تبلیغات

اخبار عمومی

 

 

 

 

 

305150
تاریخ انتشار: 1401/02/08 22:30
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان خبر داد:
وی با بیان اینکه در پی انتشار فیلم مذکور بلافاصله به همراه دادستان شهرستان شفت و عوامل اطلاعاتی و انتظامی در منطقه حاضر شدیم، تصریح کرد: با توجه به پرونده دار بودن قاچاقچیان جنگل در شهرستان شفت خیلی زود اقدام به شناسایی شش نفر از متخلفان کردیم و پرونده قضایی برای آنان تشکیل شد و در حال تکمیل پرونده هستیم

پایگاه خبری گیل فام نوشت: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، با اشاره به انتشار فیلم روش جدید قطع درخت توسط قاچاقچیان جنگل در شفت، تصریح کرد: با توجه به پرونده دار بودن قاچاقچیان شهرستان شفت خیلی زود اقدام به شناسایی شش نفر از متخلفان کردیم.
سرهنگ محمد قربانی لرد، با اشاره به انتشار یک فیلم در فضای مجازی با موضوع روش جدید قاچاقچیان جنگل برای سوءاستفاده از چوب درختان در منطقه امامزاده اسحاق شهرستان شفت، اظهار کرد: به نظر می رسد این فیلم با هدف زیر سوال بردن اقدامات نیروهای حفاظتی اداره کل منابع طبیعی استان گیلان منتشر شده است.
وی با بیان اینکه در پی انتشار فیلم مذکور بلافاصله به همراه دادستان شهرستان شفت و عوامل اطلاعاتی و انتظامی در منطقه حاضر شدیم، تصریح کرد: با توجه به پرونده دار بودن قاچاقچیان جنگل در شهرستان شفت خیلی زود اقدام به شناسایی شش نفر از متخلفان کردیم و پرونده قضایی برای آنان تشکیل شد و در حال تکمیل پرونده هستیم.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، هدف از انتشار چنین فیلم هایی را تشویش اذهان عمومی دانست و گفت: برخی از افراد با تولید و انتشار چنین فیلم هایی به دنبال سودجویی هستند.
قربانی لرد ادامه داد: به دنبال فیلم اول، فیلم دیگری از همان منطقه منتشر شد که قاچاقچیان بعد از آسیب رساندن به درخت، اقدام به بریدن کامل و خروج آن از جنگل کرده بودند؛ که فیلم دوم کذب بود.
وی با بیان اینکه افزایش قیمت چوب آلات جنگلی و نابسامانی معیشتی موجب شده شاهد سوءاستفاده از جنگل و قاچاق باشیم، خاطرنشان کرد: قاچاقچیان شناسایی شده بومی و سابقه دار هستند.
این مقام مسئول، حفاظت از انفال را وظیفه قانونی آحاد ملت ایران دانست و متذکر شد: مردم باید نیروهای حفاظتی منابع طبیعی را یاری کنند و در صورت مشاهده هرگونه سوءاستفاده و تخریب و تجاوز در انفال با شماره های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ تماس بگیرند

حکایت گیلان

برچسب ها:
گیل فام ؛

بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*