اخبار عمومی

 

 

 

 

191973
تاریخ انتشار: 1396/12/22 01:27
انفجار مین به جای مانده از دوران جنگ تحمیلی در غرب کرخه در شهرستان شوش موجب مرگ یک نوجوان شد.

عصرجهان-سرهنگ حمیدرضا بهاروند فرمانده انتظامی شهرستان شوش دوشنبه شب با تائید این حادثه گفت: در حادثه انفجار مین نوجوانی که سن وی حدود 15 سال عنوان شده اهل روستای عنکوش بخش فتح المبین شوش جان خود را از دست داد.
رئیس فوریت های پزشکی 115 شوش نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در این حادثه که حوالی ساعت 18 عصر دوشنبه رخ داد نوجوان مذکور بر اثر انفجار مین به شدت مصدوم شده و هر دو پای خود را از ناحیه ران از دست داد.
علی مقدمیان با بیان اینکه در پی این حادثه اورژانس 115 به محل حادثه اعزام شد افزود: آمبولانس فوریت های پزشکی فرد مصدوم را که به وسیله خودروی شخصی در حال انتقال به بیمارستان بود
به سرعت به بیمارستان نظام مافی شوش منتقل کرد اما نامبرده بر اثر شدت مصدومیت و خونریزی جان باخت.
محل این حادثه بعد از یادمان فتح المبین شوش نزدیک روستای عنکوش اعلام شده است.
گفته می شود این نوجوان در حال چرای دام ( گاومیش ) بوده که بر روی مین رفته است.
اوایل اسفند ماه نیز انفجار مین موجب زخمی شدن چهار عضو یک خانواده در بخش فتح المبین شوش شد.
اعضای یک خانواده چهار نفره ساکن کوی ابوذر شهر شوش هنگام توقف خودروی پیکان وانت آنها زیر یک درخت، چرخ های عقب خودرو روی مین رفت و منهدم شد.
دوم دی ماه امسال نیز نوجوانی 16 ساله از عشایر دهستان چنانه شوش بر اثر انفجار مین از ناحیه صورت و سینه به شدت آسیب دید.
فروردین امسال نیز انفجار مین به جای مانده از دوران جنگ تحمیلی در منطقه فکه شوش موجب مرگ یک جوان 17 ساله شد.
دشمن متجاوز بعثی در جریان جنگ تحمیلی تا پشت رودخانه کرخه در چند کیلومتری شوش در شمال خوزستان پیشروی کرد و به منظور جلوگیری از عملیات رزمندگان اسلام، اقدام به ایجاد استحکامات و نیز مین کاری وسیع در منطقه کرد که با گذشت بیش از 28 سال از پایان جنگ تحمیلی و با وجود پاکسازی منطقه از مین، انفجار ادوات جنگی هر از چند گاهی موجب شهادت و مجروح شدن اهالی این منطقه می شود.
منطقه غرب کرخه شاهد عملیات غرورآفرین فتح المبین در سال 1360 و بیرون راندن متجاوزان بعثی از این منطقه بود/ایرناکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*