اخبار عمومی

 

 

 

 

191890
تاریخ انتشار: 1396/12/13 01:47
این اسامی، مدارک و مستندات را به سران سه قوه داده‌ام. طبق گزارشی که به دستم رسید برخی از قوا به خوبی ورود کرده‌اند. تاکنون با یکی از قوا صحبت کرده‌ام و قرار است با سران دو قوه دیگر نیز هفته آینده صحبت کنیم

عصرجهان-روزنامه آرمان امروز(۱۳۹۶/۱۲/۱۳)

 

 

 

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه ۳۱مفسد اقتصادی عامل تمام بدبختی و غارت اموال مردم هستند می‌گوید: اموال تمامی مسئولان از ابتدای انقلاب تاکنون باید مورد بررسی قرار بگیرد. مسئولان اموال انباشته ‌شده و میلیاردی را از کجا آورده‌اند؟

 

امیر خجسته با اشاره به ارائه اسامی ۳۱مفسد اقتصادی به سران قوا، گفت: اسامی ۳۱مفسد اقتصادی را به روسای قوا ارائه کردم و به طور ویژه دستگاه نظارتی و قضائی باید ورود و اقدام عملی کنند و اگر اقدام عملی نشود مجبور هستیم اسامی این افراد که بانک‌ها را غارت کردند منتشر کنم.

وی ادامه داد: ما از سران سه قوه می‌خواهیم با توجه به اینکه مقام معظم رهبری فرمان ۸ ماده را به سران سه قوه نظام اعلام کردند، در این راستا اقدام عملی انجام دهند. عامل تمام بدبختی و غارت اموال مردم این ۳۱نفر هستند؛ بنابراین از قوه قضائیه و سران سه قوه می‌خواهیم این موضوع را تعیین تکلیف کنند.

این عضو کمیسیون شوراها، خاطرنشان کرد: این اسامی، مدارک و مستندات را به سران سه قوه داده‌ام. طبق گزارشی که به دستم رسید برخی از قوا به خوبی ورود کرده‌اند. تاکنون با یکی از قوا صحبت کرده‌ام و قرار است با سران دو قوه دیگر نیز هفته آینده صحبت کنیم.

خجسته همچنین با اشاره به طرح اعاده نامشروع اموال مسئولان، تصریح کرد: اموال نامشروع مسئولان از ابتدای انقلاب باید اعاده شود. دارایی و اموال هرکدام از مسئولان مشخص است؛ لذا به دلیل اعتماد مردم به مسئولان و برای شفاف‌سازی اموال آنها با توجه به اینکه این موضوع جزو مطالبات مردم است، به دنبال این طرح در مجلس هستیم.

وی اظهار کرد: مردم باید بدانند که نمایندگانشان به صورت قدرتمند در این زمینه ورود پیدا می‌کنند و از حقوق بیت‌المال دفاع می‌کنند و اموالی را که امکان دارد برخی موارد به صورت نامشروع به‌دست آورده باشند پس می‌گیرند. استاندارد‌ها مشخص است و آنهایی که اموال هزار ملیاردی و… دارند به واقع باید تعیین تکلیف شوند. این نماینده مجلس به بیان جزییات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان پرداخت و گفت: به موجب این طرح هیاتی متشکل از نهادی‌های نظارتی، امنیتی و قضائی رسیدگی اموال مسئولان را برعهده می‌گیرند.

این هیات بعد از بررسی و در صورت نامشروع بودن این اموال آنها را به بیت‌المال بر می‌گردانند. این خواست مردم است که به اموال مسئولان رسیدگی شود. خجسته یادآور شد: اموال تمامی مسئولان از ابتدای انقلاب تاکنون باید مورد بررسی قرار بگیرد. مسئولان اموالی که انباشته شده و میلیاردی است از کجا آورده‌اند؟ من به عنوان نماینده تمامی اموال و درآمدم مشخص است.

وی خاطرنشان کرد: طبق این طرح هیاتی موظف می‌شود راسا به بررسی اموال روسای قوای سه گانه، مشاوران و معاونان آنها، وزیران و معاونان آنها، استانداران معاون آنها، شهرداران شهر‌های مراکز استان‌ها و معاونان آنها و… از ابتدای جمهوری اسلامی تاکنون بپردازد. چنانچه اموال آنها، همسر و فرزندان آنها بیش از حد متعارف باشد به منظور بازگشت به بیت المال صرفا برای اشتغال‌زایی و فقرزدایی اقدام کنند. اگر مسئولان با این هیات همکاری نکنند و یا اموال خود را مخفی کنند به حبس درجه ۵ محکوم می‌شوند. قطعا مسئولان باید همکاری کنند و این مطالبه مردم است.

خجسته تاکید کرد: این طرح برای پس گرفتن اموال از مسئولان یک جناح خاص نیست و تمام گروه‌ها و گرایش‌های سیاسی را شامل می‌شود از جمله مسئولان اصلاح‌طلب، اصولگرا و اعتدال. نمایندگان به دنبال این هستند اموال مسئولان از هر گرایشی از ابتدای انقلاب تاکنون مورد بررسی قرار گیرد. اموال همه مسئولان بدون استثنا باید مورد بررسی قرار گیرند.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*