اخبار عمومی

 

 

 

 

 

303842
تاریخ انتشار: 1400/07/26 17:56
خبرگان و آگاهان به مسائل فرهنگی نیک می دانند که دیدگاه، بینش و نوع نگاه به مقوله فرهنگ تا چه اندازه می تواند بر فرهنگ یک جامعه تاثیربگذارد.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمئی با صدور پیامی از مقام خود کناره گیری کرد
بنا به همین گزارش جهانشاد طاعتی پور که دوم آبان ماه 1398 بعنوان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمئی معارفه شد امروز 26 مهر 1400   با صدور این پیام رسما از مقام خود کنار رفت
جهانشاد  طاعتی که از کارکنان اموزش و پرورش است سابقه  بیش  از سه  سال  حضور در جبهه های  جنگ را دارد
متن پیام جهانشاد طاعتی پور عینا به شرح زیر است:

به نام خدا
پس از حمد و سپاس بیکران و خاضعانه از درگاه ایزدمنان برای فرصتها، تهدیدها و در کل داشته ها و نداشته هایم که خیر وحکمت خداوندی است اکنون که فرصت خدمت دراداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بهمئی را به برادر دیگری سپرده و به آموزش و پرورش برگشتم لازم است نکاتی را به سمع و نظرهمشهریان و مردم شریف و نجیب بهمئی برسانم.
قریب دو سال است که افتخار همراهی مجموعه گرانقدر و شریف اداره فرهنگ و ارشاد استان را داشتم با وجود تحریم ها و مشکلات مالی و ویروس منحوس کرونا به کمک همکاران عزیزم و با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدامات مفید و ارزشمندی در چارچوب وظایف اداره از جمله اجرای برنامه های مستمر اداره فرهنگ و ارشاد،همکاری منظم با فعالین فرهنگی هنری، رسانه ای و خواننده های محلی، تعامل با سایر ادارات، سازمان ها و دیگر متولیان فرهنگ عمومی شهرستان، اهداءجوایز و لوح تقدیر به فعالین حوزه های فوق الذکر، همچنین ارتباط مستمر و هدفمند با ادارات ارشاد شهرستانهای همجوار و.....انجام گرفت و حتی مکانهای کتابخانه های بخش سراسیاب و مرکزی که سال ها فاقد سند بودند با آسان ترین روش سند دار شدند.و از این منظر اداره ارشاد جایگاه ممتازی بین ادارات شهرستان داشت.


لازم به ذکراست که علی رغم برنامه های متنوع و شاد و موثر اجرا شده نوع نگاه بعضی شخصیت های حقیقی و حقوقی مرتبط با فرهنگ و ارشاد به نصایح مقام معظم رهبری در مورد فرهنگ و فرامین بالادستی صرفا تک بعدی و ترجیحا قهری بوده است و متاسفانه ظرفیت های کار فرهنگی و موج آفرینی فرهنگی و رسانه ای در این نوع نگاه جایگاهی نداشت و بیش از آنکه کمکی و تحولی باشد تحکمی و دخالتی بوده است که خوشبختانه روحیه اینجانب اجازه دخالت و یا خدای ناکرده سوءاستفاده را نمی داد و حرمت استقلال و شان و جایگاه اداره محفوظ ماند است.

خبرگان و آگاهان به مسائل فرهنگی نیک می دانند که دیدگاه، بینش و نوع نگاه به مقوله فرهنگ تا چه اندازه می تواند بر فرهنگ یک جامعه تاثیربگذارد.
منفی نگری نسبت به تولیدات، اتفاقات، تعلیمات و حتی روال عادی رخدادهای فرهنگی و دخالت های دانسته و نادانسته و گاه و بیگاه، قاعده و مسیر فرهنگ را از ریل خارج میکند. و چنان می نماید که همه عملکردها و تولیدات علیه نظام حاکم است و حتی تعارضات معمولی فرهنگ ها و خورده فرهنگها را برنمی تابند و جلوه ای از هجوم فرهنگی بیگانه می پندارند در حالی که اگر اجازه داده شود که اهل هنر و فرهنگ و دلسوزان به ایران اسلامی متناسب با ظرفیت های بومی وملی تولید برنامه و محتوا داشته باشند و در معرض جامعه قرار بدهند فرصت های امیدوارکننده و نوظهوری ایجاد می شود که باروری و خودباوری فرهنگی را به دنبال دارد.
سخن کوتاه می کنم
و برخودلازم می دانم ازهمه همکاران در سطح شهرستان و استان و در راس آنها مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاران شهرستانی و شورای اداری خاصه فرماندار محترم و اخلاق مدار شهرستان جناب اقای سنایی ، شورای تامین، نیروهای قضایی، نظامی، انتظامی، امنیتی، روحانیت محترم ، گروهای فرهنگی و هئیت های مذهبی که در این مدت همکاری و همیاری شایسته ای داشتند و ازهمه مهم تر مردم شرافتمند و با اصالت شهرستان تشکرکنم و ازخداوند رحمان و رحیم عاقبت به خیری ایران اسلامی در این ایام غبار آلود خواهانم
جهانشاد طاعتی پورکانال تلگرام عصر جهان


علیرضاسجادی
|
Iran
|
1400/07/29 21:27
  +0

  -1
پاسخ
سلام ودرود
خسته نباشیدرزمنده ویادگاردوران دفاع مقدس
همواره موفق ومؤیدباشید
اعمال نیک شما باقیات وصالحات شماست
خداوندومخلوقاتش ازشماوهمه ی ماراضی باشند
وبه همه توفیق عنایت فرمایدکه برای رضای اوومخلوقاتش قلم وقدم برداریم
وهمه آخروعاقبتمان ختم به خیرگردد
خوب... س
|
Iran
|
1400/07/30 02:09
  +0

  -0
پاسخ
درود بر مرد بزرگ جهانشاد طاعتی عزیز
جا دارد خدا قوت وخسته نباشید بگم خدمت ایشان که سالها رزمنده دفاع مقدس بود وبعداز جنگ در همه مسائل اجتمائی آدمی پرتکاپو بودند وهمیشه با شجاعت وشهامت از حق مردم دفاع میکرد وهمچون درود خداوند وسلام وصلوات بر برادر عزیزشان که جان خود را در راه وطن اهدا نمود.. امیدوارم در هرجا وهر مقامی که خدمت میکنید موفق باشید وصحت وسلامتی شمارا از خداوند منان خواستارم. ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
فایز چاهنژاد
|
Iran
|
1400/07/30 13:54
  +0

  -0
پاسخ
سلام : خدا قوت و خسته نباشید خدمت جناب طاعتی
ان شالله که در دیگر مسیر های شغلی و نیز در تمام مراحل زندگیتان موفق باشید و آنچه از شما در اداره ی فرهنگ و ارشاد به جای مانده نمایان توانایی شما و زحمات ثمر بخش شما باشد .🌹🌹

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*