اخبار عمومی

 

 

 

 

213693
تاریخ انتشار: 1397/04/23 12:41
دلیلی ندارد نیروی خدماتی به دنبال میز و کامپیوتر باشد/ کار مهندس ناظر در مزرعه است نه پشت میز

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در نشستی با دستور کار مستندسازی اموال غیرمنقول و ساماندهی مهندسان ناظر جهاد کشاورزی، معاونین و مدیران شهرستانی گزارشی از آخرین وضعیت املاک این سازمان را به الیاس تاج‌الدینی ارائه کردند.


سید عمران تقوی در این نشست گفت: جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه دارای 25 ملک است که 18 ملک آن فاقد سند هستند که تعدادی از آن‌ها نیز به نام مسکن و شهرسازی سند خورده‌اند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه افزود: 90 درصد کشاورزی مکانیزه، توسعه باغات و محصولات استراژیک، در بخش مرکزی این شهرستان فعالیت دارند که تجهیز خانه‌های ترویج این بخش به ویژه در حضور مهندسین ناظر و تعداد آن‌ها تجدیدنظر شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر فقط 5 مهندس ناظر در بخش مرکزی مستقر هستند، توضیح داد: حداقل به 12 کارشناس در خانه‌های ترویج روستاهای ضرغام‌آباد، فیلگاه و حومه نیازاست.
تقوی تعداد بهره‌برداران بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه را پنج هزار و 860 نفر اعلام کرد.
کارمندانی هستند که 16 سال از خانه سازمانی استفاده می‌کنند!
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه همچنین از معرفی حدود 40 طرح تولیدی به بانک برای دریافت تسهیلات اشتغالی خبر داد و افزود: در صورت جذب این تسهیلات حدود 110 شغل جدید در این شهرستان ایجاد خواهد شد.
تقوی همچنین به موضوع مهم دیگری اشاره کرد و گفت که افراد و کارمندانی وجود دارد که 16 سال است از خانه‌های سازمانی استفاده می‌کنند که انتظار ما از رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی این است که ورود کنند و این امر را سامان دهند.
علی مرادی، مدیر شهرستان گچساران نیز گفت: در این شهرستان 11 ملک در بخش کشاورزی داریم که سه مورد فاقد سند هستند.
وی همچنین گفت: املاک با ارزشی داریم که متأسفانه در اختیار جهاد کشاورزی نیستند که اگر این اموال برگردند، با درآمدزایی که دارند، بسیاری ازهزینه‌های ما کاهش پیدا می‌کند.
مرادی ادامه داد: یکی ازاملاک ما 4 سال است که به نهادی داده شد و یک زمین تجاری باارزش ما نیز در اختیار شهرداری گچساران است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گچساران تأکید کرد: بدون حمایت ستاد و مدیران ارشد سازمان جهاد کشاورزی عملا برگشت این اموال و املاک کار دشواری است که انتظار داریم به این موضوع نیز ورود کنند.
وی همچنین  با اشاره به بی‌کیفیت بودن دوره‌های آموزشی مجازی برای کارشناسان جدیدالاستخدام تصریح کرد: وقتی خروجی این آموزش‌ها را می‌بینم تا هیچ اثری بر سطح سواد کارشناسانم ندارد و این دوره‌ها اگر نباشند بهتر است.
زمین جهاد در اختیار اداره‌ای که جریمه‌هایش برای بخش کشاورزی کمرشکن است
