اخبار عمومی

 

 

 

 

213561
تاریخ انتشار: 1397/04/16 00:16
تیم ملی برزیل شکست تلخی مقابل بلژیک خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد تا شیاطین سرخ اروپا رقیب فرانسه در نیمه نهایی شوند.

عصرجهان-تیم‌های برزیل و بلژیک از مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2018 روسیه از ساعت 22:30 در ورزشگاه کازان آرنا به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه  2 بر یک به نفع بلژیک به پایان رسید تا برزیل وداع تلخی از جام داشته باشد و شیاطین سرخ در نیمه نهایی رقیب فرانسه شوند.  

گل‌ها: فرناندینیو(13) گل به خودی-دی بروین(31) بلژیک-آگوستو(76) برزیل.

داور: میلوراد مازیچ از کشور صربستان

اخطارها:  الدرویلد ،مونیر(بلژیک)، فرناندینیو و فاگنر(برزیل).

اخراج: 

ترکیب برزیل: آلیسون، سیلوا، میراندا، مارسلو، فاگنر، کوتینیو، پائولینیو(73-آگوستو)، فرناندینیو، ویلیان(45-فرمینیو)، ژسوس(58-کاستا) و نیمار.

ترکیب بلژیک: کورتوا، الدرویلد، کمپانی، ورتونگن، مونیر، ویتسل، دی بروینه، فلینی، چادلی(83-فرمایلن)، لوکاکو(87-تیرمانس) و آزارد.

شرح نیمه اول

برزیلی ها بازی را خیلی خوب آغاز کردند و فشار بی امانی را روی دروازه شیاطین سرخ اروپا آوردند و چندین موقعیت عالی داشتند ولی نتوانستند استفاده کنند. برخلاف جریان بازی بلژیکی‌ها یک کرنر به دست آوردند و توپ روی دروازه برزیل آمد و فرناندینیو با یک گل به خودی دروازه خودشان را باز کرد تا بلژیکی ها جلو بیفتند. اما باز هم بلژیکی ها بر خلاف حملات گسترده برزیلی ها این بار نیز شیاطین سرخ به گل رسیدند تا شوک عجیبی را به سامباها وارد کنند. دی بروین با یک شوت زیبا از پشت محوطه جریمه دوازه برزیل را باز کرد تا 2 بر صفر جلو بیفتد.

شرح نیمه دوم

در نیمه دوم بازی سامباها فشارها را روی دروازه بلژیک را افزایش داد  ولی شیاطین سرخ خیلی خوب مقاومت کردند. اما مقاومت بلژیکی ها در نهایت در دقیقه 76 بازی شکسته شد و آگوستو بازیکن تعویضی سامباها با یک ضربه سر زیبا دروازه بلژیک را باز کرد تا امید به جمع برزیلی‌ها برگرداند. در ادامه تلاش زیاد برزیلی‌ها در ادامه فایده نداشت و در نهایت با این نتیجه شکست خوردند.

واکنش‌های کورتوا هم در درون دروازه بلژیک دیدنی بود و بارها مانع از باز شدن دروازه‌ تیمش شد.

دی‌بروین برترین بازیکن دیدار

در پایان این بازی کوین دی‌بروین به عنوان برترین بازیکن این دیدار معرفی شد. وی موفق شد گل دوم تیمش را با شوتی دیدنی به ثمر برساند.

برتری مطلق برزیل مقابل بلژیک در آمار 

برزیلی‌ها در شرایطی مقابل بلژیک شکست خوردند که در آمار اختلاف فاحشی داشتند و برتر از حریف اروپایی خود بودند.

آمار این دیدار به شرح زیر منتشر شد:

مالکیت توپ: 57 درصد - 43 درصد برزیل

شوت به چارچوب دروازه: 9 - 3 برزیل

تلاش برای گلزنی: 26 - 8 برزیل

کرنر: 8 - 4 برزیل

دقت پاس: 88 درصد - 83 درصد برزیل

پاس: 557 - 369 برزیل

میزان دوندگی: 104 کیلومتر - 105 کیلومتر بلژیککانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*