اخبار عمومی

 

 

 

 

255512
تاریخ انتشار: 1397/09/16 23:12
در واکنش به عزل رئیس بنیاد شهید کهگیلویه مطرح شد؛
پرواز عزل دولتخواه را نسنجیده و خلاف شعارهای دولت دانست و ادامه داد: بانیان بدانند، این حرکت نسنجیده آنان، بیش از تلاش‌های چندین ساله دلواپسان و مخالفان دولت موجب سرخوردگی و ناامیدی طرفداران اصیل دولت شد!

عصرجهان-پس از عزل جنجالی «کمال الدین دولتخواه» مدیر سابق بنیاد شهید کهگیلویه به علت اختلافات پیش آمده میان وی و مدیر کل، علی پرواز مدیر کل سیاسی انتخابات استانداری در منزل دولتخواه با وی دیدار کرد، این عزل را نسنجیده خواند و گفت: این اقدام موجب نا امیدی طرفداران اصیل دولت شد که استاندار خواستار بررسی دقیق موضوع است و قطعاً با عاملان برخورد قانونی می‌شود.


مدیر کل سیاسی انتخابات استانداری در این دیدار اظهار کرد: کمال الدین دولتخواه در عرصه مدیریت، رنگ بنفش و نماد دولت تدبیر و امید و اصلاحات در استان بود که کسانی با ندانم کاری به تخریب نماد دولت پرداختند و باید در بستر قانون تاوان پس بدهند.
علی پرواز با بیان اینکه مدیر کل حوزه استانداری تذکرات لازم را پیش از این اقدام داده بودند، تصریح کرد: استاندار نیز دستورات لازم را برای مدیران مربوطه ابلاغ کردند، خواستار بررسی دقیق موضوع شد که قطعاً با عوامل این اقدام به شکل قانونی برخورد خواهد شد.
پرواز عزل دولتخواه را نسنجیده و خلاف شعارهای دولت دانست و ادامه داد: بانیان بدانند، این حرکت نسنجیده آنان، بیش از تلاش‌های چندین ساله دلواپسان و مخالفان دولت موجب سرخوردگی و ناامیدی طرفداران اصیل دولت شد!
وی مدیران کل، فرمانداران و بخشدران استان را خطاب قرار داد و افزود: مراقبت باشید با اقدامات خود، مهمات شلیک مخالفان دولت، به نمادهای دولت در استان و شهرستان‌ها را تدارک نبینید.
مدیر کل سیاسی انتخابات استاندار بیان کرد: دولت‌ها با سیاست‌های اعلان شده و رای اکثریت مردم به قدرت می‌رسند و این مردم هستند که حق مطالبه گری دارند.
پرواز گفت: حق مطالبه گری مردم را باید پاس داشت و عزیز شمرد، شایسته است وفای به عهد داشته باشیم، وفای به عهد شرافت و مردانگی می‌خواهد که متاسفانه برخی ندارند!
 وی در پایان با استناد به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه «فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست» حفظ حرمت خانواده شهدا را از مهم‌ترین اصول اساسی نظام و انقلاب دانست و مطرح کرد: «دولتخواه» فرزند و از خانواده شهداست که این گونه رفتار با وی در خورشان نبود.
شایان ذکر است چهارشنبه 14 آذرماه، مراسم تودیع جنجالی کمال الدین دولتخواه رئیس سابق بنیاد شهید کهگیلویه به دلیل اختلافات وی با مدیر کل در دهدشت برگزار شد.
این آئین در حالی برگزار شد که دولتخواه مدیر سابق بنیاد شهید کهگیلویه از زیر پوست بنیاد شهید و سیاست پنهان آن و هم باند بودن با «رئیسی» خبر داد و گفت: هیچ گونه از سیاست‌های دولت در بنیاد شهید اجرایی نمی‌شود، همچنین نصب تابلو و جمله آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار تمثال شهدا در دهدشت، باج ندادن به نماینده کهگیلویه بزرگ را از دلایل اصلی تودیع خود دانست و گفت: نیروی‌های انتظامی بدانند که با انتخاب امروز، بنیاد شهید وارد فاز انتخابات آینده می‌شود و کسانی آمده‌اند که جاده صاف کن یک نماینده خاص هستند!
ظهر امروز نیز امام جمعه قلعه رئیسی که از منتقدان انتصاب دولتخواه به عنوان رئیس بنیاد شهید کهگیلویه بود در خطبه‌های نماز جمعه از مدیرکل بنیاد شهید به خاطر تغییر و تحول در بنیاد شهید کهگیلویه تقدیر و تشکر کرد و عنوان کرد: انشاالله خداوند متعال اجر و پاداش زحمات مدیر سابق را عطا کند اما مدیری که منصوب شدند سالیان متمادی مسئول بنیاد شهید گچساران، کهگیلویه و باشت بودند و در طول این دوران مسائل سیاسی را وارد این نهاد مقدس نکردند و برای رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدا از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کردند هم این عزیزان و هم کارمندان از ایشان راضی بودند با روحیه جهادی کار می‌کردند و اهل تعامل با ائمه جمعه، بسیج و سپاه بودند و از مدیران انقلابی و ولایی هستند لذا از مدیرکل محترم بنیاد شهید تقدیر و تشکر می‌کنم.کانال تلگرام عصر جهان


