اخبار عمومی

 

 

 

 

 

301042
تاریخ انتشار: 1399/04/31 13:54
کووید ۱۹ شوخی بردار نیست، اما عده‌ای بدون توجه به هشدار‌های بهداشتی، مشغول انتقال این ویروس هستند

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، در شرایطی که براساس آمار‌ها هر ۷ دقیقه یک نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا در کشور جان می‌دهد، مردم باید توصیه کارشناسان، پزشکان، پرستاران و مسئولان در زمینه رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی بگیرند تا جلوی افزایش کشتار این ویروس گرفته شود.

کووید ۱۹ شوخی بردار نیست و به راحتی می‌تواند جان افراد را بدون این که خودشان متوجه شوند، بگیرد. ویروس کرونا با تمام بیماری‌هایی که تاکنون می‌شناختیم فرق دارد حتی می‌توان گفت که از سرطان هم خطرناک‌تر است.

 

*کووید ۱۹ شوخی بردار نیست*

 

در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۱۷ نفر جان خود را از دست داده اند، اما با وجود چنین آمار ترسناکی برخی همچنان به نکات بهداشتی توجهی نداشته و اصلا قضیه را جدی نمی‌گیرند.

تعداد مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، ۲ هزار و ۴۱۴ نفر بوده است، براین اساس در هر ۳۶ ثانیه یک ایرانی به کرونا مبتلا می‌شود.

در این شرایط هنوز شهروندانی هستند که با برپایی دورهمی‌ها، مجالس شادی، مهمانی و غیره با کرونا شوخی می‌کنند و این بیماری را جدی نمی‌گیرند.

این افراد کافی است برای چند لحظه پای صحبت‌‎های بیماران مبتلا شده به کرونا، خانواده جانباختگان بر اثر این بیماری و کادر درمانی درگیر با این بیماری بنشینند، شاید تلنگری باشد تا با جدی گرفتن موضوع اهتمامی جدی و همگانی برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ایجاد شود.

 

منبع:باشگاه خبرنگارانکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*