اخبار عمومی

 

 

 

 

 

214019
تاریخ انتشار: 1397/05/13 02:02
اکنون که اطلاعات از سوی مسئولان شبکه سوم سیما تأیید شد، باید دید واکنش مسئولان ارشد رسانه ملی چیست؟ آیا بخت‌آزمایی مورد تأیید ایشان است و آیا پس از این اتفاق، شاهد صدور مجوز برای بخش خصوصی جهت بخت آزمایی آنلاین در همین قالبی که توسط تیم همراه گلزار انجام شده، خواهیم بود یا چنین امکاناتی در چهارچوب شبکه سوم صداوسیما مشروعیت یافته است؟

به گزارش تابناک؛ حواشی مالی مسابقه «برنده باش» با اجرای محمدرضا گلزار ـ که قرار است از شبکه سوم سیما پخش شود ـ از هم اکنون محل نقد شده و پس از افشاگری «تابناک» درباره روند این مسابقه، اکنون مسئولین شبکه سه گزارش «تابناک» را درباره این «بازی پول» تأیید کرده‌اند؛ مسأله‌ای که البته با سکوت مسئولین ارشد صداوسیما همراه شده است.

در گزارش تابناک تأکید شده بود، در آغاز مسابقه برنده باش بعد از نصب اپلیکیشن، پنج پرسش رایگان در اختیار شما قرار داده می‌شود و اگر به آنها، پاسخ درستی بدهید، تعداد سوالات مجاز شما کم نخواهد شد؛ اما اگر جواب سؤال را اشتباه بدهید یا جواب نداده و آن را رد کنید، یکی از سهمیه پنج سؤال شما کم خواهد شد. در مقابل هر پاسخ صحیح 100 امتیاز برای شما خواهد داشت و برای هر جواب غلط 5 امتیاز و برای هر سؤال بی‌جواب رد شده 20 امتیاز به شما تخصیص داده می‌شود!اکنون تصور کنید پنج سؤال را پیاپی اشتباه جواب دادید و دیگر فرصتی ندارید؛ باید چه کنید؟! بخش شیرین ماجرا برای برگزارکنندگان همین جاست. می‌توانید سؤال بخرید و به سرعت در رده بندی بالا بروید! سازندگان این مسابقه بسته‌های 2500 تومانی تا 20 هزار تومانی را عرضه کرده‌اند که متناسب با قیمت، 30 تا 1440 سؤال را به راحتی به دست می‌آورید. اگر همه 1440 سؤال را بی‌پاسخ بگذارید نیز 28800 امتیاز به دست می‌آورید و با خرید بسته‌های بیشتری شانس بیشتری نسبت به دیگران خواهید داشت. برگزارکنندگان روی همین بخش حساب کرده‌اند که از این طریق رقمی بسیار نجومی به دست آورند و در نهایت گلزار نیز از این مسیر بالاترین دریافتی را در تاریخ تلویزیون داشته باشد.

ناصر کریمان، مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما در خصوص جزئیات مسابقه‌ای «برنده باش» که در پوشش مسابقه کتاب‌خوانی برگزار می‌شود، گزارش «تابناک» را تأیید کرد و گفت: «شرکت در این مسابقه همان طور که از ابتدا هم گفته شده رایگان است. بسته های مسابقه هم رایگان در اختیار شرکت کنندگان در اپلیکشین مربوطه قرار دارد. پاسخ به سؤالات این مسابقه زمان مشخصی دارد. اگر کسی در آن تایم نتواند به سؤالات پاسخ دهد یا اگر کسی نتواند سری اول امتیازات لازم را به دست آورد برای شرکت مجدد و افزایش امتیاز با تصمیم شخصی، برای شرکت مجدد می‌تواند بسته‌ها را خریداری کند...».

بنابراین تأیید شد که اساساً بحث مطالعه مطرح نیست و پرسش‌های مطرح توسط این اپلیکیشن را می‌توان با سرچ گوگل نیز به سادگی پاسخ داد و این ماجرا صرفاً یک مدل بازی بخت آزمایی است. در این چارچوب محمدرضا گلزار و شرکایش میلیاردها تومان از مردم می‌گیرند و کسر کوچکی از آن را هدیه می‌‍‌دهند! همان مدلی که در همه بخت‌آزمایی‌ها رایج است.

اکنون که اطلاعات تابناک از سوی مسئولان شبکه سوم سیما تأیید شده، باید دید واکنش مسئولان ارشد رسانه ملی چیست؟ آیا بخت‌آزمایی مورد تأیید ایشان است و آیا پس از این اتفاق، شاهد صدور مجوز برای بخش خصوصی جهت بخت آزمایی آنلاین در همین قالبی که توسط تیم همراه گلزار انجام شده، خواهیم بود یا چنین امکاناتی در چهارچوب شبکه سوم صداوسیما مشروعیت یافته است؟کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*