اخبار عمومی

 

 

 

 

 

301076
تاریخ انتشار: 1399/05/04 19:26
4 مردادماه 1399/
در حال حاضر 190 بیمار مشكوك و يا قطعي به كرونا در بخش هاي بیمارستان های استان بستری بوده که از اين تعداد ٧٩ بيمار كرونايي قطعي هستند .

پایگاه خبری عصرجهان-سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان خبر داد و گفت: در چهارمین روز از مردادماه؛ 3 مورد فوتی جدید گزارش و آمار جان باختگان به 43 نفر رسید.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز يزدان‌پناه گفت: در حال حاضر 190 بیمار مشكوك و يا قطعي به كرونا در بخش هاي بیمارستان های استان بستری بوده که از اين تعداد ٧٩ بيمار كرونايي قطعي هستند .
وی با اشاره به اینکه 15 بیمار كرونايي نیز در بخش آی سی یو بيمارستان‌هاي استان تحت درمان هستند، عنوان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 2271 مورد گزارش شده است.
دکتر يزدان‌پناه اظهار داشت: امروز نیز جواب 243 نمونه را از آزمایشگاه تشخیصی مولکولی یاسوج دریافت نمودیم که بيشترين موارد مثبت در بویراحمد، گچساران، باشت و كهگيلويه شناسایی شده اند.
وی اذعان داشت: استفاده همگانی از ماسک در این دوران یکی از اقدامات مهم پیشگیرانه ای است که می تواند شیوع برخی بیماری های تنفسی ویروسی از جمله کووید ۱۹ را محدود نماید.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: استفاده از ماسک به تنهایی برای تامین سطح مناسبی از محافظت کافی نیست و سایر اقدامات نیز باید در کنار آن اتخاذ شود.
وی گفت: اميدواريم با افزايش رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي ،استفاده از ماسك ،رعايت فاصله گذاري فيزيكي، رعايت بهداشت فردي و عدم حضور در تجمعات شاهد قطع زنجیره انتقال کروناویروس باشیم و بتوانيم این مرحله سخت عبور كنيم .
دکتر یزدان پناه تصریح کرد: اگر شهروندان همکاری لازم را نداشته باشند، قطعا طی روزهای آینده، شرایط دشواری را تجربه خواهیم کرد.
کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*