اخبار عمومی

 

 

 

 

213048
تاریخ انتشار: 1397/03/12 00:53
امام جمعه اهواز:
امام جمعه اهواز با تاکید بر اینکه حقوق حقوق کارگران گروه ملی فولاد باید به موقع واریز شود، گفت: کارگران گروه ملی فولاد تنها نیستند. خواسته این افراد، خواسته تمام ملت است و مردم از آنها پشتیبانی می‌کنند. این کارگران هستند که کشور را اداره می‌کنند. باید به مشکلات آنها رسیدگی شود

عصرجهان-آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه‌های نماز جمعه امروز (11 خردادماه) با اشاره به روایات و احادیث اهل سنت و شیعه در خصوص جایگاه امیرالمومنین اظهار کرد: امیدوارم کسانی که خداوند افتخار شیعه امام علی(ع) بودن را به آنها داده است، مطالعه و تحقیق بیشتری داشته باشند. هر چه انسان تحقیق بیشتری داشته باشد، ایمانش قوی‌تر می‌شود.
وی افزود: برادران اهل سنت و کسانی که در این زمینه منفعل عمل کرده‌اند، نیز می‌توانند به علما مراجعه کنند. برای بحث با آنها به استناد آیات قرآن و روایات پیامبر(ص) اعلام آمادگی می‌کنیم تا در خصوص جانشینی امام علی(ع) بحث کنیم.
امام جمعه اهواز با توصیه نمازگزاران به تقوی گفت: یکی از مناسبت‌های مهمی که در پیش‌رو داریم، شب‌های قدر است. درباره دلیل نامگذاری این شب‌ها روایات مختلفی مطرح می‌شود اما چیزی که به نظر مناسبت‌تر می‌رسد، این است که خداوند در این شب‌ها سرنوشت شما، پیروزی‌های شما و ملت و موفقیت‌هایی برای شما در این شب‌ها را مقدر می‌کند.
آیت‌الله موسوی جزایری خاطرنشان کرد: معاویه و بنی‌امیه برنامه‌ریزی‌های خطرناکی داشتند و تکفیری‌ها و داعش نیز هنوز دنباله‌رو همین برنامه‌ها هستند. فکر نکنید که فتنه بنی‌امیه فراموش شده است. بنی‌امیه فسادی ایجاد کرده‌اند که تا قیامت باقی می‌ماند.
وی ادامه داد: ما برای آینده خود و محفوظ ماندن از بنی‌امیه و دیکتاتوری‌های مستبد و ظالم دنباله‌رو آنها به اسلام ناب محمدی(ص) نیاز داریم. اسلام محمدی(ص) مبتنی بر قرائت و تأسی از امام علی(ع) است. در مقابل این اسلام ناب محمدی(ص) که همان اسلام علوی و اسلام حق، آزادی، عدل و حمایت از محرومین و مستضعفان است، اسلام بنی‌امیه قرار دارد. مسأله محفوظ ماندن از شرور بنی‌امیه تا قیامت وجود دارد.
امام جمعه اهواز با اشاره به سالروز قیام 15خرداد و گرامیداشت یاد شهدای این واقعه، گفت: به گفته امام خمینی(ره)، 15 خرداد شعله فروزانی از نهضت امام حسین(ع) در مقابل دستگاه استبداد بنی‌امیه بود. در این روز عده زیادی از عزاداران امام حسین(ع) را به شهادت رساندند.
آیت‌الله موسوی جزایری افزود: 14 خرداد، سالروز درگذشت امام خمینی(ره) نیز نزدیک است. مقام معظم رهبری در این خصوص می‌گویند خمینی(ره)  زنده است تا اسلام زنده است. امام خمینی(ره) منادی اسلام ناب محمدی(ص) و حامی محرومان و مستضفعان بود. او در برخورد با مستکبرین برخورد قاطع و جدی داشت و سلطه بیگانه را بر ایران اسلامی نمی‌پذیرفت. مردم ما درس‌های مختلفی از امام خمینی(ره) آموخته‌اند و آنچه هنوز باقی مانده است را باید از جانشین ایشان یعنی مقام معظم رهبری بیاموزند.
اگر برخی مسائل باقی می‌مانند، دیگر تقصیر رهبری نیست
وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری دین خود را به مردم ادا کرده است و هیچ کوتاهی در این زمینه نکرده و نمی‌کند. اگر برخی مسائل باقی می‌مانند، دیگر تقصیر رهبری نیست. چرا که ایشان صحبت‌های خود را کرده‌اند. مثلا در زمینه اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی، حمایت از کارگر ایرانی که مقام معظم رهبری بارها آنها را مطرح کرده‌اند.
امام جمعه اهواز ادامه داد: اگر در فرمایشات رهبری، ملت و دولت مناقشه می‌کنند، دیگر تقصیر رهبری نیست. رهبری فریاد حمایت از کالای ایران سر می‌دهد، اما دیگران از کالای ایرانی حمایت نمی‌کنند. روح و فکر و ایمان و تقوای کسانی که از رهبری پیروی نمی‌کنند، اشکال دارد. باید این خصوصیات را اصلاح کرد. اگر از صمیم قلب به آنچه رهبری می‌گوید، معتقد باشیم، ایمان داریم که صحبت‌های ایشان به خیر و صلاح دنیا و آخرت ما هستند. اگر از فرمایشات رهبری پیروی کنیم، پیروز هستیم و تیر ترامپ و امثال او به سنگ خواهد خورد.
از مسئولان بانک ملی می‌خواهیم حقوق کارکنان زحمتکش گروه ملی فولاد را پرداخت کنند.
آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره به حضور جمعی از کارکنان گروه ملی فولاد در نماز جمعه امروز گفت: کارخانه گروه ملی فولاد، کارخانه بسیار موفقی بوده است و این کارخانه هم‌اکنون به صاحب قبلی آن یعنی بانک ملی بازگشته است. مسئولان بانک ملی وضع مالی خوبی دارند و مشکل مالی ندارند. از آنها می‌خواهیم حقوق کارکنان زحمتکش گروه ملی فولاد را پرداخت کنند.
وی خاطرنشان کرد: کارگران گروه ملی فولاد تنها نیستند. خواسته این افراد، خواسته تمام ملت است و مردم از آنها پشتیبانی می‌کنند. این کارگران هستند که کشور را اداره می‌کنند. باید به مشکلات آنها رسیدگی شود.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*