اخبار عمومی

 

 

 

 

 

244764   781
تاریخ انتشار: 1397/06/31 02:18
کریستین بلازی فورد مدعی است که برت کاوانا، نامزد عضویت در دیوان عالی آمریکا در سال ۱۹۸۲ میلادی در یک مهمانی برای تجاوز جنسی به او هجوم برده است.

به گزارش پایگاه خبری عصر جهان به نقل از یورونیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه صداقت زنی که نامزد مورد نظر وی برای عضویت در دیوان عالی را به تهاجم جنسی متهم کرده است زیر سوال برد.

کریستین بلازی فورد مدعی است که برت کاوانا، نامزد عضویت در دیوان عالی آمریکا در سال ۱۹۸۲ میلادی در یک مهمانی برای تجاوز جنسی به او هجوم برده است.

برت کاوانا و کریستین بلازی فورد در آن زمان هر دو به دبیرستان می‌رفتند. دونالد ترامپ به دنبال بازنشستگی یکی از ۹ قاضی دیوان عالی، برت کاوانا را برای عضویت مادام العمر در این نهاد معرفی کرد.

رویترزبرت کاوانا و دونالد ترامپرویترز

او در روزهای گذشته از انتقاد از کرستین بلازی فورد که دارای دکترای روانشناسی است خودداری کرده بود. رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه اظهار داشت: «شکی ندارم که اگر حمله به دکتر فورد به آن بدی که او مدعی است صورت گرفته بود بلافاصله شکایت قضایی از سوی او یا والدینش با کمک مقامات پلیس مطرح شده بود.»

کریستین بلازی فورد در حالی ادعای خود را مطرح کرده است که مجلس سنای آمریکا صلاحیت برت کاوانا برای عضویت در دیوان عالی را در دست بررسی دارد.

وکیل کریستین بلازی فورد که ساکن کالیفرنیا است در حال مذاکره با کمیته قضایی مجلس سنا در مورد احتمال ادای شهادت موکلش در برابر این کمیته است.

اعضای دموکرات مجلس سنا خواستار بررسی ادعای کریستین بلازی فورد شده اند.

کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا هفته گذشته پس از ادعای کریستین بلازی فورد رای گیری در مورد صلاحیت برت کاوانا را به تاخیر انداخت.

تائید عضویت برت کاوانا موقعیت محافظه کاران را در دیوان عالی ایالات متحده در برابر قضاتی که در موضوعات اجتماعی (مانند سقط جنین، حقوق زنان و حقوق اقلیت های نژادی و جنسی) عقاید لیبرال دارند تقویت می‌کند.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*