اخبار عمومی

 

 

 

 

255527
تاریخ انتشار: 1397/09/18 00:00
رئیس جمهور آمریکا، وزیر خارجه سابق این کشور را کودن و تنبل خوانده است.

به گزارش پایگاه خبری عصر جهان به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده، به انتقاد از وزیر خارجه سابق آمریکا، رکس تیلرسون، پاسخ داد و گفت که او توانایی ذهنی لازم را نداشت.


ترامپ در حساب توئیتری خود نوشت: مایک پمپئو کارش را فوق العاده انجام می دهد و من به او افتخار می کنم. رکس تیلرسون توانایی ذهنی لازم را نداشت. مثل یک تکه سنگ کودن بود و نتوانستم به موقع از شرش خلاص شوم. مثل چی تنبل بود. در حال حاضر بازی کاملا جدید است، روحیه عالی در دولت!

    Mike Pompeo is doing a great job, I am very proud of him. His predecessor, Rex Tillerson, didn’t have the mental capacity needed. He was dumb as a rock and I couldn’t get rid of him fast enough. He was lazy as hell. Now it is a whole new ballgame, great spirit at State!
    — Donald J. Trump (@realDonaldTrump) December 7, 2018

​پیشتر تیلرسون در مورد ترامپ گفته بود که وی بی نظم است و به احساسات خودش بیش از واقعیت‌های بیرونی اهمیت می‌دهد و گاه به طور غریزی رفتار می‌کند. وزیر خارجه سابق آمریکا همچنین تأکید کرده بود که رئیس جمهور ایالات متحده دوست ندارد بخواند. به گفته تیلرسون، او حتی گزارش هایی را که مخصوص وی فراهم شده است را نمی‌خواند و از جزئیات متنفر است. علاوه بر این، رئیس سابق وزارت امور خارجه گفت که او اغلب مجبور بود به ترامپ بابت تصمیماتی که می توانستند ناقض قانون باشند، هشدار دهد.

رکس تیلرسون، مدیر عامل اسبق شرکت Exxon Mobil و وزیر امور خارجه آمریکا از فوریه 2017 تا مارس 2018 بود. ترامپ تیلرسون را اخراج کرده و مایک پومپئو، رئیس سابق سیا را به این مقام منتصب نمود.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*