مدیر جهاد کشاورزی بهمئی نیز از وجود 6 ملک سنددار و سه ملک فاقد سند در این شهرستان خبرداد و گفت: خانه‌های سازمانی جهاد کشاورزی سال‌ها دراختیار دستگاه دیگری است.
بدرقه افزود: جهاد کشاورزی بهمئی زمینی دارد که 12 اداره در آن مستقر هستند و اگر هر اداره مبلغی را ماهیانه به ما اجاره دهد، می‌توانیم هزینه‌های جاری خود را تأمین کنیم ولی متأسفانه حمایتی نمی‌شویم.
وی ادامه داد: یکی از اداراتی که زمین جهاد کشاورزی را رایگان در اختیار دارد، تأمین اجتماعی است که فقط جریمه‌های ماهیانه آن، کمر ما را شکسته است!
بدرقه همچنین گفت: جهاد کشاورزی بهمئی 2 زمین خالی فاقد سند نیز دارد که باید با حمایت مرکز استان، سنددار و به صاحب آن برگردند.
منوچهر محمدی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بویراحمد نیز دراین نشست گفت: 14 ملک داریم که فقط سه مورد از آن‌ها سند دارند! اما اقدامات لازم برای سنددار شدن بقیه املاک در حال انجام است.
جواد شمشیری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان باشت نیز از اقدامات لازم برای سنددار شدن پنج ملک این اداره خبر داد و گفت: حتی خانه‌های سازمانی ما نیز در اختیار مسکن و شهرسازی است.
همتی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده نیز گفت: یک ملک داریم که آن را سنددار کردیم.
فرمانداران برای برگرداندن املاک دولت مخالفت نکنند
علیرضا رستگار، معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه با تأیید نگرانی‌های مدیران شهرستانی گفت: از حدود 121 ملک متعلق به جهاد کشاورزی در این استان فقط 51 مورد سند دارند که می‌طلبد با جدیت به این حوزه ورود کنیم و تکلیف این املاک را مشخص کنیم.
رستگار افزود: این املاک متعلق به دولت هستند و نیاز است که همه مدیران به ویژه فرمانداران همکاری کنند که گاها مشاهده می‌شود برخی فرمانداران برای برگشت این اسناد به دولت و سنددار شدن آن‌ها مقاومت و مخالفت می‌کنند.
حمزه سی‌سختی، مدیر امور مالی سازمان نیز از عدم پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز ساختمان‌ها و املاک فاقد سند بر اساس قانون خبر داد.
محسن‌پور، مدیر حقوقی سازمان جهاد کشاورزی نیز با بیان اینکه 67 ملک فاقد سند داریم، گفت: واقعیت این است که غفلت کردیم اما اکنون فرصتی فراهم شده تا در سامانه‌ای که به این منظور راه‌اندازی شده، این املاک ثبت شوند و مراحل مستندسازی آن‌ها با همکاری همه‌جانبه انجام شود.
وی افزود: راهکارهای لازم برای سنددار کردن اموال به مدیران شهرستانی اعلام شده اما برای انتقال اسناد املاک سنددار و سنددار کردن املاک فاقد سند، اعتبارات خاصی لازم داریم.
توزیع کارشناسان جدیدالاستخدام کارشناسی و اصولی نبود
حرف مشترک همه مدیران شهرستانی بخش کشاورزی توزیع ناعادلانه و غیرکارشناسی مهندسان ناظر بود به طوری که یک مرکز هیچ نیرویی ندارد و یک مرکز دو برابر نیاز نیرو دارد؛ در یک مرکز پنج کارشناس دام وجود دارد و در یک مرکز دیگر هیچ کارشناس دامی نیست.
