اخبار عمومی

 

 

 

 

 

298321
تاریخ انتشار: 1398/06/12 15:23
رئیس دادگستری شهرستان بهمئی: هر پدری که در سن کوچک دختر خود را مجبور به ازدواج کند مجرم است و این جرم برای عاقد و داماد هم محسوب می‌شود.

عصرجهان-رئیس دادگستری شهرستان بهمئی از ابطال عقد موقت دختر ۱۰ساله با پسر ۲۲ساله در این شهرستان خبر داد.
علی سعیدی اظهار داشت: در چند روز اخیر شاهد انتشار فیلمی با عنوان «عقد دختربچه‌ای 10ساله با مردی 30ساله» بودیم که با همکاری دستگاه‌های متولی و حوزه قضایی مسئله را پیگیری کردیم.
وی افزود: با پیگیری‌های صورت‌گرفته و آوردن عاقد، داماد و اولیای دختر 10ساله متوجه شدیم که داماد 22 سال سن دارد و به‌رسم طایفه‌ای و عشیره‌ای و رسومات محلی  که در شهرستان بهمئی رایج است دختر را برای پسر نامگذاری کرده‌اند تا بعد از گذشت 6 سال که دختر به سن قانونی برای همسر‌داری برسد، ازدواج کنند.
سعیدی با بیان اینکه  خانواده دختر و پسر در اظهارات خود گفته‌اند که برای اینکه دختر و پسر از نظر قانونی و شرعی به همدیگر محرم  باشند اقدام به چنین عملی  کرده‌اند، اضافه کرد: هر پدری که در سن کوچک دختر خود را مجبور به ازدواج کند مجرم است و این جرم برای عاقد و داماد هم محسوب می‌شود.
رئیس دادگستری شهرستان بهمئی به ابطال عقد موقت دختر 10ساله اشاره کرد و ادامه داد: با راهنمایی و ارشاد پدر و داماد توسط مشاورین دادگاه طبق ماده 50 حمایت از خانواده با بذل مهریه از طرف پدر عروس و بذل مدت از طرف داماد عقد این دختر ده‌ساله و پسر 22ساله با رضایت هر دو خانواده ابطال شد.
منبع/تسنیمکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*