اخبار عمومی

 

 

 

 

 

296710
تاریخ انتشار: 1398/01/28 21:02
شجاع خلیل زاده مدافع پرسپولیس امروز روز خوبی را سپری نکرد و بادریافت کارت زرد دیدار مقابل سپاهان را از دست داد. او دوبار در گوشه زمین مغلوب حرکات تکنیکی حسینی و فخرالدینی شد که به او لایی انداختند.

در اولین دیدار از هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال، دو نماینده آسیایی ایران در لیگ قهرمانان یعنی تیم‌های ذوب‌آهن و پرسپولیس از ساعت ۱۸ امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه فولادشهر به مصاف هم رفتند که این جدال زیبا با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

پرسپولیس که برای حفظ اختلاف با سایر مدعیان به شدت به هر سه امتیاز این مسابقه نیاز داشت، با این تساوی ۵۵ امتیازی شد. تیم منصوریان با توقف شاگردان برانکو به سایر تیم‌های مدعی از جمله تراکتورسازی، پدیده مشهد، استقلال و سپاهان هدیه داد تا اختلاف امتیاز خود را با این تیم کمتر کنند. حالا باید دید این چهار تیم از فرصت بدست آمده بهره می برند یا بار دیگر تعارف پرسپولیس را رد می کنند.

ترکیب ذوب آهن: رشید مظاهری، وحید محمدزاده، هادی محمدی، حمید بوحمدان، محمدرضا حسینی (۴+۹۰- مهران درخشان‌مهر)، قاسم حدادی‌فر، اوساگونا، محمدزبیر نیک‌نفس (۵۶- رضا حبیب‌زاده)، حمید ملکی، میلاد فخرالدینی و ارسلان مطهری بازی کرد.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، بشار رسن (۸۶ - سعید کریمی)، مهدی ترابی، سیامک نعمتی و علی علیپور

پس از بازی ضعیف قرمزها در نیمه نخست، و برتری ذوبی ها در موقعیت های گل ، در نیمه دوم تیم پرسپولیس بازی را در دست گرفت و حملات زیادی را هم از دو جناح راست و چپ انجام داد. اصرار سیامک نعمتی به ضربه قیچی و ناکامی او در به ثمر رساندن گل به این شکل، باعث شد تا پرسپولیس موقعیت گل را از دست بدهد. البته علیپور هم چند فرصت را از دست داد. در آن طرف بازیکنان تیم ذوب آهن نیز با سانتر‌های بلند تلاش می‌کردند تا اوسوگوانا را صاحب موقعیت کنند. او یک ضربه سر دیدنی زد که به واکنش بیرانوند به بیرون رفت. در مجموع می‌توان درباره نیمه دوم گفت که پرسپولیس نمایش بهتری داشت و برعکس نیمه اول، موقعیت‌های بیشتری را خلق کرد.

دروازه بان‌های دو تیم نقش اصلی بازیسازی و شروع ضدحملات را داشتند. هم رشید مظاهری و هم علیرضا بیرانوند روز نسبتا خوبی را پشت سرگذاشتند و یک بار شوت بیرانوند می‌رفت که دروازه رشید را باز کند.

کریستین اوساگونا مهاجم ذوب آهن که یکبار تا آستانه باز کردن دروازه پرسپولیس پیش رفت اعتقاد داشت که ضربه سرش در نیمه دوم از خط دروازه عبور کرده است. شجاع خلیل زاده مدافع پرسپولیس امروز روز خوبی را سپری نکرد و بادریافت کارت زرد دیدار مقابل سپاهان را از دست داد. او دوبار در گوشه زمین مغلوب حرکات تکنیکی حسینی و فخرالدینی شد که به او لایی انداختند.

نیمه اول

دقیقه ۲: ارسال حسینی از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر محمدی همراه شد که بیرانوند این توپ را با جاگیری خوب مهار کرد.

دقیقه ۴: این بار ملکی ارسال خوبی از جناح راست پرسپولیس روی دروازه این تیم داشت که اوساگونا با ضربه سر محکم و دقیق بیرانوند را به واکنش انداخت.

دقیقه ۱۲: نادری توپ برگشتی از شلوغی محوطه جریمه را با ضربه‌ای نه چندان محکم به اوت زد.

دقیقه ۳۸: ارسال نوراللهی از جناح راست نعمتی را در موقعیت ایده‌آل گلزنی قرار داد، اما تعلل او باعث شد توپ توسط مدافعان ذوب‌آهن دفع شود.

دقیقه ۴۰: داور اولین کارت زرد بازی را به محمد نادری نشان داد.

دقیقه ۴۶: شوت محکم مطهری از پشت محوطه جریمه توسط بیرانوند دفع شد.

دقیقه ۵۵: فرار تندوتیز بشار از جناح راست و ارسال او به محوطه جریمه ذوب آهن با فرصت خوبی را نصیب نعمتی و علیپور کرد که هر دو سایه توپ را زدند.

دقیقه ۵۸: ارسال حسینی از روی خط کرنر با ضربه سر عالی اوساگونا همراه بود که بیرانوند به زحمت توپ را از خط دروازه تیمش برگرداند.

دقیقه ۶۲:پاس کوتاه نادری در محوطه جریمه ذوب‌آهن به علیپور رسید و او بعد از چرخش ضربه‌اش از کنار دروازه مظاهری راهی اوت شد.

دقیقه ۶۶: حسینی بعد از دریبل عالی خلیل‌زاده در دو صحنه متوالی دو ارسال خیلی خوب روی دروازه پرسپولیس داشت که اوساگونا ارسال دوم او را به ضربه سر زد، اما توپ از بالای دروازه بیرانوند راهی شد.

دقیقه ۶۸: ارسال ترابی می‌رفت با اشتباه مظاهری توسط علیپور به گل تبدیل شود که دروازه‌بان ذوب‌آهن اشتباه خودش را با مهار توپ جبران کرد.

دقیقه ۷۰: اشتباه محمدزاده در پشت محوطه جریمه تیمش باعث شد نعمتی صاحب موقعیت عالی شوت زنی شود، اما ضربه آرام و فنی او توسط مظاهری مهار شد.

دقیقه ۷۶: داور به شجاع خلیل‌زاده کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۷۷: بوحمدان و نعمتی هر دو از داور بازی کارت زرد گرفتند.

دقیقه ۸۹: ارسال کرنر توسط نوراللهی با ضربه سر نادری در حالت خطرناک از کنار دروازه مظاهری راهی اوت شد.

دقیقه ۱+۹۰: ضربه شروع مجدد بیرانوند در مقابل دروازه مظاهری فرود آمد و او توپ را به کرنر فرستاد.

تابناک

برچسب ها:
پرسپولیس ؛ ذوب‌آهن ؛

بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*