اخبار عمومی

 

 

 

 

170329
تاریخ انتشار: 1396/07/19 09:01
یاداشت دریافتی/
ورزش کردن به دویدن و حرکات ورزشی دیگر ختم نمی شود و باید دقت کرد که از چه زاویه ای به ورزش نگاه می کنیم؟تفریح؟ درمان؟ و یا حرفه ای؟

عصر جهان؛ کمال سعدی آل کثیر-بهتر است این طور شروع کنم که دنیای امروزی ما که در حال زندگی کردن در آن هستیم روز به روز در حال پیشرفت است ، علم و دانش متخصصان در تمامی دانشها رو به گسترش و شکوفایی هرچه بیشتر است و این امر به واسطه تکنولوژی پیشرفته امروزی بسیار سرعت گرفته.
شاید شما فکر می کنید که ورزش کردن را کامل می شناسید و یا اینکه می دانید فعالیت بدنی برای چه چیزی صورت میگیرد.

پس پیشنهاد میکنم که مطالب ما را دنبال کنید.

احتمالا پیش خود فکر میکنید ورزش کردن یعنی فعالیت بدنی انجام دادن، اما ورزش کردن به دویدن و حرکات ورزشی دیگر ختم نمی شود.
باید گفت که شما از اصول واقعی ورزش کردن یا فعالیت بدنی آگاه نیستید پس انواع ورزش کردن را برای شما مطرح میکنم.

انواع ورزش کردن یا فعالیت بدنی کردن :

1. ورزش کردن برای سلامتی و تفریح
2.ورزش کردن برای درمان بیماری
3. ورزش کردن به صورت حرفه ای

حال به طور مختصر و مفید توضیح می دهیم:
ورزش کردن برای سلامتی و تفریح: باید گفت که این نوع ورزش کردن از قوانین و اصولی بر خوردار نیست و فقط برای سلامتی و تفریح انجام می شود تا بتوانیم وقتی را در کنار دوستان و اطرافیان خود به دور از هنجارهای روز مره زندگی با آرامش خیال بگذرانیم و نباید فراموش کنیم که تا حدودی این چنین فعالیت های منجر به سوزاندن کالری می شود که برای بدن ما مفید است ولی نه بصورت درمانی بودن.
ورزش کردن برای درمان بیماری: شاید تا حدودی به خواص درمانی بودن ورزش آگاه باشید ولی باید گفت که متخصصان ورزش بدون نسخه دوا یعنی قرص، شربت و آمپول و... به درمان بیماری می پردازند ، خب شاید به پرسید که چطور می شود بدون دوا خوب شد.
در علم روز دنیای امروزی بسیاری از بیماریها توسط متخصصان ورزش درمان شدند ، که با تجویز حرکات و فعالیت های ورزشی مناسب و اصولی برای درمان همان بیماری خواص که داشته اند صورت گرفته ، پس در اینجا ورزش از نقش پیشگیر بودن از بیماری ، گامی جلوتر گذاشته و به درمان بیماری پرداخته و این خبر خوبی برای همه ماست.
ورزش کردن به صورت حرفه ای: در این ورزش که به صورت حرفه ای است یعنی داشتن برنامه از ابتدا تا انتها چه از نظر روانی ، تغذیه ای و فعالیت بدنی تمامی اینها بر اساس یک اصولی منسجم و از پیش تعیین شده  توسط متخصصان فیزیولوژی ورزشی ، کارشناسان تغذیه ای و دیگر مربیان حرفه ای تهیه می شوند و به طور کامل در اختیار ورزشکاران گذاشته ، تا بتوانند به صورت عالی در رشته ورزشی خود موفق باشند.
در آخر حالا نگاه ما نسبت به ورزش کردن تغییر کرده و نگاه بهتری به چطور ورزش کردن داریم.
نکته: به تمامی خانوادها که دارای کودک هستند پیشنهاد می کنم که بهتر است برای موفقیت بیشتر فرزندان خود در ورزش ، فرزندان خود را همراهی کنند و اگر بتوانند هم گام با آنها به ورزش به پردازند بسیار مفید و باعث احساس لذت بخشی برای خود و فرزندتان میشود.

در آخر بعد از مطالعه این مطالب ، حالا نگاه ما نسبت به فعالیت بدنی  تغییر کرده و نگاه بهتری به چطور ورزش کردن یا برای چه چیزی ورزش کردن رسیده ایم.

منبع: مجله علوم ورزشیکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*