مدیران شهرستانی معتقد بودند که در بحث ساماندهی کارشناسان جدیدالاستخدام با آنها مشورتی نشده است.
محمد امیری، مدیر ترویج سازمان جهاد کشاورزی نیز در توضیحاتی گفت که برای توزیع نیروهای جدید و مهندسان ناظر همه ملاحظات را درنظر گرفتیم و گاها ناچار بودیم اما رشته افراد هیچ مانعی برای انجام وظیفه آنان در سایر حوزه‌ها نیست و وظایفی که به این افراد محول شده به گونه‌ای است که به راحتی می‌توانند با آشنایی مقدماتی با علم روز دنیا و نشریات ترویجی انجام دهند.
امیری ادامه داد: سامانه‌ نظام نوین ترویج این امکان را فراهم کرده که مدیران به صورت آنلاین کارشناسان خود را رصد و بر عملکرد آن‌ها نظارت داشته باشند اما گاها برخی مدیران در ماه دو بار هم به این سامانه سر نمی‌زنند.
مدیر ترویج جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: اعتباراتی که به شهرستان‌ها در حوزه نظام نوین ترویج داده می‌شود بسته به اعتباراتی است که خود مدیران از فرمانداران در شهرستان‌ها می‌گیرند.
برای تعیین تکلیف املاک جهاد، جدی هستیم
الیاس تاج‌الدینی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه موضوع مستندسازی اموال غیرمنقول و تعیین تکلیف املاک این سازمان موضوع مهمی بود که باید پیش از این مورد توجه قرار می‌گرفت، گفت: واحد حقوقی سازمان باید با حمایت کامل ازشهرستان‌ها، روند سنددار شدن املاک این سازمان را به صورت جدی پیگیری کند.
وی گفت که بی‌توجهی به اموال و املاک دولت پذیرفتنی نیست و جهاد کشاورزی برای تعیین تکلیف املاک متعلق به خود و 67 ملک فاقد سند خود جدی است.
تاج‌الدینی افزود: واقعیت این است که در حوزه مهندسان ناظر تا حدی کار از چرخه اصلی خود خارج شده که باید سامان گیرد.
وی افزود: 108 کارشناس جدیدی که مشکل آن‌ها در بحث مالی حل شده، در همان محل کاری که برای آن‌ها مشخص شده باید مشغول به کار شوند و هر کارشناسی که جای دیگری مشغول شده باید به محل کار خود برگردد.
تاج‌الدینی از مدیران و معاونین خود خواست تا تقاضای انتقالی و سفارش هیچ جدیدالاستخدامی را نکنند تا این امور سامان گیرد و اهداف قانون‌گذار از استخدام این افراد و همچنین کمک به تولید در بخش کشاورزی در دل روستاها محقق شود.
دلیلی ندارد نیروی خدماتی به دنبال میز و کامپیوتر باشد/ کار مهندس ناظر در مزرعه است نه پشت میز
وی افزود: نیروهای شرکتی نیز باید با لباس مخصوص در محل کار خود حاضر شوند و هیچ مدیری از نیروهای شرکتی خارج از قراردادی که با پیمانکار بسته شده اقدام نکنند.
تاج‌الدینی تصریح کرد: هر کس در هر شغل و وظیفه‌ای که به او محول شده باید با عشق و علاقه کار کند؛ دلیلی ندارد نیروی خدماتی و نظافت‌چی ما به دنبال میز و کامپیوتر و دفتر باشد!
نیروهای جدیدالاستخدام (همه مراحل) باید بدانند که کار آن‌ها در پهنه‌ها و روی مزرعه است نه اینکه در خانه و محل کار بنشینند و آمارهای کهنه و پوسه را وارد سامانه کند؛ چنین کارشناسی اگر نباشد بهتر است؛ مدیری که مسئول این کارشناس است در این زمینه وظیفه دارد و باید بر کار مهندسان ناظر نظارت کند.کانال تلگرام عصر جهان


