اخبار عمومی

 

 

 

 

 

298419
تاریخ انتشار: 1398/06/30 00:16
وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت، بنیامین نتانیاهو با ارائه اطلاعات غلط به دونالد ترامپ، او و دولت آمریکا را بازی می‌داده است.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل از تابناک؛ وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت، بنیامین نتانیاهو با ارائه اطلاعات غلط به دونالد ترامپ، او و دولت آمریکا را بازی می‌داده است.


رکس تیلرسون در سخنانی در دانشگاه هاروارد، نتانیاهو را سیاستمداری ماهر، اما تا حدی «سیاست‌باز» خواند.
وی گفت: در رابطه با بی‌بی (لقب نتانیاهو)، همیشه باید با حدی از تردید با او صحبت کنید.
رکس تیلرسون در سخنانی در دانشگاه هاروارد آمریکا، اسرائیل را متهم کرد که در صورت نیاز برای پیشبرد اهدافش دولت آمریکا را گمراه کرده است.
او گفت: چند باری این کار را با رئیس جمهور کردند، تا او را قانع کنند که ما آدم خوب‌ها هستیم و آنها آدم بدها هستند. ما دستشان را برای رئیس جمهور رو کردیم و او متوجه شد که بازی خورده است.
تیلرسون افزود: برایم ناراحت‌کننده است یک متحدی که اینقدر نزدیک و مهم است چنین کاری با ما بکند
نشریه رسمی دانشگاه هاروارد سخنان وزیر خارجه سابق آمریکا را گزارش کرده و رسانه‌های عمده آمریکایی و اسرائیلی از آن نقل قول کرده‌اند.
دونالد ترامپ بیش از یک سال پیش پس از مدت‌ها اختلاف نظر با رکس تیلرسون او را از وزارت خارجه آمریکا برکنار کرد. توافق هسته‌ای با ایران، یکی از مسائلی بود که ترامپ درباره‌ آن از عملکرد تیلرسون راضی نبود. رکس تیلرسون پس از خروج از کابینه دونالد ترامپ، حضور پررنگی در عرصه عمومی نداشته است.
پس از مصاحبه‌ای که در آن انتقادهایی را از دونالد ترامپ مطرح کرد، ترامپ او را «کودن» خواند.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*