ناشناس
|
Iran
|
1397/09/17 23:45
  +0

  -0
پاسخ
ماجرای عزل ناگهانی رئیس بنیاد شهید کهگیلویه

در روزهای گذشته عزل ناگهانی سید کمال الدین دولتخواه از سرپرستی بنیاد شهید شهرستان کهگیلویه با موجی از اعتراض و واکنش‌های رسمی و غیر رسمی نسبت به این اقدام مواجه شده است.

معترضین و منتقدین به لغو حکم دولتخواه بر این باورند که دولتخواه یک نیروی جریانی، جوان و موفق بوده است و این چنین حکمی بیشتر ناشی از نگاه سیاسی ناهمسو با دولت و احتمالاً به‌واسطه برخی فشارها بوده است.

از ابتدای دولت یازدهم زمزمه‌هایی مبنی بر معرفی دولتخواه برای چنین سمتی به گوش می‌رسید ولی بعد از صحبت‌های تند دولتخواه علیه موسی خادمی استاندار سابق وی مورد غضب قرار گرفت و تنها در ماه‌های پایانی دولت قبل بود که بعد از رفتن مهدی مدیرکل قبلی و با حمایت و پیگیری‌های فتاح محمدی حکم سرپرستی دولتخواه توسط منصور موسوی صادر شد.

بعد از این حکم دولتخواه دوره 17 ماهه‌ی موفقی را از جهت کاری در بنیاد شهید شهرستان داشت ولی گفته می‌شود نصب یک تابلو از شهدای پد خندق و درج عکس آیت الله هاشمی رفسنجانی و متن نامه کوتاه آیت الله به شهید هرمزپور در مورد شهدای این عملیات سبب برخی تنش‌ها بین مدیرکل و برخی نهادهای دیگر با دولتخواه شد.

تلاش‌ها برای عزل دولتخواه شروع شد که مخالفت کاظم نظری معاون سیاسی و امنیتی و پرواز مدیرکل سیاسی و امنیتی استانداری به همراه اسکندر یارنسب مدیرکل فرهنگی بنیاد شهید کشور مانع از کنار گذاشتن دولتخواه شد.

در نهایت به نقل از برخی آگاهان در هفته قبل درگیری کلامی شدیدی بین منصور موسوی و کمال دولتخواه در دفتر کار مدیر کل اتفاق افتاد که بعد از اطلاع پیدا کردن مجموعه استانداری از نیت موسوی برای عزل دولتخواه، معاون سیاسی و امنیتی صریحاً از موسوی می‌خواهد که هیچ اقدامی در عزل دولتخواه انجام ندهد ولی موسوی حکم دولتخواه را لغو و گفته می‌شود گوشی خود را از دسترس خارج می‌کند.

دولتخواه در جلسه تودیع خود با ادبیات تندی به مدیرکل حمله می‌کند و پرده از برخی دیگر از مسائل پشت پرده بنیاد شهید بر می‌دارد. پس از این اقدام موسوی موجی از واکنش‌های اعتراضی از سوی سیاسیون و رسانه‌های استان شکل می‌گیرد.

بیانیه اعتراضی سید نعمت الله صدوقی فعال سیاسی و هم چنین علی پرواز مدیرکل سیاسی و امنیتی که ضمن حضور در خانه دولتخواه و دلجویی از وی موضع گیری صریحی علیه این عزل داشت دو نمونه از این واکنش‌هاست.
موضع پرواز را قطعاً نمی‌توان موضع شخصی وی دانست و بدون شک مجموعه معاونت سیاسی نسبت به چنین حکمی معترض هستند. حال چگونه است که با وجود مخالفت شدید مجموعه استانداری مدیرکل بنیاد شهید استان هیچ وقعی به نظر آنان نمی‌دهد یک ابهام بزرگ است.
احتمالاً اقای موسوی یا پشتش به جایی گرم است و یا هم با خود محاسبه کرده است که این چند روز خواهد گذشت و خیلی زود همه چیز به روال عادی بر خواهد گشت ولی در عوض یک مدیر مدعی که فکر می‌کرد موی دماغش شده است را از سر راه کنار زده است.

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*