر برگزار می گردد.
رده سوم:  مسابقه اسب‌های خالص ایرانی (اسبهای دو خون و دارای خون خارجی حق شرکت در مسابقات را ندارند) که شناسنامه مورد تأیید فدراسیون سوارکاری دارند و یا می بایست برگه ثبت میکروچیپ به همراه داشته باشند. حق شرکت در این مسابقه را خواهند داشت و سوارکاران رده سنی جوانان و بزرگسالان می‌توانند در این رده شرکت کنند. تعداد موانع 9 تا 11 عدد و ارتفاع موانع 100 سانتیمتر خواهد بود.
    توضیحات:
    1-  شیوه داوری و طراحی مسیر این رویداد برابر شیوه و مقررات ملی پرش با اسب خواهد بود.  
    2-  کلیه سوارکاران بدون هیچ محدودیتی داخل و خارج از رنکینگ می توانند در این مسابقات شرکت کنند.
    3-  اسب‌های نژاد خالص ایرانی می‌توانند حداکثر در یک روز در دو رده شرکت کنند.
    4-  هر سوارکار در هر رده می‌تواند بدون محدودیت در تعداد اسب در این مسابقه شرکت کند و تنها با دو اسب برتر در رده بندی قرار خواهد گرفت.
    5-  کلیه شرکت کنندگان رده جوان و بزرگسال ملزم به گذراندن رده سوار مبتدی می باشند.
    6-  میزان اهداء جوائز براساس یک چهارم تعداد ثبت نام کنندگان خواهد بود.
    7-  در سال 96 به اسبهای خالص ایرانی که در مسابقات مقام کسب نمایند براساس تعداد شرکت کنندگان امتیاز داده می شود و در پایان سال پرامتیازترین شرکت کنندگان به مسابقات قهرمانی اسب خالص ایرانی دعوت می شوند.
    8-  در سال 96 در مسابقات اسب خالص ایرانی در هر رده به اسبهایی که دارای آراستگی ویژه ای باشند و با سوارکار خود زیباترین سوارکاری را به نمایش بگذارند جایزه ای جداگانه اهدا می گردد.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*