اخبار عمومی

 

 

 

 

 

298897
تاریخ انتشار: 1398/08/18 23:23
دادستان شادگان تاکید کرد
دادستان عمومی و انقلاب شادگان بعنوان مدعی العموم به موضوع کاهش تصادفات جاده‌ای بصورت جدی ورود کرده است.

کیانی راد در گفت‌وگو با میزان با بیان اینکه در طول چندین سال اخیر شاهد تصادفات زیادی در شهرستان شادگان هستیم از ورود جدی دادستانی به موضوع کاهش تصادفات جاده‌ای خبر داد.


وی گفت: تاکنون تعداد زیادی از هموطنانمان بر اثر تصادفات جاده‌ای جان باخته یا دچار صدمات جبران ناپذیری شده اند، در این وضعیت حقوق عامه در معرض تهدید قرار گرفته است و از آنجایی که صیانت از حقوق عموم مردم یکی از وظایف دادستان به عنوان مدعی العموم است بنابراین پس از ارزیابی کارشناسان، نهادی که به علت عدم اجرای قانون در بروز تصادفات موثر بوده است در اجرای ماده ۲ دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه و مطابق با ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) مصوب ۱۳۷۵، مورد تعقیب قرار گرفت.
کیانی راد افزود: با توجه به دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر توجه ویژه دادستان‌ها به صیانت از حقوق عامه، کارگروه کاهش حوادث جاده‌ای با حضور نهاد‌ها و ادارات مرتبط تشکیل شد.
دادستان شادگان در ادامه عنوان کرد: در این کارگروه علاوه بر دیدگاه‌های اعضا کارگروه، درخواست‌های واصله مردمی با موضوع حوادث جاده‌ای در کارگروه مطرح و اقدامات بایسته وفق دستور العمل حفظ و نظارت بر حقوق عامه انجام می‌شود.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*