اخبار عمومی

 

 

 

 

255266
تاریخ انتشار: 1397/08/18 20:34
تیم فوتبال استقلال خوزستان در قائمشهر از پس نساجی بر نیامد تا جایگاهش در جدول به‌ خطر بیفتد.

عصرجهان-در چازچوب هفته دوازدهم لیگ برتر، تیم فوتبال استقلال خوزستان از ساعت 15 امروز میهمان نساجی در قائمشهر بود که با پذیرش شکست 2 بر 0 برابر این تیم، دومین شکست متوالی خود را پس از باخت هفته قبل برابر نفت مسجدسلیمان تجربه کرد.

بازی با ترکیب همیشگی

نساجی در این بازی با ترکیب حامد لک، جورجی ولسیانی، ابوالفضل علایی، مجتبی ممشلی، حمیدرضا دیوسالار، مهرداد عبدی، احمد عبدالله‌زاده، علی‌اصغر عاشوری، امید سینک(46- فرشاد فرجی)، سید محمد میری(83- شاهین مجیدی) و محمد عباس‌زاده(64- رحمان جعفری) و استقلال خوزستان با ترکیب فرزین گروسیان، میثم شاه‌مکوندزاده، احمد آل‌نعمه، مهرداد پورابوالقاسم(81- رضا درویشی)، میثم کریمی(59- مجتبی رمضانی)، ایوب کلانتری، وحید نامداری، ایمان مبعلی، یونس دلفی، محمد شریفی(72- فرید امیری) و وحید خشتان بازی کردند.

شکست برابر تیم ده نفره و یک پله سقوط

در حالی که نیمه اول این دیدار با تک گل میری به سود تیم میزبان در جریان بود، ابوالفضل علایی مدافع فصل قبل استقلال خوزستان با دریافت کارت زرد دوم در دقیقه 45 از بازی اخراج شد. 

علیرغم اینکه نساجی تمام زمان نیمه دوم را با 10 نفر بازی کرد اما بازی منظم‌تری به نسبت حریف انجام داد و موفق شد توسط علی اصغر عاشوری یک گل دیگر نیز بزند و در نهایت با یک پیروزی شیرین، در جدول نیز از استقلال خوزستان جلو بزند.

شاگردان یزدی با این شکست با همان 10 امتیاز یک رده سقوط کرده و در رده چهاردهم جدول قرار گرفتند تا خطر را بیشتر از همیشه حس کنند.

یزدی: نکونام دنبال بازی فنی نبود

اما داریوش یزدی بعد از دیدار تیمش مقابل نساجی در نشست خبری اظهار داشت:من باید امروز خیلی ناراحت باشم از این نظر که تیمم بازنده بازی بود ولی از یک طرف خوشحالم و باید بگویم که نساجی باید به این تماشاگر افتخار کند چون این تماشاگر برای این تیم برد می‌آورد.

وی افزود: نساجی با این تماشاگر باید 5 بر صفر از حریف جلو باشد ولی مربی این تیم که 100 بازی ملی دارد اصلا دنبال فنی بازی کردن نیست!متأسفانه جواد نکونام با آن همه بازی ملی به دنبال کار فنی نبود و به توپ جمع‌کن‌ها خط می‌داد تا برای بازی مشکل درست کنند. من دوست داشتم و آرزو داشتم در تیمی کار کنم که چنین تماشاگرانی داشته باشد و در تیمی مثل نساجی اصلا نیازی نیست که کار کنید، چون خود این تماشاگران توپ را به درون دروازه حریف هل می‌دهند.

شب بازی بازیکن ما را محروم کردند

وی افزود: در فوتبال ما اتفاقات خوبی نمی‌افتد و اگر بیفتد باید تعجب کرد. شب بازی، بازیکن تیم من را محروم کردند و به جایش بازیکن محروم تیم حریف را می‌بخشند. این شاید از بی عرضگی ما باشد ولی از ابتدای بازی امروز نماینده فدراسیون روی اعصاب بازیکنان ما بود. آقایان هنوز بازی شروع نشده، ما را تهدید کردند که گزارش می‌کنیم بازیکنتان محروم شود. ناظر فدراسیون به نام پورهادی باید بداند وظیفه‌ای بر هم زدن نظم نیست بلکه او باید بیاید و اجازه بدهد تیم‌ها فوتبال بازی کنند.

تیم ما در فدراسیون بی‌کس است

سرمربی استقلال خوزستان تأکید کرد: ما امروز علی رغم اینکه تیم برتر بازی بودیم، بازی را باختیم. نساجی یک یار کمتر داشت اما ۲۰ یار اضافه‌تر! نساجی در فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی و کنار زمین ۲۰ نفر اضافه داشت. آنها مرتب روی تیم داوری فشار می‌آوردند،‌ همین اکرامی داور چهارم بازی ما و پارس جنوبی بود که باعث شد بازیکن تیم من اخراج شود. حتی کمیته داوران هم روی اشتباه تأثیرگذار این داور اعتراض داشت ولی با همه این ذهنیت‌ها این داور را امروز برای ما می‌گذارند و طوری کار را چیدند که ما ببازیم. اینها از بی کسی تیم ما در فدراسیون است.

به گزارش فارس، یزدی ادامه داد: از نکونام با ۱۷۶ بازی ملی انتظار دارم یک حرکت مثبت ارائه کند، او در اروپا بازی کرده و شاید به حرف‌هایی که من می‌زنم اعتراض کند و ناراحت شود اما با وجود بازی کردنش در اروپا در کشورهای عربی باقی مانده است. کجای اروپا این‌گونه وقت می‌کشند و به بازیکنان می‌گویند وقت تلف کن؟ آیا او از فوتبال اروپا چیزی برای ما آورده است؟ من این حرف‌ها را می‌زنم و به نکونام که از من از لحاظ سنی کوچک‌تر هم هست توصیه می‌کنم مقابل تیم‌های دیگر فنی پیروز شود نه غیر اصولی.

