اخبار عمومی

 

 

 

 

 

298203
تاریخ انتشار: 1398/05/31 16:45
از درخواست سازمان نظام پزشکی "خنده آمد خلق را"

عصرجهان؛ خلیل جهانتاب- پس از آنکه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه سازمان نظام پزشکی نامه ای به سازمان امور مالیاتی نوشت که پزشکان برای استفاده از کارتخوان  نیاز به آموزش دارند و تا برگزاری آموزش ثبت کارتخوان را به عقب بیاندازید.
‏در شبکه های اجتماعی نوشته شد: کاش رئیس سازمان مالیاتی هم جواب دهد که هر پزشکی به نزدیک ترین بقالی محل مراجعه کند و نحوه استفاده از کارتخوان و پرداخت مالیات را از او بیاموزد
در ادامه مصطفی داننده با تحریر یاداشتی نوشت: "پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید"
وی ادامه داد :بعد از اینکه سازمان امور مالیاتی کشور پزشکان را مکلف به استفاده از کارت‌خوان کرد، سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به این سازمان اعلام کرده که پزشکان محترم برای استفاده از دستگاه کارتخوان نیاز به آموزش دارند و تا وقتی که آنها این آموزش را فرا نگرفته‌اند، بهتر است، استفاده پزشکان از دستگاه‌های کارتخوان را به عقب بیندازند.
بله، در هر زمینه‌ای آموزش خوب است و باید از آموزش استفبال کرد. اگر جای رییس سازمان امور مالیاتی بودم این درخواست را قبول و برای پزشکان کلاس برگزار می‌کردم.
برای اساتید این کلاس هم به سراغ برخی دستفروش‌های مترو، میوه فروش‌های خیابانی، شاگردان سوپرمارکت‌ها و پیک‌های موتوری می‌رفتم.
آنها به خوبی روش استفاده از دستگاه کارت‌خوان در همه‌ی مکان‌ها و شرایط دارند و به بهترین شرایط می‌توانند به پزشکان محترم آموزش بدهند.
احتیاجی نیست پزشکان محل کار خود را ترک کنند. اساتید به مطب‌ آنها می‌روند و به خود آنها و منشی‌ها‌یشان روش استفاده از مدل‌های مختلف کارت‌خوان را می‌دهد.
واقعا چه کسانی بهتر از این افراد که از صیح تا شب با دستگاه‌های کارت‌خوان سر و کار دارند برای آموزش به پزشکانی که هیچ گونه آشنایی با تکنولوژی‌های روز ندارند!
واقعا از درخواست سازمان نظام پزشکی « خنده آمد خلق را»
آیا تمام کسانی که امروز از دستگاه کارت‌خوان استفاده می‌کنند، آموزش دیده‌اند؟ چگونه است پسر بیسوادی که در گوشه خیابان برای امرار معاش خود دست‌فروشی می‌کند، به راحتی با کارت‌خوان کار می‌کند اما یک پزشک با سال‌ها درس خواندن برای استفاده از یک تکنولوژی ساده که به شفافیت مالی کمک می‌کند این همه ان‌قلت می‌آورند.
استفاده از کارت خوان برای پزشکان یک دلیل ساده دارد و آنهم این است که باید حساب آنها شفاف باشد و به واسطه این شفافیت، به دولت مالیات پرداخت کنند.
پزشکان محترم می‌دانند که اگر همه‌ی اقشار جامعه مالیات خود را پرداخت کنند، کشور به سمت استقلال از نفت و توسعه می‌رود. سال‌هاست دولت‌های کشورهای توسعه یافته بخشی از درآمد خود از طریق مالیات به دست می‌آورند که اتفاقا بخشی از آن توسط پزشکان پرداخت می‌شود.
در پایان بازهم باید به این نکته اشاره کنیم که امیدواریم سازمان امور مالیاتی از درخواست نظام پزشکی استقبال کند و زمینه آموزش را برای پزشکان فراهم کند
اما این پایان کار نبود یک میوه فروش با اشتراک گذاری تصویر زیر کنایه سنگینی به این درخواست سازمان نظام پزشکی زدکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*