اخبار عمومی

 

 

 

 

181216
تاریخ انتشار: 1396/10/04 15:05
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت خبر داد:
فرشاد رستمی افزود: این مانور مشترک با همکاری شبکه بهداشت و درمان، خانه بهداشت نازنگون، آموزش و پرورش و هلال احمر این شهرستان برای اولین بار در سطح روستاهای دور از مرکز شهر انجام گرفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصر جهان از باشت، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان باشت گفت: با هدف حفط آمادگی نیرو‌های امدادی و کادر پزشکی و درمان در برابر حوادث و بلایا مانور مشترک زلزله، امداد و نجات در مدرسه شهید ربانی نازنگون برگزار شد.
فرشاد رستمی افزود: این مانور مشترک با همکاری شبکه بهداشت و درمان، خانه بهداشت نازنگون، آموزش و پرورش و هلال احمر این شهرستان برای اولین بار در سطح روستاهای دور از مرکز شهر انجام گرفت که توان و واکنش نیرو‌ها در مناطق روستایی و قدیمی مورد ارزیابی قرار بگیرد و دانش آموزان روستاها هم از این آموزش‌ها استفاده کنند.
اطفاء حریق، آموزش امدادی وپزشکی، امداد و کمک رسانی و نجات افراد، حمل و انتقال مصدومان فرضی با برانکارد و آمبولانس، از جمله برنامه‌های این مانور مشترک در نازنگون بود که به مدت ۲ ساعت از ۹ صبح تا ۱۱ ظهر انجام شد.
رستمی یادآور شد: کسب مهارت‌های لازم برای کاهش تلفات احتمالی ضرورت دارد و هرچه مانور امداد و نجات به واقعیت نزدیک‌تر باشد، آمادگی بیشتری برای برخورد با سوانح و حوادث ایجاد می‌شود.
روستای نازنگون بین دو شهرستان چرام و باشت و در فاصله ۲۰ کیلومتری از شهر باشت قرار گرفته است.
خبرنگار/فتح الله پوران پور

برچسب ها:
باشت ؛

بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*