اخبار عمومی

 

 

 

 

 

299036
تاریخ انتشار: 1398/09/09 21:55
حسین کلانتری: مسائل طایفه ای، باندی، قومی، قبیله ای و حزبی در انتخابات جایی ندارد و قرار گرفتن بر ریل قانون و اجرای آن ملاک اصلی است.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، استاندار کهگیلویه وبویراحمد در نشست امروز ستاد انتخابات استان و در جمع اعضای این ستاد از جمله فرمانداران و رئیسان کمیته های ستاد جهت تلاش برای برگزاری یک انتخابات سالم ،ایمن،با رعایت امانت داری، بی طرفانه و بدون هرگونه جانبداری هم قسم شدند.


حسین کلانتری در این جلسه گفت: همه مصمم هستیم تا انتخابات را بر اساس آموزه های دینی و بر ریل قانون برگزار کنیم و هدف سلامت، امنیت، امانت داری و مشارکت بالای مردم است و حق انتخاب با مردم می باشد و آنچه که مردم انتخاب کنند و خروجی هر چه باشد برای ما اهمیت دارد به آن ارج می نهیم و مبارک است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد ابراز داشت: همه فرمانداران شهرستان ها و مسئولان حوزه های انتخابیه و دیگر روسای کمیته های این ستاد چنانچه به هر عنوان و دلیلی قادر به انجام وظایف خود نسبت به رعایت کامل مر قانون و تعهد، رسالت، تکلیف و امانتی که در امر انتخابات به آنها واگذار شده نمی باشند و یا با معزوراتی مواجهند در همین جلسه اعلام نمایند و من به شهامتش ارج نهاده و در جای دیگری به خدمت می گیرم.
وی به مجریان و دست اندرکاران امر انتخابات توصیه کرد که از هرگونه جانبداری از کاندیدای خاص یا فعالیت علیه کسی به شدت خودداری کنند و همه تلاش خود را برای انتخاباتی پرشور و حداکثری به کار بندند.
کلانتری با تاکید به اینکه تحت هیچ شرایطی نباید به ارکان انتخابات خدشه ای وارد و یا شبهه ای در مراحل و فرآیند انتخابات ایجاد شود تصریح کرد: مسائل طایفه ای، باندی، قومی، قبیله ای و حزبی در انتخابات جایی ندارد و قرار گرفتن بر ریل قانون و اجرای آن ملاک اصلی است.
استاندار تاکید کرد که تمام مراحل و فرآیند انتخابات از لحظه ابتدا و تا پایان آن باید با تعامل، همکاری، هماهنگی و در یک فضای صمیمی، اخوت و دوستی و براساس قانون بین اعضای هیات اجرایی، هیات بازرسی و هیات نظارت به پیش رود.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد به مسئله انتخاب معتمدین هیات های اجرایی با ویژه گی های شخصیتی دینی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در همه حوزه های انتخابیه استان اشاره کرد و گفت:معتمدین باید افرادی پایبند به قانون، مردمدار، متعهد، مومن و از امانتدارترین، صادق ترین، متنفذترین و بدون حاشیه و از همه گروه ها و اصناف مختلف باشند.
حسین کلانتری به موضوع انعکاس اخبار مراحل مختلف فرآیند انتخابات و گزارش مستمر و روزانه آن به ستاد انتخابات استان و تسلط کامل بر حوزه های انتخابیه و مدیریت شایسته آن تاکید کرد و گفت: انتظار می رود که در مراحل انجام نام نویسی نامزدهای انتخابات یازدهیمن دوره مجلس سورای اسلامی ورود و حضور آنها در محل های ثبت نام به صورت متعارف باشد.
استاندار تصریح کرد: فرمانداران برای هر چه بهتر، باشکوه تر و سالم تر برگزاری انتخابات به بررسی پرونده انتخابات ادوار گذشته بپردازند و با آسیب شناسی به رفع نقاط ضعف و با تقویت نقاط قوت زمینه را برای انتخابات پیش رو فراهم سازند.
حسین کلانتری با بیان اینکه ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه مورخ ۱۰-۹- ۹۸ آغاز و تا روز شنبه مورخ ۱۶- ۹- ۹۸ ادامه خواهد داشت، افزود: مدت زمان ثبت نام در هر روز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر و به مدت ۱۰ ساعت می باشد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد یادآور شد: داوطلبین نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حتی می توانند از طریق گوشی تلفن همراه نام نویسی کنند.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*