علی
|
Iran
|
1397/04/23 03:03
  +0

  -0
پاسخ
آقای بدرقه اول بروید اون خیانتی که شده مرغوبترین زمین های اداره را به ثمن بخس دادید به کارکنان بومی و غیربومی جهاد جمع کنید بعدا دنبال اجاره گرفت از ادارات باشید
مهدی
|
Iran
|
1397/04/23 03:04
  +0

  -0
پاسخ
باید بررسی شود چگونه برخی از زمین های جهاد به برخی افراد واگذار شد
آقای بدرقه شما مدیر ضعیفی هستید و باید برکنار شوید
پاسخ ها
کارمند
|
Iran
|
1397/04/23 15:05
  +0

  -0
اتفاقا بهترین وباعملکردترین مدیردوران جهاددرشهرستان آقای مهندس بدرقه بود
باغدار
|
Iran
|
1397/04/23 15:38
  +0

  -0
با سلام دوست عزیز لطف کنید برای ما ضعف هارانام ببرید
ماباوجودشرایط آب و هوایی و خشکسالی و نبود آب وکم شدن آب اکثر چاهها واقعا با پیگیری آقای بدرقه و مجموعه جهاد توانستیم فعلا باغات خودراحفظ کنیم و درحال حاضر هم باوجودکم آبی آقای بدرقه پیگیری کردن وتانکرهایی بصورت شبانه روزی دراختیارباغداران قرارداد ومامجموعه باغداران بسیار راضی وازعملکردجهاد رضایت داریم آقای بدرقه نیروی بومی وبااصالت واهل تعامل باهمه نیروهاست بنده بشخصه ملاحضه کردم که هروقت ارباب رجوی داشتن برای همه چه بصورت کتبی و چه بصورت تلفنی و چه حضوری پیگیرکارمردم بودن بنابراین ناشکر نباشیم
کارمند جهاد
|
Iran
|
1397/04/23 15:13
  +0

  -0
پاسخ
سلام برمدیرعصرجهان وهمه خوانندگان وشهروندان محترم
مادرمجموعه جهادکشاورزی تاکنون بهترین عملکردوراندمان کاری دربدترین شرایط اعتباری ومالی داشتیم ودوستانیکه کامنت گذاشتن اون زمینها درزمان مدیریت آقای رازی پور واگذارشده واقای بدرقه هیچگونه نقشی درواگذاری نداشتن ضمن اینکه این زمینهاحق مجموعه کارکنان ودردولت آقای احمدی نژاد وهیئت وزیران بخشنامه شده است
کشاورز
|
Iran
|
1397/04/23 15:18
  +0

  -0
پاسخ
درود بر کادر جهادکشاورزی با مدیریت بدرقه که به دنبال حق کشاورزان و مردم شهرستان هستند
کشاورز
|
Iran
|
1397/04/23 15:18
  +0

  -0
پاسخ
درود بر کادر جهادکشاورزی با مدیریت بدرقه که به دنبال حق کشاورزان و مردم شهرستان هستند
شهروند
|
Iran
|
1397/04/23 15:21
  +0

  -0
پاسخ
آقایی که به نام علی کامنت زدی اولا شماراحت توهین نکن دوما زمینها که دردولت احمدی نژاد ومدیریت آقای رازی پود واگذارشدند چرا بدون اطلاع پست میزارین
پاسخ ها
رضا
|
Iran
|
1397/04/23 16:12
  +0

  -0
حالا هرکسی که بود مدیر جهاد کشاورزی بود بهترین نقطه زمین اداره(بر خیابان) را بدون مزایده فروختند به کارکنان و برخی اراضی دیگر جنب مرکز خدمات سابق را که بعدا خواهم گفت واگذار نمودند حالا از چندتا اداره می خواهید اجاره ماهیانه بگیرید باید بدانید که مدیریت وقت جهاد صدها میلیون جهت بازسازی این سالن پول گرفت و خرج سالن نمودند
بعد ممکنه عملکرد مدیریت فعلی را ذکر نمائید
شهروند۱
|
Iran
|
1397/04/23 16:38
  +0

  -0
پاسخ
خب شما بحث زمینهاراگذاشتی میگم این زمینها باسفرآقای احمدی نژادواسکندری وزیروقت آن دوره وهیئت دولت طبق قانون ازاراضی مازادسازمان جهادکشاورزی به پرسنل ومجموعه باتشکیل تعاونی مسکن واگذارشد که این امردرهمه ارگانهای دولتی رخ میده وزمین به پرسنل واگذارمیکنن
سایت اداری ومجتمع سندثبتی وملکی جهادکشاورزی هست وطبق قانون متعلق به جهادودرصورت واگذاری بایداجاره پرداخت شود مگه همان ادارات مثلا تامین اجتماعی ازعوارض خودش به جهاد میگذره یاجهادکشاورزی بخادجایی چاهی اخداث کنه بطورمثال اداره امورآب از حق عوارض قانونی خودش میگذره
هزینه های ساخت وساز درسال ۸۶ به بعد وساخت مجتمع هم بعهده جهادکشاورزی بوده ضمن اینکه همه مجموعه دولت درجهت خدمت رسانی به مردم هستن ولی چه ارگانی به اندازه جهاد زمین دراختیار ادارات وحتی جایگاه (همین مجتمع)قرارداد
همکار
|
Iran
|
1397/04/23 16:54
  +0

