اخبار عمومی

 

 

 

 

180388
تاریخ انتشار: 1396/07/21 23:26
عربستان سعودی اندکی بعد از سخنان ضد ایرانی رئیس جمهور آمریکا، از راهبرد این کشور علیه تهران استقبال و تأکید کرد که برای مقابله با ایران آماده همکاری است.

به گزارش فارس، عربستان، از راهبرد جدید آمریکا علیه ایران استقبال کرد.
شبکه العربیه گزارش داد، عربستان سعودی بعد از سخنان ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ایران از راهبرد جدید واشنگتن استقبال کرد.
در این بیانیه، عربستان مدعی شده‌ است که ایران از لغو تحریم‌های اقتصادی علیه خود در راستای بی‌ثبات کردن منطقه استفاده کرده است.
ریاض در این بیانیه همچنین در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود اعلام کرد که برنامه موشکی ایران تهدید جدیدی علیه منطقه است.
عربستان جنبش‌های مقاومت اسلامی مانند حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن را «تروریستی» خواند و گفت که ایران از این گروه‌ها حمایت می‌کند.
ریاض ایران را به انتقال تجربیات موشکی خود به انصارالله متهم کرد و گفت که انصارالله یمن با موشک‌های ایران، عربستان را هدف قرار می‌دهند!
در بخش از بیانیه ضد ایرانی عربستان آمده است: «ایران به حملات سایبری خود علیه عربستان و سایر کشورهای منطقه ادامه داده است».
عربستان در این بیانیه که به فاصله چند دقیقه بعد از سخنرانی ترامپ منتشر شده است، اعلام کرده است که ریاض ملزم به همکاری با آمریکا و کشورهای دنیا جهت مقابله با خطر سیاست‌های ایران است.
ترامپ در سخنرانی خود از شرکای آمریکا خواست که برای مقابله با ایران به واشنگتن کمک کنند.
در این بیانیه عربستان تأکید کرد که نه تنها باید با برنامه هسته‌ای ایران بلکه باید با همه تهدیدهای ایران مقابله کرد.
ریاض ایران رابه تلاش برای دست یابی به سلاح‌های کشتار جمعی متهم کرد و گفت که باید جلوی این دست یابی را گرفت.
رئیس جمهور آمریکا ساعتی پیش در سخنرانی‌ای ضمن عدم تأیید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای، تهران را به اتخاذ اقدامات ثبات‌زا و حمایت از تروریسم متهم کرد. (جزئیات بیشتر)

عربستان سعودی نیز اندکی بعد از سخنان ضد ایرانی رئیس جمهور آمریکا، از راهبر این کشور علیه تهران استقبال و تأکید کرد که برای مقابله با ایران آماده همکاری است.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*