اخبار عمومی

 

 

 

 

 

305695
تاریخ انتشار: 1401/04/02 14:41
عدم کشت تابستانه/ وام های دریافت شده امهال و خسارت عدم کشت تابستانه پرداخت شود/ ابطال مصوبه افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان/دفترچه درمانی بیماران کم خونی مزمن ثبت شود

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل از عطر کارون، سیدکریم حسینی در تذکری به جهاد کشاورزی گفت : کشاورزان خوزستانی علاوه بر خسارت سیل سال ۹۸، دو سال پیاپی خشکسالی و عدم کشت تابستانه داشتند که لازم است وام های دریافت شده امهال و خسارت عدم کشت تابستانه آنان به ویژه در حوزه رودخانه کارون و کرخه پرداخت شود.

 

حسینی به وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت : هر چه سریعتر نسبت به اجرای طرح رتبه بندی معلمان اقدام گردد.

 

وی همچنین با اشاره به ابطال مصوبه افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان در هیات بررسی و تطبیق مصوبات با قانون طی تذکری گفت : لازم است دولت هرچه سریع تر نسبت به احقاق حقوق بازنشستگان اقدام فوری نماید.

وی در ادامه با تذکر به وزیر بهداشت و درمان بیان کرد: بیش از ۷ سال است که دفترچه خدمات درمانی بیماران سیکل سل یا کم خونی مزمن از لیست بیماران خاص خارج گردیده است که اکثر این بیماران از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه هستند و قالباً نیاز به تعویض مفاصل دارند که خود نیازمند هزینه های هنگفت می باشد. همچنین خوزستان با دارا بودن ۲ هزار و ۲۰۰ بیمار تالاسمی، مقام دوم کشور را در این حوزه دارد اما آن ها از سهمیه استخدامی محروم بوده و حتی گواهینامه رانندگی این عزیزان ۲ ساله تعویض می شود که این تبعیض به این بیماران است.

 

نماینده مردم با اشاره به عدم بروزرسانی طرح هادی روستایی ، خاطرنشان کرد: سرشماری عمومی نیز از سال ۹۵ تاکنون اجرا نشده که این موضوع در تخصیص سرانه ها و اعتبارات تاثیرگذار بود.ه است.

 

برچسب ها:
عطر کارون ؛

بیشتر بخوانید :


کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*