اخبار عمومی

 

 

 

 

 

296711
تاریخ انتشار: 1398/01/28 22:56
ماشین سازی برای اولین مرتبه خارج از تبریز شکست خورد. تیم مهاجری که حساب ویژه ای روی مساوی روی این دیدار باز کرده بود در نهایت دروازه خود را باز شده دید تا برای اولین مرتبه در خارج از خانه متحمل شکست شود. استقلال با این برد حالا دوباره خود را در جمع مدعیان می بیند و امیدوار به رسیدن به صدر جدول است.

استقلال با گل سه امتیازی مهدی قائدی سوار بر ماشین تبریزی ها، بار دیگر به کورس قهرمانی برگشت.

شاگردان شفر در چارچوب دیدار‌های هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۲۰:۱۵ امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم دوم تبریز رفت و با گرفتن سه امتیاز بهترین بهره را از توقف امروز پرسپولیس برد. آبی ها گرچه در نخستین دقایق بازی شانس آوردند که اسیر آغاز توفانی ماشین‌سازی در آزادی نشدند و در زدن ضربات آخر چندین بار ناکام بودند،  اما سرانجام با گل مهدی قائدی تازه وارد در دقیقه ۷۶ به هدف شان رسیدند. در دقیقه ۱+۹۰ این بازی، امید نورافکن با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، پژمان منتظری، روزبه چشمی، خسرو حیدری (۴۶ - محمد دانشگر)، میثم تیموری، علی کریمی، امید نورافکن، پاتوسی، فرشید اسماعیلی (۷۱ - مهدی قائدی)، داریوش شجاعیان (۶۳- ایسما) و گادوین منشا.

ترکیب ماشین‌سازی: فرناندو دخسوس، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مسیح زاهدی، عزیز معبودی، فرید کریمی (۸۴ - محسن یوسفی)، رضا خالقی‌فر، احمد زنده‌روح، سعید مهری، سیدمحمد خرم‌حسینی (۶۶ - احسان تأییدی)، احمد مهدی‌زاده و جای کویتونگو (۷۲ - یوسف سیدی).

داور: سیدمهدی سیدعلی

ماشین سازی برای اولین مرتبه خارج از تبریز شکست خورد. تیم مهاجری که حساب ویژه ای روی مساوی روی این دیدار باز کرده بود در نهایت دروازه خود را باز شده دید تا برای اولین مرتبه در خارج از خانه متحمل شکست شود. استقلال با این برد حالا دوباره خود را در جمع مدعیان می بیند و امیدوار به رسیدن به صدر جدول است.

آیاندا پاتوسی در ادامه بازی‌های خوب خود در بازی امشب برابر ماشین سازی هم موفق شد پاس تک گل استقلال راب بدهد تا یک بار دیگر ارزش‌های خود را نشان بدهد. البته در این بین نباید از بازی خوب قائدی هم که در کمتر از ۷ دقیقه بعد از ورود به زمین موفق شد گل ۳ امتیازی تیمش را بزند هم ساده گذشت.

شرح گل

استقلال یک - ماشین سازی صفر(مهدی قائدی 76): پاس عالی پاتوسی در عمق دفاع ماشین سازی قائدی را صاحب توپ کرد و این بازیکن با یک ضربه دقیق دروازه دخسوس را باز کرد.

نیمه اول
دقیقه ۱: جای کویتونگو می‌توانست در موقعیت تک به تک با سیدحسین حسینی قرار بگیرد، اما پیش از ورود به محوطه جریمه تعادل خود را از دست داد تا حسینی صاحب توپ شود. مهاجم ماشین‌سازی معتقد بود روی او خطا صورت گرفته است، اما داور ادامه مسابقه را اعلام کرد.

دقیقه ۳: پاس در عرض پشت محوطه جریمه ماشین‌سازی در حالی به امید نورافکن رسید که کسی را مقابل خود نداشت و شوت خود را به سمت دروازه شلیک کرد، اما دخسوس با توجه به قدرت کم این شوت به راحتی توانست توپ را مهار کند.

