اخبار عمومی

 

 

 

 

 

298843
تاریخ انتشار: 1398/08/13 11:51
در نشست شورای اداری از سوی استاندار عنوان شد؛
هرگونه گزارش مستند از مراجع ذیربط ، قانونی و ذی صلاح مبنی بر تخلف و یا جابنداری مدیران دستگاه های مختلف اجرایی در انتخابات را همانند آرای مردم در صندوق های اخذ رای خط قرمز خود دانست و تاکید کرد: چنانچه تخلفی از سوی مدیری محرز شود یک هفته در مسئولیت نمی ماند.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، حسین کلانتری در چهارمین جلسه شورای اداری استان هرگونه گزارش مستند از مراجع ذیربط ، قانونی و ذی صلاح مبنی بر تخلف و یا جابنداری مدیران دستگاه های مختلف اجرایی در انتخابات را همانند آرای مردم در صندوق های اخذ رای خط قرمز خود دانست و تاکید کرد: چنانچه تخلفی از سوی مدیری محرز شود یک هفته در مسئولیت نمی ماند.


وی افزود: البته گزارش ها باید مستند، متقن و محرز شده توسط مراجع قانونی و ذی صلاح باشد و گزارشی که همراه با غوغاسالاری و یا جوسازی علیه مدیر باشد تخلف محسوب نمی شود و حتی در این زمینه با تمام توان از مدیران قانونمند و توانمند نیز حمایت خواهیم کرد.
کلانتری از مدیران اجرایی خواست بدون هرگونه جانبداری از نامزد خاصی همکاری، هماهنگی و تعامل لازم را نیز با مجموعه فرمانداران هشت گانه در هر سه حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، باشت و گچساران و کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده داشته باشند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای را مهمترین شاخص در عرصه انتخابات دانست و تاکید کرد: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه امسال در فضای امن، سالم و قانونمند برگزار خواهد شد.
کلانتری تاکید کرد: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام الهی دارای چند مولفه است که مهمترین وجه آن حضور و مشارکت آگاهانه مردم پای صندوق های اخذ رای به عنوان بارزترین نماد مردم سالاری دینی خواهد بود.
وی برگزاری یک انتخابات باشکوه، سالم، قانونمند و با مشارکت حداکثری مردم را راهبرد و رویکرد اساسی مجریان و ستاد انتخابات استان دانست و گفت: متولیان امر با این جهت گیری که رأی مردم حق الناس و امانت است و میزان هم رأی مردم است باید وارد این عرصه حساس شوند.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد یادآور شد: این تضمین و اطمینان را به مردم استان خواهیم داد که امنیت، سلامت و امانتداری از رأی مردم سرلوحه کار مجریان و متولیان امر انتخابات در استان خواهد بود و به صراحت از تک تک آرای مردم در صندوق‌های اخذ رأی صیانت می‌ شود.
وی همچنین بر ضرورت شناسایی و احصای آسیب ها و چالش های انتخابات های گذشته در استان بویژه در حوزه انتخابات مجلس شورای اسلامی و در ابعاد گوناگون آن تاکید کرد.
کلانتری یادآور شد که قانون جمهوری اسلامی قانون شرع است و انتخابات نیز بارزترین و با ارزش ترین نماد مردم سالاری دینی این نظام الهی است.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود حضور وزرا، مقامات و مسئولان عالی رتبه دولت در استان کهگیلویه وبویراحمد را فرصتی مغتنم برای توسعه همه جانبه این استان دانست و تاکید کرد: ظرف دوماه گذشته تاکنون ۲ وزیر نیرو و جهاد کشاورزی ، ۱۰ معاون وزیر و دو تن از معاونان رئیس جمهوری و همچنین دو مقام لشکری به این استان سفر کرده اند.
وی با اشاره به مصوبه خاص هیات دولت و نگاه خاص رئیس جمهوری و دولتمردان تدبیر و امید به این استان مبنی بر حضور و سفر تمامی وزرا، مقامات و معاونان رئیس جمهوری به استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: چنین مصوبه ای مصداق بارز رویکرد عدالت محوری در زمینه محرومیت زدایی استان از سوی هیات دولت است.
کلانتری به استفاده از ظرفیت های قانونی بودجه ۹۸ تاکید کرد و گفت: برای بهره مندی از ظرفیت های قانونی بودجه ۹۸ مدیران دستگاه های اجرایی با هماهنگی با وزارتخانه ها و سازمان های مربوطه پیگیر جذب منابع باشند.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد به پیگیری آیین نامه اجرایی تبصره (۱۹) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ در خصوص واگذاری طرح و پروژه ها به بخش خصوصی به مسئله تهاتر و بخشنامه اجرای بند «و» تبصره ۵ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و به اهمیت تسهیلات تبصره ۱۸ از جمله مهمترین ابزار ایجاد و حفظ اشتغال در استان تاکید کرد.
استاندار به کزارش عملکرد کمیته های ۱۳ گانه ستاد اربعین استان و خدمات دهی خوب موکب ها اشاره کرد و افزود: امسال نزدیک به ۳۰ هزار زائر از استان در اربعین حسینی شرکت کردند که نسبت به سال قبل که حدود ۱۰ هزار نفر بود سه برابر است.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*