اخبار عمومی

 

 

 

 

181090
تاریخ انتشار: 1396/09/25 00:53
.

«ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه بر عدم انتقال سفارت کشورش به شهر دیگری غیر از تل آویو تاکید کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی آر. تی. ال، وزیر امور خارجه فرانسه با تاکید بر باقی ماندن سفارت کشورش در تل آویو، بر عدم انتقال سفارت این کشور از تل آویو به شهر قدس تاکید کرد.
به دنبال تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اوایل ماه دسامبر مبنی بر تعیین شهر قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، ژان ایو لودریان وزیر امورخارجه فرانسه روز جمعه پانزدهم دسامبر اعلام کرد که فرانسه با تصمیم رئیس جمهور آمریکا موافق نیست.

وزیر امور خارجه فرانسه تصریح کرد:‌ این موضوع نیازمند چارچوب، روش و یک هدف مشخص است. هدف اصلی این است که مردم اسرائیل و فلسطین در امنیت زندگی کنند و مرزهای مشخص شده خود را داشته باشند. فرانسه با هر گونه ابتکار عملی که به صلح در خاورمیانه منتهی شود، همراهی خواهد کرد.».
ژان ایو لودریان در ادامه خاطر نشان کرد که فرانسه قصد ندارد سفارت اش را به شهر دیگری غیر از تل آویو انتقال دهد.


وزیر امور خارجه فرانسه روز هجدهم دسامبر(27 آذرماه) به واشنگتن سفر خواهد کرد، و قرار است با رکس تیلرسون همتای آمریکایی خود، که گفته بود آمریکا برای مذاکره با کره شمالی آمادگی دارد، گفتگو کند.
ژان ایو لودریان با اشاره به استقبال کشور فرانسه از هر گونه ابتکار عمل در موضوع گفتگو با کره شمالی افزود: احساس می کنم پیشرفت بسیار کمی بین آمریکا و کره شمالی صورت گرفته است.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*