اخبار عمومی

 

 

 

 

213159
تاریخ انتشار: 1397/03/20 00:30
استاندار خوزستان:
استاندارخوزستان با اشاره به لجاجت سازمان آب و برق خوزستان در رابطه با صدور مجوز پرورش ماهی، گفت: نمی شود سازمان مذکور حکومت جدایی داشته باشد و این شیوه فعالیت اصلا منطقی نیست


به گزارش عصرجهان به نقل از  فارس، غلامرضا شریعتی امشب در جلسه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت در اهواز، اظهار کرد: طبق آیین نامه اعلام شده چنانچه شوری آب در منابع آب‌های شور و لب شور سطحی بیش از 10 گرم در لیتر باشد، آبزی پروران به میزان 5 درصد از پرداخت حق‌آبه معاف هستند.

وی با بیان اینکه EC آب رودخانه بهمنشیر بالای 11 هزار است، عنوان کرد: در صورتی که آب شیرین تزریقی سبب کاهش شوری آب به زیر 10 گرم در لیتر شود پرورش دهندگان آبزیان دریایی باید حق آبه پرداخت کنند.

استاندار خوزستان با ابراز تاسف از عملکرد سازمان آب و برق خوزستان، گفت: در برخی مواقع آب و برق خوزستان سبب عدم بهبود فضای کسب و کار در استان شده و به تعهدات خود به درستی عمل نمی‌کند.

شریعتی با اشاره به لجاجت سازمان آب و برق خوزستان در رابطه با صدور مجوز پرورش ماهی، بیان کرد: نمی شود سازمان مذکور حکومت جدایی داشته باشد و این شیوه فعالیت اصلا منطقی نیست.

وی افزود: سیاست‌های وزارت نیرو و کشور باید در این زمینه اجرایی شده و شایسته نیست فرصت اشتغالزایی را به دست خودمان از جوانان سلب کنیم.

شریعتی با تأکید بر لزوم اجرای دستورات ملی توسط سازمان آب و برق خوزستان در رابطه با پرورش ماهی در قفس در خوزستان، بیان کرد: اگر طرح پرورش ماهی در قفس خوب نیست باید از استان‌های دیگر نیز  سلب شود.

وی افزود: این یک بام و دو هوای آب و برق خوزستان پذیرفتنی نیست و بنده شخصاً از وزیر نیرو دستور این طرح  را می‌گیرم.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*