اخبار عمومی

 

 

 

 

 

244946
تاریخ انتشار: 1397/07/14 00:34
جمال خاشقجی قبلا گفته بود که قبل از ترک عربستان سعودی و به هنگام هشدار درباره اغراق در خوشبینی نسبت به انتخاب ترامپ، از استفاده از توئیتر منع شده بود.

"جمال خاشقجی" روزنامه نگار مشهور و منتقد سعودی همچنان ناپدید است. او آخرین بار برای انجام کار اداری وارد کنسولگری عربستان سعودی در شهر استانبول شد و دیگر از آنجا خارج نشد.
 با این حال کنسولگری سعودی می گوید که جمال خاشقجی این مکان را ترک کرده است.
او به همراه خدیجه نامزد اهل ترکیه اش به کنسولگری مراجعه می کند خود وارد ساختمان می شود اما نامزدش همچنان منتظر خروج اوست. او برای اولین برای رسانه ها را از این موضوع مطلع کرد و از زمان این اتفاق (ظهر سه شنبه گذشته) تاکنون در مقابل ساختمان کنسولگری تحصن کرده است.

جمال خاشقجی - روزنامه نگار سعودی


در مقابل، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفته است که جمال خاشقجی همچنان در کنسولگری است و از این مکان خارج نشده است.
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد نیز درباره وضعیت این روزنامه نگار ابراز نگرانی کرد و گفت که امیدوار است او در سلامت باشد.
روز سه شنبه همزمان با این اتفاق، دولت سعودی در بیانیه ای رسمی اعلام کرد که یک فرد تحت تعقیب را از یک کشور خارجی تحویل گرفته است.
این خبر باعث شد برخی رسانه ها این احتمال را مطرح کنند که منظور این بیانیه جمال خاشقچی است که پس از بازداشت در کنسولگری سعودی در استانبول به این کشور منتقل شده است.
مقامات ترکیه گفته اند که عکس و مشخصات جمال خاشقجی را در همه فرودگاه ها و گذرگاه های خروجی توزیع کرده اند تا مانع از خارج از کردن وی از کشور شوند.

مقابل کنسولگری سعودی در استانبول - خدیجه نامزد جمال خاشقجی همچنان منتظر است


جمال خاشقجی از روزنامه نگاران برجسته و قدیمی سال ها درعربستان سعودی مدیریت رسانه های بزرگ را برعهده داشت و  به خانواده حاکم در ریاض نزدیک بود اما در ماه های اخیر منتقد اقدامات محمد بن سلمان ولیعهد سعودی شد و تبعیدی خود خواسته برای زندگی به آمریکا رفت و برای واشنگتن پست مقاله می نوشت.
او از برخی تصمیمات محمد بن سلمان از جمله عملیات نظامی در یمن انتقاد کرده بود.

جمال خاشقجی قبلا گفته بود که قبل از ترک عربستان سعودی و به هنگام هشدار درباره اغراق در خوشبینی نسبت به انتخاب ترامپ، از استفاده از توئیتر منع شده بود.
خاشقجی همچنین در مقاله ای در واشنگتن پست نوشته بود: هنگامی که درباره ترس و تهدید و بازداشت ها و تخریب وجهه نخبگان و روحانیونی که جرات کنند آنچه که فکر می کنند به زبان بیاورند سپس بگویم که من از سعودی هستم آیا غافلگیر می شوید؟

مقابل کنسولگری سعودی در استانبول


بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*