اخبار عمومی

 

 

 

 

213725
تاریخ انتشار: 1397/04/24 16:41
کوچه‌ای که تا دو سه روز پیش، با عبور از آن در هر فصلی برای عابرانش ترانه‌ای در خاطره‌ها زنده می‌کرد دور از ذهن نیست اگر برای آیندگان به نوستالژی تبدیل شود، کوچه سابق استاد شجریان در روستای «بیاره» از توابع شهرستان دنا بود.

عصرجهان-دهیار روستای «بیاره» که اخیراً کوچه‌ای را در این روستا به نام استاد شجریان نام‌گذاری کرد و خیلی‌ها آن را تحسین کردند.
بااین‌حال اما هنوز مدت‌زمان زیادی از این حرکت و انعکاس آن در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نگذشته بود که خبر رسید تابلوی مزین به نام استاد شجریان برداشته‌شده، موضوعی که باعث واکنش افکار عمومی و حتی رسانه‌های استانی و کشوری شد و همه دنبال این پرسش بودند که بدانند از طرف چه کسی و چرا دستور پایین کشیدن تابلو صادرشده است.


«نادیا صداقت»، سرپرست فرمانداری شهرستان دنا در این زمینه گفت: تابلوی در روستای «بیاره» از سوی دهیاری به نام استاد شجریان نصب‌شده بود اما از پایین کشیدن تابلو بی‌اطلاع بودم.
وی افزود: با پیگیری‌هایی که داشته‌ام دهیار روستای «بیاره» گفته که بخشدار مرکزی به من گفت این تابلو را دربیاورید.
صداقت بابیان اینکه در حال پیگیری و بررسی این مسئله هستم، اظهار کرد: اگر این موضوع با بنده در میان گذاشته می‌شد اجازه پایین کشید تابلو را نمی‌دادم.
«حامد محمد حسینی»، رئیس شورای اسلامی روستای «بیاره» از توابع شهرستان دنا نیز در این رابطه گفت: کوچه‌های روستای «بیاره» نام‌گذاری نشده بودند که بر اساس نشست شورا و دهیاری یکسری اسامی برای نام‌گذاری کوچه‌ها انتخاب کرده‌ایم و تصمیمی بر این شد که نام چند نفر از مشاهیر کشور را برای برخی کوچه‌ها انتخاب کنیم که یکی از آن‌ها آقای شجریان بود که موسیقی سنتی و اصیل کشور را معرفی کرد.
وی افزود: اما متأسفانه نمی‌دانم به چه علت این تابلو را درآوردند و طی تماس تلفنی که دهیار روستا با بنده داشت عنوان کرد که از ما خواستند که این تابلو را درآوریم.
محمدحسینی اظهار کرد: هدف توجه به چهره‌های فرهنگی بود و هیچ‌گونه هدفی را برای نصب این تابلو نداشته‌ایم که بگویند تابلو را درآورید.
رئیس شورای اسلامی روستای «بیاره» تصریح کرد: این تابلو حدود 7 ماه است که در روستا نصب‌شده بود، از درآوردن این تابلو شوکه شدم و دلیلی برای درآوردنش این تابلو وجود ندارد و هم‌اکنون هم بهتر است که تابلو مجدد نصب شود.(ایسنا)کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*