اخبار عمومی

 

 

 

 

 

297772
تاریخ انتشار: 1398/04/20 15:47
از مبارزه با فساد لایه برداری خواهم کرد/آنهایی که تهمت زدند، قابل بخشش نیستند/ از پشت پرده این نامه پرده برداری خواهم کرد / : آن‌هایی که کامنت هایی را گذاشتند و کامنت های توضیح را نگذاشتند اینها را برای ذخیره آخرتشان نگه دارند

عصرجهان-جشن دهه کرامت با حضور نماینده ولی فقیه استان کهگیلویه و بویراحمد و برخی مسئولان در امام زاده مختار شهرستان بویراحمد برگزار شد.
آیت الله ملک حسینی نماینده ولی وفقیه استان کهگیلویه و بویراحمد در این جشن که امروز (چهارشنبه 19 تیرماه 98) برگزار شد، گفت: از مبارزه با فساد لایه بردای می‌کنم. مبارزه با فساد یعنی چه؟ تفاوتش با مبارزه با فاسد چیست؟ چه اصولی بر مبارزه با فساد حاکم است؟ پرده برداری از پشت پرده‌های این قصه خواهم کرد.


آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: پرده برداری دو بخش دارد. یک چیزی که به خودم حق می‌دهم و بسیار اندک است  و یک چیزی را از مسئولانی که مطلعند می‌خواهم و آنها را به شرفشان سوگند می‌دهم که برای بیدار شدن مردم و تکرار نشدن برخی مسائل، پشت پرده‌ها را به مردم بگویند؛ رسالت قانونی آنهاست.
نماینده ولی فقیه اظهار کرد: آنچه که وظیفه قانونی من نیست، و به خودم حق اظهارنظر نمی‌دهم سکوت می‌کنم.  توضیح خواهم داد در مورد نامه‌ها و بر دست برادرم،  که در این دفتر دفاع از باطلی نکرده، در دوران پدر و بنده.
آیت الله ملک حسینی ابراز کرد: نامه‌ای که دفاع از باطل است را بیاورید و نشان دهید. مرحوم آقا هم گاهی متهم می‌شد، گاهی وامی داشتند. اما به این چیزها بنده دست پاچه نمی‌شوم. از این خبرها نیست ولیکن توضیح خواهم داد.
وی بیان کرد: به شکل گسترده پرده برداری خواهم کرد و خواهم گفت که بر تمامی رفتارهایم قواعدی حاکم است. مبنا را شرح می‌دهم اگر مبنا غلط بود، از فرهیختگان و انسان‌های با فهم مناقشه در مبنا و قاعده هست.  ولی اگر مبنا پذیرفته شد ببینند بر خلاف مبنای خودتان عمل کردید یا نه.
وی در ادامه به حواشی اتفاق افتاده حول و حوش «نامه» اشاره کرد و گفت: از کسانی که با نگاه اندیشمندانه خود توضیح دادند سپاسگذارم. کسانی که مؤدبانه انتقاد کردند، کسانی که غیبت کردند بخشیدم و ازشان ممنونم، چرا که با هر غیبت گناهی از گناهان من برداشت.
آیت الله ملک حسینی ابراز کرد: آن‌هایی که توهین کردند شخصیتشان بود، آن‌هایی که فحش دادند خود را در برابر آینه قرار دادند، آن‌ها که تهمت زدند هرگز قابل بخشش نیستند چون جامعه را نجس کردند، قابل بخشش نیستند و این را برای ذخیره آخرتشان نگه دارند.
نماینده ولی فقیه استان در انتها گفت: آن‌هایی که کامنت هایی را گذاشتند و کامنت های توضیح را نگذاشتند اینها را برای ذخیره آخرتشان نگهدارند. اما توضیح مبانی، انشالله برای آینده، خدا کند یک به یک مبناها را توضیح بدهم.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: توضیح می‌دهیم که این نامه‌ها دفاع از حق بوده یا باطل، و از مبارزه با فساد لایه‌برداری می‌کنم و از پشت پرده‌های این قصه پرده‌برداری خواهم کرد که پرده‌برداری دو بخش دارد یک بخش را به خودم ربط می‌دهم که اندک است و در بخش دیگر مسوولان اجرایی استان را به شرفشان سوگند می‌دهم که برای بیدار شدن مردم و جلوگیری از تکرار برخی مسائل پشت پرده‌ها را بگویند رسالت قانونی آنها است.
وی عنوان کرد: در خصوص آنچه وظیفه قانونی من نیست و به من ربطی ندارد سکوت می‌کنم توضیح خواهم داد در خصوص نامه‌ها و بر دست برادرم سید «هبط‌الدین» که چه در دوران پدرم و چه در دوران بنده در دفتر از باطلی دفاع نکرده بوسه می‌زنم.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاهد بودم که مرحوم پدرم را هم تهدید و تطمیع می‌کردند به طوری که مرحوم پدرم می‌گفت کم دروغ بگویید وگرنه من راست‌ها و حقیقت‌ها را می‌گویم.
ملک‌حسینی عنوان کرد: قواعد و مبانی بر رفتار ما حاکم است و اگر مبناها اشتباه بود از فرهیختگان و اهل فهم خواهش می‌کنم مناقشه در فتوای ما کنند اما اگر مبنا مطرح و پذیرفته شد ببیند بر خلاف مبنای خود عمل کرده‌ایم؟ یانه
ملک‌حسینی ادامه داد: سپاسگزار و احترام می‌گذارم به کسانی که با نگاه اندیشمندانه به این نامه جواب دادند و همچنین کسانی که انتقاد منصفانه کردند را تحسین می‌کنم. کسانی که غیبت مرا کردند بخشیدم و از آن‌ها ممنونم چرا که با هر غیبتشان گناهی از گناهان من شسته شد و رفتار خیرشان را به پرونده اعمال من ریختند.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*