اخبار عمومی

 

 

 

 

 

276296
تاریخ انتشار: 1397/12/25 23:51
.

عصرجهان-رسانه‌های صهیونیستی مدعی هستند، مسئولان ارشد شاباک (سازمان امنیت رژیم صهیونیستی)، به تازگی در دیدار با ژنرال «بنی گانتز» رئیس پیشین ستاد ارتش و یکی از دو نامزد اصلی پست نخست وزیری در انتخابات چهار هفته دیگر، به او خبر داده‌اند که جمهوری اسلامی ایران تلفن همراه او را هک کرده و اطلاعات او را در اختیار دارد».


ژنرال ذخیره گانتز که چهار سال ریاست ستاد ارتش بود، ماه گذشته با تشکیل حزبی با نام «استحکام اسرائیل» وارد عرصه سیاسی شد. حزب گانتز در یک اتحاد سریع با حزب «یش آتید» («آینده‌ای هست») به رهبری سیاستمدار شناخته شده، یائیر لاپید، به ائتلاف «آبی- سفید» تغییر نام داد.
ائتلاف یاد شده اکنون قوی‌ترین حزب رقیب در برابر لیکود، حزب تحت رهبری بنیامین نتانیاهو است و همه نظرسنجی‌های یک ماه اخیر نشان می‌دهد، این حزب ممکن است شمار بیشتری از کرسی‌های انتخابات بیستم فروردین را به دست آورد.
اما به گزارش شبکه «خاداشوت اسرائیل»، که در بسیاری از رسانه‌های دیگر این رژیم مانند جروزالم پست و وای.نت نیز بازتاب یافت، پنج هفته پیش اندک زمانی پس از اعلام حزب تازه تحت رهبری گانتز، دو تن از سران ارشد شاباک در دیدار با ژنرال گانتز به او آگاهی دادند که هکرهای وابسته به نهادهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران تلفن همراه او را هک کرده و اطلاعات او در اختیار «دشمن» است.
بر اساس این گزارش‌، مسئولان شاباک به گانتز «هشدار» دادند اگر او نخست وزیر بشود یا به مقام ارشدی در دولت بعدی رژیم صهیونیستی برسد، ممکن است «دشمن» از اطلاعات حساس احتمالی هک شده در تلفن او، علیه وی و اسرائیل بهره‌برداری کند.
خاداشوت، بدون ورود به جزئیات افزود: سران شاباک راهکار لازم را به گانتز نشان دادند؛ اما به گزارش تایمز اسرائیل، ارزیابی شاباک این بوده که تلفن همراه گانتز حاوی اطلاعات طبقه بندی شده‌ای که به شیوه سایبری به سرقت رفته باشد، نبوده است.
سازمان امنیت داخلی اسرائیل در مراجعه رسانه‌های این رژیم برای کسب واکنش، گفته است «سکوت می‌کند».
ائتلاف «آبی- سفید» به رهبری گانتز نیز پنجشنبه شب در بیانیه‌ای کوتاه گفت، «به مسائلی که در کانون امنیت اسرائیل است، واکنش نشان نمی‌دهد».
این ائتلاف در همین حال افزود: این رخداد چهار سال پس از پایان دوران ریاست بنی گانتز بر ستاد ارتش رخ داده است.
به نظر می‌رسد، منظور این ائتلاف این است که گانتز دیگر به تازه‌ترین مسائل حساس ارتش اسرائیل دسترسی ندارد.
ائتلاف «آبی ـ سفید» در پایان بیانیه خود نوشت: «انتشار این خبر در حال حاضر، جای سؤال دارد».
به نوشته وای.نت، ژنرال ایهود باراک، نخست وزیر و وزیر جنگ پیشین و حامی ائتلاف «آبی ـ سفید» برای شکست حزب لیکود، ابراز «اطمینان» کرد که شاباک عامل افشای این خبر نبوده است.

م/تابناک


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*