اخبار عمومی

 

 

 

 

 

301075
تاریخ انتشار: 1399/05/04 19:21
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: خوشبختانه آمار مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌های استان کاهش یافته و درحال حاضر نسبت به زمان پیک حدود ۴۰ درصد بیمار بستری‌شده در بیمارستان‌ها وجود دارد.

پایگاه خبری عصرجهان- فرهاد ابول‌نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه روند مراجعه مبتلایان به کرونا به بیمارستان‌های استان همچنان کاهشی است که این نشان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم است.
وی افزود: درحال حاضر نسبت به زمان پیک حدود ۴۰ درصد بیمار بستری‌شده در بیمارستان‌ها وجود دارد و آمار فوتی‌ها در روزهای اخیر نسبت به زمان پیک نیز به همین میزان است.
ابول‌نژادیان گفت: همان‌طور که قبلاً نیز گفته شد طبق نتایج بررسی‌ها حدود ۶۲ درصد مردم خوزستان از ماسک استفاده می‌کنند همچنین بزودی اسامی شهرستان‌هایی که شهروندان آن در این مدت اخیر بیشترین و کمترین میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را داشتند اعلام خواهد شد.

کاهش آمار مبتلایان به منزله پایان کرونا نیست

فرهاد ابول‌نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق بررسی و مقایسه‌های صورت گرفته در چند روز اخیر نسبت به ماه گذشته مردم بیشترین مراقبت را در آرامستان‌ها، ادارات‌، رستوران‌ها و بانک‌ها داشته‌اند.
وی افزود: در کنار تلاش شبانه‌روزی کادر درمان استان، مردم نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بخوبی با کرونا مقابله کردند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: طی یک هفته گذشته رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکنی همچون پاساژها‌، نانوایی‌ها، مطب پزشکان، داروخانه‌ها و پایانه‌های مسافری کمتر مشاهده شده که مجددا زنگ خطری را به صدا در آورده است.
ابول‌نژادیان بیان کرد: همچنان بهترین و موثرترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا، استفاده ماسک و عدم شرکت در تجمعات و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است و از مردم تقاضا می‌شود کاملا به دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند باشند چرا که این کاهش آمار به منزله پایان کرونا نیست/فارسکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*