  -0
پاسخ
عملکردها دریک یادوسطر نیست ولی حتما شما بی اطلاع هستی وگرنه بطورمثال :
1-پرداخت تسهیلات بابهره کم وراه اندازی مجمتمع های گلخانه ای قلات ومجتمع گاوداری دوپرنظری کوثر وایجاداشتغال وبیرون راندن این مجتمع ها از راکدبودن چندین ساله
2-احداث باغات درسطح گسترده بخصوص درمناطق ممبی سرآسیاب واستفاده از تسهیلات بلاعوض 85درصدی درجهت توسعه باغات وسیستمهای نوین آبیاری تحت فشار
3-ایجادوراه اندازی دومجتمع بزرگ مرغداری وراه اندازی مرغداریهای قدیمی وایجاد اشتغال
4-احداث سدخاکی ایلی آباد وتامین اعتباروپیشرفت 90درصدی
این سد بدلیل مطالبات زیادپیمانکار دوسال رهاشده بود که باروی کارآمدن آقای بدرقه وپیگیرهاشون پرداخت مطالبات پیمانکار انجام وراه اندازی گردید
5-مطالعه وتخصیص آب فازدوم منابع آبی سدایلی آباد درسطح 500هکتارکه بزودی استارت ایستگاه پمپاژ زده میشود وانقلابی درجهت توسعه باغات درممبی انجام میگیرد
6-احداث کانالهای آبیاری تحت فشار
7-احداث ایستگاه پمپاژ جهت باغات
8-ترویج وبرگزاری دوره های تخصصی توسط کارشناسان وکاردرمزرعه ودادن گواهی مهارت
9-تسهیلات لازم درزمینه مکانیزاسیون وتراکتور و....وآوردن وکنترل کمباینها جهت فصل برداشت درسطح شهرستان
و.......که درفضای مجازی قابل گفتن نیستن
پاسخ ها
ناشناس
|
Iran
|
1397/04/23 18:09
  +0

  -0
بدرقه اصلاح طلب نیست طرفدار موحده به زودی برکنار می شود
اصلاح‌ طلب
|
Iran
|
1397/04/23 21:18
  +0

  -0
پاسخ
آقای بدرقه ازنیروهای کارکشته وصاحب نام وتجربه کافی درجریانهای سیاسی هست وایشان جز مدیران اولیه هست که دردولت خاتمی پست داشتن واتفاقا تنها کسی بود که درهمین جریان انتخابات اخیر ریاست جمهوری وشوراها هم ازطرف طیفهای مخالف دچار آسیب فیزیکی وزیان شدمتاسفانه رسالت اصلاح طلبی گم شده وگرنه هر کسی نباید ازمنشور ومنش اصلاح‌طلبی خارج بشه وبراحتی دیگران رامتهم‌کرد
با انصاف
|
Iran
|
1397/04/23 21:36
  +0

  -0
پاسخ
سلام
درواقع اگر مهندس بدرقه امسال اطلاع رسانی پروژه هایش در سایتها وفضای مجازی را خوب پوشش میداد در واقع مدیر نمونه ی شهرستان ایشان بود.
ولی متاسفانه بدلیل حجم کار بالا و گسترده بودن کار مجموعه های تحت پوشش جهادکشاورزی بنده خدا وقت پوشش کارهای انجام شده در فضای مجازی را نداشت
و به حقش نرسید
مدیرنمونه شهرستان در96 بدرقه بوده است
رضا
|
Iran
|
1397/04/24 22:55
  +0

  -0
پاسخ
نمارکه بی

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*