سرمربی استقلال خوزستان افزود: به مردم خوب قائم‌شهر تبریک می‌گویم و معتقدم بیشترین هوادار شهرستانی در ایران متعلق به نساجی است. حتی معتقدم آنها از تراکتورسازی هم بیشتر تماشاگر دارند. در تبریز در شهرهای اطرافش به ورزشگاه یادگار امام نمی‌روند ولی در قائم‌شهر به خاطر بعد کم مسافت هواداران مازندرانی از نساجی حمایت می‌کند که این موضوع شرایط را برای حریفان سخت می‌کند.

داور مقصر باخت‌های ما بوده است

وی در پاسخ به این سؤال که استقلال خوزستان در ۵ بازی آخر خود ۴ شکست و یک تساوی داشته و‌ آیا در آن بازی‌ها هم داور مقصر بوده است، گفت: شما شک نکنید که داور مقصر بود. در بازی با تراکتورسازی یک پنالتی علیه تیم ما گرفته شد که جریان بازی را به سود حریف تغییر داد. در جام حذفی مقابل نفت آبادان داور سه پنالتی گرفت که دو تایش اشتباه بود. در پارس جنوبی هم ما بازی را واگذار کردیم ولی باز هم در آنجا داوری تأثیر داشت. امروز هم روی صحنه‌ای که گل اول را خوردیم خطا اتفاق افتاده بود.

به گزارش فارس، در ادامه خبرنگاری گفت شما چرا در مورد داوری‌های نساجی صحبت می‌کنید که یزدی پاسخ داد: تعجب می‌کنم که این حرف را زدید من در مورد اتفاقات تیم خودم و نساجی صحبت کردم. مقابل این تیم حداقل ۶ موقعیت خوب داشتیم و ضمن احترام به هواداران نساجی حقمان باخت نبود.

حتی گرمکن هم نداشتیم

وی تأکید کرد: مدیریت باشگاه ما در تلاش است تا شرایط را فراهم کند اما حداقل‌ها هم برای ما فراهم نیست. مثلا در سرما ما باید گرمکن داشته باشیم اما امروز نداشتیم، شاید در شان من نباشد در مورد گرمکن صحبت کنم اما تلاش‌های مدیران باشگاه به حداقل‌ها هم ختم نشده است.

یزدی ادامه داد: ما ۵ ملی پوش در تیم امید داریم و ۶ بازیکن جوان دیگر که قراردادی ۳۰ میلیونی دارند. همه این جوانمان آینده های اصلی این فوتبال هستند اما اینها دلیل نمی‌شود که ببازیم. یکسری مشکلات هم بر سر راه ما قرار داده شده که فکر می‌کنم فدراسیون فوتبال باید در این زمینه ورود کند. من در کمیته داوران که باید الگویش عدالت حضرت علی باشد، عدالت‌محوری ندیدم. در مورد آرای انضباطی هم همین‌طور، چطور شب بازی، بازیکن ما را محروم کرده و بازیکن آنها را می‌بخشند. خدا را شکر می‌کنم که در فدراسیون فوتبال (البته اگر همتی وجود داشته باشد) یک اتفاقاتی در حال رخ دادن است که بساط این کارها برچیده شود.

سرمربی استقلال خوزستان تأکید کرد: با این روند من چطور می‌توانم داشته‌های فنی را به تیمم منتقل کنم؟ مگر اختلاف بین تیم من و نساجی چقدر است که این‌گونه شرایط برایمان نامساعد می‌شود. با گرفتن دو خطا جریان یک بازی به‌طور کل عوض می‌شود. البته من باز هم تأکید می‌کنم برای حرف‌هایم مستندات داریم و اگر لازم باشد فیلم اشتباهات داوری را ارائه خواهیم کرد. در پایان هم بگویم امروز سه بازیکن غیر تخصصی را در پست‌های مختلف به بازی فرستادم، درحالی‌که اصلا یاری برای آن پست‌ها نداشتم.

 یزدی در پایان با کنایه به خبرنگاری گفت: شما از من سؤال پرسیدید اما حواستان جای دیگر است. بهتر است دیگر حرفی نزنم/م.فارسکانال تلگرام عصر جهان


ناشناس
|
Iran
|
1397/08/19 00:46
  +0

  -0
پاسخ
بازیکن استقلال خوزستان با جریمه سنگین کمیته انضباطی مواجه شد
کمیته انضباطی آرای خود را در خصوص دیدار تیم های فوتبال استقلال خوزستان و پارس جنوبی در هفته نهم لیگ برتر کشورصادر کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، دیدار تیم های استقلال خوزستان و پارس جنوبی جم در هفته نهم برگزار شد. وحید حمدی نژاد، بازیکن تیم استقلال خوزستان به دلیل خودداری از اجرای دستور داور مبنی بر خروج از زمین که سبب تاخیر و وقفه در ادامه مسابقه شد و اهانت به داور و رفتار غیر ورزشی با داور، به سه جلسه از همراهی تیم و پرداخت 20 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.( این رای درباره محرومیت قابل تجدید نظر است)

همچنن تیم استقلال خوزستان به دلیل فحاشی تماشاگرانش به داور بازی، به 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. تیم پارس جنوبی نیز به دلیل درگیری لفظی با عوامل تیم مقابل به پرداخت 30 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

تیم استقلال خوزستان نیز به دلیل اعتراض بازیکنان و کادر فنی تیم به پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم است.

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*