اخبار عمومی

 

 

 

 

 

297133
تاریخ انتشار: 1398/03/01 00:43
بشار اسد: اخوان الملسمین، اخوان الشیاطین هستندخلیج فارس: بشار اسد با حمله شدید به مجموعه اسلامگرای اخوان المسلمین، آنها را شیطان توصیف کرد.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل ازعصرایران؛ رئیس جمهوری سوریه در مراسم افتتاح مرکز اسلامی مبارزه با تروریسم همچنین اعضای اخوان المسلمین را "اخوان الشیاطین" نامید و گفت که "آنها اخلاق را از دین اسلام، خارج و چهره اسلام را تخریب کردند".
سخنان بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را خبرگزاری رسمی این کشور (سانا) منتشر کرده است.
وی همچنین اخوان المسملین را به وارد کردن مفهوم خشونت به دین خیر و صلح متهم کرد و گفت که رابطه بدیهی میان اندیشه و فکر "اخوانی" و با "فکر عقب افتاده وهابی" وجود دارد.
دولت سوریه، اخوان المسلمین را یک گروه تروریستی توصیف می کند.
اخوان المسلمین شاخه سوریه یکی از گروه های فعال مخالف در خارج از این کشور است که تلاش می کند حکومت سوریه را سرنگون کند.
اخوان المسلمین یکی از موضوعات مورد اختلاف میان ایران و سوریه است. ایران بارها با اخوان المسلمین سوریه در ارتباط بوده و این مسئله باعت ناراحتی دولت سوریه شده بود.
اخوان المسلمین سوریه در دوره ریاست جمهوری حافظ اسد (پدر بشار اسد و رئیس جمهوری سابق سوریه) به فعالیت گسترده ای برای سرنگونی حکومت دست زدند اما توسط نیروهای دولتی سرکوب شدند که به حوادث شهر حماه معروف است.
اخوان المسلمین سوریه در بحران اخیر نیز فعال بود و تلاش کرد در کنار دیگر گروه های مخالف، حکومت را سرنگون کند.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*