اخبار عمومی

 

 

 

 

 

266032
تاریخ انتشار: 1397/11/17 20:15
دقت کنید، کارهای که این روزها انجام می‌گیرد، اینها، کارهای دولت است، دولت پای کار است و مصوبات دولت است یکی از کارهای خوب انقلاب این است که تفکیک قوا صورت گرفت. اگر این روزها می‌بیند که اصل تفکیک قوا به خوبی رعایت نمی‌شود.من فرماندار به جای اینکه کار اجرایی انجام بدهیم، در کار قوه مقننه دخالت می‌کنم یا قوه مقننه که کارش قانون گذاری و نظارت است در کار قوه مجریه دخالت کند. این توهین است.

عصرجهان-روزهای آغازین بهمن ماه بود که دکتر دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده با انتشار تصویری از تودیع و معارفه فرمانداران کهگیلویه و گچساران در پیچ اینستاگرام خود از نحوه برگزاری مراسم تودیع و معارفه فرمانداران گچساران و کهگیلویه انتقاد کرد و گفت: شوکت از دست رفته بلاد شاپور و کاهش عزت کهگیلویه چگونه بازیابی شود.


انتشار این عکس و نوشتار ضمیمه در فضای مجازی و حقیقی واکنش های بسیاری به دنبال داشت و فرضیات گوناگونی در خصوص مرجع ضمائر مورد اشاره فرماندار مطرح گردید اما بسیاری از صاحب نظران معتقد بودند پیکان اشاره فرماندار به سمت نماینده کهگیلویه بزرگ نشانه گرفته شد و شوکت از دست رفته بلاد شاپور و کاهش عزت کهگیلویه را معلول ضعف نماینده فعلی در قیاس با تاجگردون بر می شمارند
اما فرماندار لنده در دیدار با مردم بخش موگرمون در جشن انقلاب با صراحت بیشتری سخن گفت
کریمی نژاد در این دیدار اظهار داشتند: اگر من فرماندار به جای اینکه کار اجرایی انجام بدهیم، در کار قوه مقننه دخالت می‌کنم یا قوه مقننه که کارش قانون گذاری و نظارت است در کار قوه مجریه دخالت کند. این توهین است.
دیگر همه می دانند که منظور فرماندار لنده عدل هاشمی پور نماینده مجلس است و به مصادره کردن عملکرد دولت به نام نماینده مجلس به شدت معترض است
به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، دارا کریمی‌نژاد فرماندار لنده با مردم بخش موگرمون لنده دیدار کرد و در جمع آنان به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: دقت کنید، کارهای که این روزها انجام می‌گیرد، اینها، کارهای دولت است، دولت پای کار است و مصوبات دولت است یکی از کارهای خوب انقلاب این است که تفکیک قوا صورت گرفت. اگر این روزها می‌بیند که اصل تفکیک قوا به خوبی رعایت نمی‌شود.
من فرماندار به جای اینکه کار اجرایی انجام بدهیم، در کار قوه مقننه دخالت می‌کنم یا قوه مقننه که کارش قانون گذاری و نظارت است در کار قوه مجریه دخالت کند. این توهین است.
ما علمکی که صدقه آقای زنگنه باشد، نمی‌خواهیم. ما یک سوم نفت را برای کل استان کهگیلویه و بویراحمد می‌خواهیم. یک سوم نقت حق استان ما است از زیلایی بگیر تا عروه.
یک سوم نفت را برای کل استان کهگیلویه و بویراحمد می‌خواهیم، چرا اعتبارات نفت یک شهرستان 140 میلیارد تومان باشد و شهرستان دیگری نداشته باشد. چرا سهم ما از حقآبه مارون داده نمی‌شود.
ما برای شهرستان لنده 10 میلی متر مکعب می‌خواهیم. این را در قانون بیاورید، ببیند که چه پول می‌شود. حقوق مردم را باید با قانون گذاری بدهیم. وظیفه استاندار و فرماندار کار اجرایی است. یکی از نعمات انقلاب، مطالبه گری است. نباید در کار همدیگر دخالت کنیم و اصل تفکیک قوا را باید مدنظر قرار دهیم.
شهرستان لنده دومین شهرستان پایلوت برای رفع محرومیت زدایی انتخاب شده و این شهرستان در مدار توسعه قرار گرفته است. ای کسانی که فقط بلد هستید، نق بزنید. سه بار شورای اداری استان در شهرستان لنده تشکیل شده و همه دست به دست هم دهیم برای توسعه. در طول این دو سال بهترین تعامل را برقرار کردیم و شایعه و حواشی نپرداختیم و اعتنا نکردیم.
به امید خدا لنده سرافراز خواهیم داشت.


بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهان


دوست
|
Iran
|
1397/11/18 18:38
  +0

  -0
پاسخ
خوبه ماشالله به داراخان

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*