اخبار عمومی

 

 

 

 

 

298343
تاریخ انتشار: 1398/06/16 22:02
درودگر: از فیفا استعلام گرفتیم، استاندارد است
با اعلام رییس کمیته اقتصادی سازمان لیگ تغییر توپ های مورد استفاده از لیگ برتر منتفی شده است.

عصرجهان-با شروع رقابت های لیگ برتر نوزدهم انتقادهای زیادی از توپ های مورد استفاده در این رقابت ها از سوی بازیکنان و مربیان تیم ها مطرح شد. بسیاری از فوتبالیست ها و اعضای کادرفنی تیم ها اعتقاد دارند توپ های ساخته شده توسط شرکت دربی استار نسبت به سال گذشته از کیفیت پایین تری برخوردار هستند که این موضوع روی بازی آنها تاثیر می گذارد.
در این خصوص نقدهای زیادی مطرح شد و حتی در جلسه هم اندیشی مربیان لیگ برتری با مارک ویلموتس نیز این موضوع مطرح شد و مهدی تاج قول داد در صورتی که این توپ ها کیفیت لازم را نداشته باشند، برای تغییر آنها اقدام کند.
در این خصوص اما مسئولان سازمان لیگ و به خصوص صادق درودگر مسئول کمیته اقتصادی این سازمان از روز اول روی باکیفیت بودن توپ ها تاکید داشت و حالا نیز به عنوان مسئول بررسی کیفیت این توپ ها تاکید کرده که تا پایان مسابقات از این محصول شرکت دربی استار استفاده خواهد شد.
درودگر در گفت و گو با رادیو جوان با قطعیت از استفاده از توپ های سفید رنگ دربی استار تا پایان لیگ نوزدهم حرف زده و گفته است: «دلیلی برای تغییر این توپ ها وجود ندارد چرا که ما از فیفا استعلام کردیم و آنها به ما گفتند که همه استانداردهای لازم را برای برگزاری رقابت های لیگ اروپا هم دارا است و تمام مشخصات توپ به طور کامل تایید شده است.»
وی افزود: «در دانشگاه علوم و تحقیقات تست هایی از این توپ گرفته شده که هیچ مرجعی برای استاندارد سازی توپ نیست و یک کارگاه آموزشی بوده است. ما فیلم تست این کارگاه را برای آلمان ارسال کردیم و آنها به این تست خندیدند! این تست بسیار بچگانه بود. ما همان نامه ای که به فیفا زدیم را برای اداره استاندارد هم زدیم. شما وقتی این توپ را باز می کنید چهار لایه را مشاهده می کنید و در هر لایه حتی اسم کارگری که آن لایه را درست کرده نوشته شده و شناسنامه دار است و در زمره 3 ستاره های فیفا است.این جوی است که برخی از دوستان آغاز کردند. عمل قشنگی نیست.»
منبع/ورزش‌سه
کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*