دقیقه ۵: کرنر ارسالی روی دروازه استقلال در رفت و برگشت بیرون محوطه جریمه به سعید مهری رسید. این بازیکن پس از ورود به محوطه جریمه و عبور از بین مدافعان شوتی سنگین را به سمت دروازه استقلال شلیک کرد که حسینی با واکنشی به موقع مانع از باز شدن دروازه‌اش شد.

دقیقه ۱۴: خسرو حیدری از سمت راست محوطه جریمه ماشین‌سازی ارسالی بلند به تیر دوم داشت که پیش از استفاده گادوین منشا از این ارسال دقیق، مدافعان ماشین‌سازی تن به کرنر دادند.

دقیقه ۲۶: حمله همه جانبه استقلالی‌ها به سمت دروازه ماشین‌سازی نتیجه بخش نبود تا داریوش شجاعیان پشت محوطه جریمه این تیم صاحب توپ شود. شوت شجاعیان به سمت دروازه ماشین‌سازی هم راهی به جایی نداشت و از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۳۲: پاس روزبه چشمی از میان دفاع چند لایه ماشین‌سازی در سمت راست به خسرو حیدری رسید که ارسال خطرناک او روی دروازه با واکنش دخسوس راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۵: حرکت انفرادی علی کریمی به سمت محوطه جریمه ماشین‌سازی به شوت او از پشت محوطه جریمه ختم شد که توپ از بالای دروازه عبور کرد تا تبدیل به اوت شود.

دقیقه ۴۲: پژمان منتظری در محوطه جریمه ماشین‌سازی صاحب توپ بود که قصد داشت با پاسی به دهانه دروازه این تیم روزبه چشمی را صاحب توپ کند، با این حال دخسوس با واکنشی سریع توپ را از منطقه خطر دور کرد.

دقیقه ۴۹: ارسال روی دروازه ماشین سازی با خروج دخسوس از درون دروازه نافرجام بود تا موقعیت استقلالی‌ها از دست برود.

دقیقه ۵۰: کویتونگو در فراری سریع به سمت دروازه استقلال می‌توانست صاحب موقعیت گل شود که پیش از ورودش به محوطه جریمه با خطا متوقف شد. داور مسابقه هم امید نورافکن که بازیکن خطاکار بود، با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه ۵۲: مصدومیت دخسوس باعث توقف بازی شده بود که بین بازیکنان دو تیم در محوطه جریمه استقلال درگیری ایجاد شد. این درگیری در نهایت با نشان دادن کارت زرد به روزبه چشمی و محمدحسین کنعانی‌زادگان به پایان رسید.

دقیقه ۵۴: پشت محوطه جریمه استقلال توپی به رضا خالقی‌فر رسید که شوت این بازیکن از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۵۵: کویتونگو خطایی مرتکب شده بود که روزبه چشمی قصد داشت بازی را سریع‌تر آغاز کند، اما برای جلوگیری از این اتفاق ضربه‌ای به چشمی وارد کرد که به همین دلیل از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه ۶۲: خیمه سنگین استقلالی‌ها روی دروازه ماشین‌سازی در دو مرحله می‌توانست منجر به باز شدن دروازه این تیم شود، اما شوت بازیکنان استقلال توسط مدافعان دفع شد تا این خط دور شود.

دقیقه ۷۴: فرید کریمی به دلیل ایجاد مشکل برای پاتوسی روی ضربه ایستگاهی، با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه ۱+۹۰: امید نورافکن با انجام خطایی دیگر پشت محوطه جریمه استقلال، کارت زرد دیگری گرفت تا با دریافت دومین کارت از زمین بازی اخراج شود.

دقیقه ۲+۹۰: ارسال روی دروازه استقلال به تیر دوم، ضربه سر خطرناکی را از سوی محمدحسین کنعانی‌زادگان به همراه داشت که سیدحسین حسینی تن به کرنر داد.

تابناککانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*