اخبار عمومی

 

 

 

 

 

300863
تاریخ انتشار: 1399/04/08 17:31
8 تیرماه 99/
متاسفانه امروز بیشترین آمار مبتلایان را از زمان شروع بیماری در استان داشتیم.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از بستری شدن 38 بیمار مبتلا به کووید 19 در هشتمین روز از تیرماه 99 در بیمارستان های استان خبر داد.


دکتر پرویز یزدانپناه افزود: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 1039 مورد گزارش شده است.
وی بااشاره به اینکه چهار بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی سی یو بستری هستند، ابراز داشت: جواب 278 نمونه از آزمايشگاه های سلولی مولکولی یاسوج دريافت شد که متاسفانه امروز بیشترین آمار مبتلایان  را از زمان   شروع  بیماری در استان داشتیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اذعان داشت: بيشترين موارد مثبت در چرام ( ٤٦درصد)، گچساران(٢٤درصد) و كهگيلويه(٢٢ درصد) بوده و ٨ درصد باقیمانده مربوط به  شهرستان های ، بويراحمد ، دنا و لنده مي باشد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در زمان حضور در فروشگاه ها و اماکن عمومی باید ضمن رعایت نکات بهداشتی به شدت مراقب حفظ فاصله مناسب از افراد باشیم و پس از بازگشت به منزل نیز ضروری است دست‌ها و وسایل خود را ضد عفونی نماییم.
وی ادامه داد: متاسفانه در این مدت شاهد برگزاری تجمعات گسترده ای، چون جشن‌های عروسی و مراسمات ترحیم و تدفین بودیم و ادامه این روند می‌تواند فاجعه آفرین باشد؛ بنابراین به مردم هشدار می‌دهیم که بیش از پیش مراقب خود باشند و با سهل انگاری، سلامت خود و جامعه را به خطر نیاندازند.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*