اخبار عمومی

 

 

 

 

213670
تاریخ انتشار: 1397/04/22 04:40
در نشست شورای حفاظت از حقوق بیت المال از سوی رئیس کل دادگستری استان عنوان شد؛
شهرداری یاسوج در مدت 3 ماه موضوع مدیریت پسماند این شهر را پیگیری نماید/تعیین ضرب الاجل یک ماهه برای روشن شدن وضعیت کارخانه­های شن و ماسه بستر رودخانه بشار یاسوج/چنانچه قرار است عده­ای به فعالیت­شان در رودخانه بشار ادامه دهند و عده­ای تعطیل شوند یا همه تعطیل و یا اینکه دیگران نیز فعالیت نمایند و این شورا پس از پایان این فرصت از رودخانه بشار بازدید خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، در ابتدای این نشست مهرداد کرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان درباره ی برگزاری این جلسه گفت: نشست شورای حفاظت از حقوق بیت المال به منطور ارائه گزارش مدیران و رؤسای ادارات و سازمان­های عضو شورا در خصوص کارخانه­های شن و ماسه و آتش سوزی در جنگل­های استان برگزار گردیده تا اقدامات و برنامه های مدیران ادارات و سازمان های مربوطه برای دیگر اعضاء گزارش شود .


وی در ادامه به اعضایی که اقدامی در خصوص اجرای مصوبات شورا نمی نمایند ، تذکر جدی داد و افزود:اجرای مصوبات شورا، اقدامی مثبت بر اساس وظیفه شرعی و قانونی اعضاء در جهت جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال است و عدم اجرای مصوبات موجب برخورد با هر سهل انگاری خواهد بود.
دبیر شورای حفاظت از حقوق بیت المال در دادگستری استان به رؤسا ،مدیران و کارشناسان حاضر در این شورا یاد آوری نمود که این نشست در سطح مدیران و رؤسای ادارات و سازمان ها برگزار می شود و لازمست در جلسات بعدی شورا، از فرستادن معاون یا کارشناس به نشست شورا خودداری نمایندو شخص مدیر یا رئیس مربوطه در نشست حضور یابد.

در ادامه این نشست حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رییس کل دادگستری استان با عرض تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: امام جعفر صادق (ع) چهارصد شاگرد از اهل سنت و شیعه تربیت کردند که هر کدام برای خودشان یک فقیه بودند و برخی از علم امام بهره می بردند ولی روش و سیره امام را قبول نداشتند صداقت و پاکی در امام موجب شد که کسانی چون زمخشری و فخر رازی با وجودی که امام را قبول نداشتند به امام لقب صادق دادند.
وی در ادامه افزود: وسیله نجات، تمسک به اهل بیت عصمت و طهارت است.
رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اشاره به اینکه یکی از کارهای خوب در زمینه ی صیانت از بیت المال نظم بخشیدن به امور است ،گفت: در یک سال گذشته همکاری­ها و اقدامات خوبی در حوزه­های مختلف در زمینه حفظ حقوق بیت المال انجام گرفت و مدیران زحمات زیادی کشیدند اما بخشی از مشکلات اجتناب ناپذیر است لیکن مدیران در برخی موارد پا را فراتر نهادند و اقدامات خوبی کردند.
رییس شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان با بیان این که برخی کارها ممکن است در حفظ حقوق بیت المال نگنجد اما در جهت حفظ آن مؤثر بود دغدغه مقام معظم رهبری را در خصوص حفظ انفال یادآوری نمود و اظهار کرد: در این راه مسیر طولانی که در پیش داریم اما امروز آنچه که از لسان مقام معظم رهبری جاری می شود برای ما حجت است و تکلیف تعریف شده قانونی می دانیم.


