اخبار عمومی

 

 

 

 

 

266053
تاریخ انتشار: 1397/11/21 00:55
رییس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس مطرح کرد:
بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس شورای اسلامی مبنای بدهکاری بانکی افرادی که چندین وام برای پرداخت بدهی دریافت کرده اند سود اولین وام محاسبه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، رییس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در سال‌های گذشته وام روی وام گرفتن‌ها موجب شده که وام ربوی شود و وام گیرندگانی که توانایی پرداخت بدهی را ندارند یا در زندان ویا فراری هستند.


تاجگردون افزود: در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مصوب شد که تولید کنندگان یا کسانی که در گذشته وام وتسهیلات گرفتند و مشمول ربای بانکی شدند، به قرار داد اولیه بازگشته، با نرخ ساده وامشان محاسبه شده و بر اساس آن مشخص شود که فرد یا تولید کننده چقدر بدهکار است.
وی گفت:مثلا فردی اولین وام را با نرخ ۱۵ درصد گرفته و چندین وام دیگر نیز دریافت کرده است بدهکار هست و هر سال وام‌های او الحاقیه خورده باشد بر اساس این طرح مبنای حساب بدهکاری وی همان سود وام اول است.
تاجگردون ادامه داد: در فاز اول کسانی که وامشان تا ۲۰ میلیارد ریال است شامل این طرح میشوند.
رییس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:پارسال با طرح تهاتر مشکل بسیاری از تولیدکنندکان حل شد و امسال نیز با اجرای این طرح مشکل بسیاری از بدهکاران و تولید کنندگان حل خواهد شد.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*