اخبار عمومی

 

 

 

 

 

300058
تاریخ انتشار: 1399/01/11 13:01
نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد خواستار شد؛
نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: امکانات لازم برای کفن و دفن اموات کرونایی فراهم شود در غیر اینصورت از سایر روش‌ها استفاده شود.

به گزارش  پایگاه خبری عصر جهان، نشست کمیته تغسیل و تدفین اموات کرونایی با حضور حجت‌الاسلام حسینی نماینده ولی‌فقیه و مسئولین حوزه‌های علمیه و دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوح و  مسئول بسیج طلاب استان در دفتر مدیرکل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.


حجت الاسلام والمسلمین حسینی نماینده محترم ولی فقیه در استان با تبریک اعیاد شعبانیه ، تشکر و خدا قوت خدمت دستگاه‌های مرتبط و فعال در زمینه مبارزه با پدیده منحوس کرونا فرمودند : با توجه به بحران شیوع ویروس منحوس کرونا و مشکلاتی که برای جامعه و کشور ما بوجود آورده است، متاسفانه تعدادی از هموطنان و هم استانی‌های ما دچار این بیماری شده‌اند، لازم است که همه دستگاه‌های دولتی، نظامی و انتظامی در استان برای مقابله با این پدیده شوم فعالیت شبانه روزی داشته باشند و مردم نیز برای شکست این بیماری با مسئولین همکاری کنند.
نماینده ولی فقیه در استان در خصوص کفن و دفن اموات ناشی از کرونا و فتوای مقام معظم رهبری اظهار داشتند: باید امکانات لازم برای کفن و دفن اموات کرونایی و ابزار مخصوص وجود داشته باشد و اگر امکانات فراهم نشود از سایر روش‌ها مثل تیمم و غیره استفاده شود.
وی در ادامه ابراز داشتند : لازم است که دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری زمینه ایجاد سردخانه مختص این بیماری و تغسیل اموات را فراهم نمایند و امکانات لازم از جمله لباس‌های مخصوص برای افرادی که داوطلبانه نسبت به کفن و دفن اموات اقدام می‌کنند را تهیه نمایند و اداره کل تبلیغات اسلامی هماهنگی لازم را برای حضور طلاب داوطلب  برای تغسیل اموات و کفن و دفن آنها را بعمل و شرایط را فراهم کنند.
وی حجت الاسلام افتخاری مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد را بعنوان مسئول پیگیری این امر نمودند.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*