مشکلات اقتصادی و ضعف بنیه مالی مردم، مدیران را دچار دو دلی می کند و هجمه درخواست و توقعات مردم از مسئولین زیاد است، استان، یک استانی است که مردم وضعیت مالی خوبی ندارند. صنعتی نیستیم همه مَمَر درآمد مردم در بخش­های کشاورزی و دامداری خلاصه شده است.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه وضعیت پرونده­های دادگستری به شکلی است که نمی توانیم اطلاعات و همه تلاش های انجام شده درباره­ی آنها را اطلاع رسانی نماییم، افزود: به سبب همین ممنوعیت در اطلاع رسانی و انعکاس، مردم فقط عیب ها را می بینند.
حجت الاسلام والمسلمین مزارعی همکاری بخش­های مختلف اداری، سازمانی، انتظامی و امنیتی و اطلاعاتی در استان را در مورد کشف جرائم در استان ستود و گفت: اقداماتی که در حوزه جرایم خشن در دستگاه قضایی استان انجام گرفت فوق العاده می باشد. دستگیری و اعمال مجازات متهمان این جرائم از کارهای خوب مجموعه قضایی، انتظامی و امنیتی استان بود.
امنیت در استان موجب شده که برخی از مجرمان فراری استان­های دیگر در کهگیلویه و بویراحمد دستگیر شوند.
این مقام قضایی رسیدگی به قریب 180 هزار پرونده و فرآیندی که طی می کند را حاصل تلاش­های زیاد دستگاه قضایی و همکاری سایر نهاد های اجرایی، انتظامی، نظامی و امنیتی و اطلاعاتی دانست.
وی با ذکر این نکته که ما مسئولین امانت داریم و باید امانت داری کرد به فرمایش امام علی (ع) در خصوص استفاده از بیت المال اشاره کرد و گفت: اموال بیت المال متعلق به همه مردم است بیت المال را به عده­ی خاصی جهت استفاده شخصی تحویل نمی دهند، گاهی اوقات دستوری که هم برای استفاده از بیت المال داده می شود خلاف است، باید بیت المال را به دست آدم حق شناس، دین دار و امین سپرد اگر غیر از این باشد اسلام و مسلمین در خطر است.
رییس شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان در خصوص نابسامانی در سیستم فروش سکه­ی طلا نیز گفت: امروزه مدیریت حوزه اقتصاد در بازار به دست افراد امینی نیست افرادی که 38 هزار سکه یا 2 تن سکه می خرند پولش را از کجا آورده اند امروز بیت المال بدست افرادی سپرده شده که به نظام اسلامی صدمه می زنند بنابراین ما مسئولان باید دست به دست هم دهیم که در نظام حکومتی امام مهدی (عج) و تحت منویات مقام معظم رهبری با افرادی که از بیت المال استفاده و ضربه می زنند برخورد کنیم. وظیفه­ی ماست که در ارایه­ی خدمت و حفاظت از حقوق بیت المال حراست نماییم تا بتوانیم پاسخگوی شهدایی باشیم که جانشان را برای امنیت این کشور دادند.
رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: بخش عمده­ای از حفظ حقوق بیت المال در ارایه خدمت مطلوب به مردم است. شایسته است مسئولان ذیربط در هر حوزه کاری اقدامات لازم را برای اجرای طرح حدنگار و کاداستر انجام دهند و چنانچه قصوری رخ دهد در شورای حفظ حقوق بیت المال برخورد قضایی انجام خواهد گرفت.
مزارعی به موضوع رودخانه بشار نیز اشاره کرد و با تعیین ضرب الاجل یک ماهه برای روشن شدن وضعیت کارخانه­های شن و ماسه بستر این رودخانه گفت: ادارات و سازمان­ها و مسئولین حفظ حوزه امنیت رودخانه بشار یک ماه فرصت دارند مسئله کارخانه­هایی که از بستر رودخانه شن و ماسه برداشت می نمایند روشن و چنانچه قرار است عده­ای به فعالیت­شان در رودخانه بشار ادامه دهند و عده­ای تعطیل شوند یا همه تعطیل و یا اینکه دیگران نیز فعالیت نمایند و این شورا پس از پایان این فرصت از رودخانه بشار بازدید خواهند کرد.
مزارعی به مدیرانی که در حفظ حقوق بیت المال سهل انگاری می نمایند نیز هشدار داد و گفت: مدیری که نمی تواند قانون را اجرا کند نماند و برود، دادگستری به تخلفات مدیرانی که کم کاری نمایند و حافظ حقوق بیت المال نباشند رسیدگی کرده وبرای آنان حکم به انفصال دائم از خدمات اداری داده خواهد شد.
این مقام قضایی در خصوص مدیریت پسماند نیز اظهار کرد: شهرداری یاسوج در مدت 3 ماه موضوع مدیریت پسماند این شهر را پیگیری و در هر حوزه که مشکل وجود دارد بررسی و رونوشت مکاتبات مربوطه را به شورای حفظ حقوق بیت المال در سال نماید.
م/سایت دادگستریکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*