تبلیغات

اخبار عمومی

 

 

 

 

 

305399
تاریخ انتشار: 1401/03/05 10:52
معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان:
آغاز مرحله دوم طرح ارتقاء امنیت اقتصادی با نظر رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد امروز با حضور دستگاه‌های قضایی اجرایی انتظامی و نظارتی در استان آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان، حامد رهبر معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در این زمینه اظهار داشت: با توجه به ضرورت تأمین کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم، جلسات متعددی در این زمینه برگزار شد و با موافقت رئیس کل دادگستری، مرحله دوم طرح ارتقاء امنیت اقتصادی امروز اجرایی شد.

 معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در ادامه اظهار داشت: در این طرح گروههای بازرسی از نهادهای نظارتی، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان صمت، جهاد کشاورزی، بسیج اصناف و پلیس امنیت اقتصادی حضور دارند.

وی در ادامه افزود: این گروه ها به صورت مداوم اقدام به بازرسی خواهند کرد و بر تأمین کالاهای اساسی و همچنین گزارش تخلفات جرایم در این حوزه نظارت، و برخوردهای قاطعی خواهند داشت.

رهبر گفت: گروه هایب به صورت تخصصی تعیین شده، در هر حوزه در این بازدید حضور دارند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در خصوص برخورد ها و نحوه جرایم و تغییراتی که در این زمینه اتخاذ شده است، ضمن هشدار به متخلفین و احتکار کنندگان و کسانی که نسبت به نصب درج قیمت بر روی کالاها خودداری می‌نمایند، و این که میزان جریمه محتکران معادل ریالی قیمت جنس مکشوفه خواهد بود، اظهار داشت: با توجه به اینکه که مبالغ جریمه ریالی جدیداً به سازمان تعزیرات حکومتی ابلاغ شده، افزایش بسیار چشمگیری داشته، به طوری که در مورد احتکار، معادل مالی که کشف می شود، به همان اندازه، محتکر جریمه و چنانچه عدم درج قیمت کالا باشد، جریمه نیز چند برابر شده است.

وی افزود: جریمه هایی که قبلاً به صورت مبالغ ناچیز بود اکنون افزایش یافته است.

حامد رهبر معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در پایان گفت: هدف از اجرای این طرح، تاثیرگذاری در سطح بازار و حضور میدانی بازرسین اصناف، برخورد با هرگونه گران‌فروشی و احتکار خواهد بود.

 در ادامه سید احسان عسکری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در سخنانی با اشاره به این که گروه متشکل از دستگاه‌های نظارتی است، اظهار داشت: این گروه در واقع مانور مرحله دوم طرح امنیت اقتصادی را به نحو منطقی و در یک چاچوب انجام می‌دهند.

وی گفت: بازرسی و نظارت و کنترل بر بازار و همچنین جلوگیری از گرانفروشی یکی از سیاست های مهم و کاربردی دولت است، که به طور خاص و دقیق در دستور کار قرار گرفته است.

 عسکری گفت: این طرح متشکل از دستگاه های قضایی، اجرایی و انتظامی است و احیاناً چنانچه گرانفروشی هایی وجود داشته باشد مانع شده و اقدام می کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد درپایان اظهار کرد: این مانور به قصد ایجاد فضایی است که کسبه و صنوف وارد تخلف نشوند و ضمن آمادگی اعضاء امنیت اقتصادی به مردم، چنانچه چنین فضایی شکل بگیرد تخلف در حداقل ممکنه خواهد بود.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*