اخبار عمومی

 

 

 

 

 

265814
تاریخ انتشار: 1397/10/20 18:30
استاندار اصفهان خبر داد:
استاندار اصفهان با بیان اینکه روز یکشنبه دولت بهترین مصوبه یعنی انتقال آب کارون به اصفهان را تصویب کرد، گفت طی دو روز گذشته هزینه تکمیل پروژه قطار سریع السیر اصفهان-تهران تامین شد و روند تکمیل آن از روز گذشته دوباره آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل از ایسنا-منطقه اصفهان، عباس رضایی عصر روز چهارشنبه در آیین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه صنایع و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان، اظهار کرد: دولت روز یکشنبه بهترین مصوبه یعنی انتقال آب کارون به اصفهان را تصویب کرد. در واقع بدون آب هیچ چیز معنایی ندارد.


استاندار اصفهان با بیان اینکه تصویب این مصوبه در ۱۵ سال گذشته می توانست مانع بسیاری از مشکلات امروز حوزه آب اصفهان شود، افزود: طبق بررسی ها و بنا بر درخواست صنف کشاورزان در بهمن ماه و در مدت محدود آب رودخانه برای کشاورزی رها می شود

بازگشایی زاینده‌رود در هفته اول بهمن ماه
بنا به خبری دیگر از همین خبرگزاری حسن ساسانی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان پیش از ظهر روز چهارشنبه در جمع کشاورزان شرق و غرب اصفهان در مسجد گلزار خوراسگان، با بیان اینکه ما امروز در کنار شما هستیم روبروی یکدیگر نیستیم، اظهار کرد: در جلسات برگزار شده با حضور مسئولان جهاد کشاورزی و صنف کشاورزان مشخص نیست که نماینده کشاورزان چه کسی است، چرا که همه از شما حمایت می کنند.


وی با بیان اینکه شرکت آب منطقه‌ای و وزارت نیرو مصمم است به هر طریقی امسال سهم آبی را به کشاورزان تخصیص دهد، افزود: خوشبختانه با یاری خدا و بارش‌های صورت گرفته، این اتفاق قطعیت پیدا خواهد کرد.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در خصوص اقدامات صورت گرفته برای ساماندهی زاینده رود، تصریح کرد: برای ساماندهی زاینده‌رود مصمم هستیم و صنف کشاورزان اصفهان نیز در این خصوص به جد تلاش می‌کنند وخوشبختانه در استان مجاور نیز ساماندهی در حال انجام است.
وی در خصوص برداشت‌های غیرمجاز در بالادست سد زاینده‌رود، گفت: در حال حاضر تمام بندهایی که موجب می شود قطره ای آب و حقآبه کشاورزان تسخیر شود و به مخزن سد زاینده‌رود نیاید، باید اصلاح و یا تبخیر شود.


ساسانی تاکید کرد: ساماندهی زاینده‌رود در استان اصفهان موجب می شود استان مجاور نیز چنین حرکتی را انجام دهد.
وی در خصوص برداشت‌های آب از صنف کشاورزان که توسط بخش دولت و صنعت انجام می‌شود، اظهار کرد: در محاسبات انجام شده و میزان حقآبه ها مشخص و نحوه هزینه و پرداخت خسارت‌ها محاسبه و به استاندار اصفهان ارسال شده است که این رقم به زودی تحقق خواهد یافت.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در خصوص زمان بازگشایی دوباره زاینده‌رود برای کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان، گفت: براساس زمان پیشنهادی، بهترین زمان برای بازگشایی زاینده‌رود هفته اول بهمن ماه است، اگرچه باید در آبان ماه آب به کشت پاییزه اختصاص می‌یافت.
وی تاکید کرد: حق کشاورزان برای ما مهم است و همین امروز صبح نامه تشکیل جلسه به دفتر وزیر نیرو ارسال شد و قرار است طی چند روز آینده تاریخ دقیق بازگشایی زاینده‌رود به طور رسمی اعلام شود.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*