اخبار عمومی

 

 

 

 

213619
تاریخ انتشار: 1397/04/20 01:34
قیمت‌های نفت که روز سه‌شنبه تا مرز ۸۰ دلار رشد کرده بود، پس از این‌که آمریکا گفت درخواست‌های معافیت از تحریم نفت ایران را در نظر خواهد گرفت، افت کرد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، قیمت‌های نفت روز سه‌شنبه با رشد اختلالات در تولید نفت نروژ و لیبی رشد کرده بود، اما پس از این‌که ایالات‌متحده اعلام کرد درخواست‌های معافیت از تحریم نفت ایران را در نظر خواهد گرفت، همه رشد قیمت خود را از دست داد.
هرچند قیمت نفت برنت امروز توانست همچنان با ۶۴ سنت افزایش به هر بشکه ۷۸.۷۱ دلار برسد، اما این درحالیست که پیش از بیانیه آمریکا، قیمت نفت تا ۷۹.۵۱ دلار هم بالا رفته بود.
نفت آمریکا هم که امروز تا ۷۴.۷۰ دلار برای هر بشکه بالا رفته بود، تا ۷۳.۹۸ دلار افت کرد که البته همچنان ۱۳ سنت از قیمت تمام شده دیروز بیشتر است.
وزیر خارجه آمریکا، مایک پومپئو، سه‌شنبه شب اعلام کرد که ایالات‌متحده درخواست‌ برخی از کشورها برای معاف شدن از تحریم نفتی ایران که از ماه نوامبر اجرایی خواهد شد را در نظر می‌گیرد.
پومپئو طبق متن مصاحبه خود با اسکای نیوز عربی که توسط وزارت کشور آمریکا منتشر شده است، گفته است: چند کشور به آمریکا روی آورده‌اند و از ما در این مورد، درخواست معافیت کرده‌اند. ما این را در نظر خواهیم گرفت.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*