اخبار عمومی

 

 

 

 

 

298320
تاریخ انتشار: 1398/06/12 17:16
یاداشتی خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد
کودک همسری و خدشه دار شدن نام استان میراث مدیران ضعیف است/رسالت حضور اصلاحطلبان در قدرت، افزایش کیفیت فعالیت های مدنی و اجتماعی بود نه صرفا حفظ قدرت با نام اصلاحطلبی / در کهگیلویه بزرگ حتی یک سازمان مردم نهاد حامی حقوق بانوان وجود ندارد

عصرجهان؛یاداشت دریافتی به قلم شهریار جمالی-کودک همسری را می توان یکی از آسیب ها و معضلات فرهنگی و اجتماعی دانست که حتی در کشورهای توسعه یافته نیز مواردی زیادی از آن مشاهده شده است.


 فارغ از پرداختن و تشریح عواقب و تبعات ازدواج کودکان، باید پذیرفت که وقوع چنین اتفاقاتی به موازات دیگر بحران های اجتماعی در جوامع سنتی چندان دور از انتظار نیست.
 در جوامع مدنی، فعالین اجتماعی مسئولیت مبارزه، آگاهی بخشی، پیگیری مطالبات و اعتراضات شهروندان را در راستای توسعه ی فرهنگی و اجتماعی به عهده دارند، آنها به طور مستقل یا با همراهی و کمک دولت ها فعالیت های سازنده ی خود برای رسیدن به برنامه های بلند مدتشان در اصلاح ناهنجاری ها و بهبود آسیب های اجتماعی را دنبال کرده و در این راستا  تلاش می کنند.
در طول چند سال گذشته نقش سازمان های مردم نهاد در کشور ما نیز  پررنگ تر شده است که حاصل تلاش ها و فعالیت های آنان برای شهروندان، به وضوح مشهود و قابل لمس است.
رئیس دولت تدبیر و امید در حمایت از سازمان های مردم نهاد آنها را از پایه‌های اداره کشور معرفی کردند و ابراز داشتند که هر چقدر بتوانیم فعالیت و مشارکت مردم در زمینه‌های مختلف را تسهیل کنیم، جامعه توانمند و قدرتمند می‌شود و یک دولت قدرتمند در جامعه‌ای قدرتمند می‌تواند تشکیل شود.
اما متاسفانه در استان کهگیلویه و بویراحمد برخلاف حمایت های دولت، فعالیت سازمان های مردم نهاد و کیفیت آنها به مستند سازی های معمول خلاصه شده است.
ازدواج دختر بچه ی شهرستان بهمئی بهانه ای برای تلنگری دیگر، متعاقب تذکرات پیشین به مسئولین مربوطه در استان و شهرستان ها میباشد.
بر همگان روشن است که دولت فعلی، دولت مورد حمایت اصلاح طلبان بوده است. لذا یکی از رسالت های اصلاحطلبان در جامعه و حضور آنها در قدرت، افزایش  کیفیت و حاشیه ی امن  فعالیت های مدنی و اجتماعی بود. قرار نبود عده ای با نام اصلاحطلبی و حضور در قدرت باعث افت کیفیت فعالیت های اجتماعی و فرهنگی شود و در قبال چنین بحران هایی سکوت کنند. متاسفانه باید گفت در کهگیلویه ی بزرگ حتی یک سازمان مردم نهاد حامی حقوق بانوان فعال نیست.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد به این مهم توجه داشته باشند که  یکی از  دلایل  ازدواج «غیرمتعارف» دختر بچه ای در این استان،  کم کاری و ضعف کسانی است که بطور مستقیم و غیر مستقیم در این رابطه  مسئولیت دارند. توزیع و انتشار بی سابقه ی کلیپ ازدواج این دختر بچه و یدک کشیدن نام این استان میراثی است که مدیران ضعیف این استان بر جای گذاشته اند.
امور بانوان استانداری، امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و دیگر نهاد های دولتی باید پاسخگوی اتفاق مذکور باشند.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*