اخبار عمومی

 

 

 

 

 

305807
تاریخ انتشار: 1401/04/13 14:49
معاون دادستان مشهد با ارسال نامه‌ای به فرمانداری مشهد، از فرماندار خواست که ارائه خدمات به افراد بدحجاب را در «اداره‌ها و بانک‌ها» ممنوع کنند.

به گزارش پایگاه خبری عصرجهان به نقل از همشهری آنلاین، اسماعیل رحمانی معاون دادستان مشهد امروز در نشست هماهنگی ستاد برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی خانواده استان خراسان رضوی گفت: نامه‌ای به فرمانداری ارسال کرده‌ایم و از فرماندار مشهد خواسته‌ایم که خدمات به افراد بدحجاب را در اداره‌ها و بانک‌ها ممنوع کنند.

وی گفت: در این‌باره مدیران و رؤسای اداره‌ها و بانک‌ها موظف هستند به افرادی که بدون حجاب شرعی در اداره‌ها و ... حاضر می‌شوند، خدمتی ارائه ندهند.

معاون دادستان مشهد با اشاره به برگزاری جلسه‌ای برای مدیران و خانواده‌هایشان در حاشیه نمایشگاه تخصصی خانواده، افزود: در این نمایشگاه باید جلسه‌ای توجیهی برای مدیران استان نیز برگزار شود و خانواده‌های آن‌ها هم حضور داشته باشند.

رحمانی تصریح کرد: همچنین باید به گروه‌های مشهدی که در برنامه عصر جدید حضور داشتند و آن‌هایی که بعضا از جوانان حاشیه شهر هستند توجه وحمایت شود. از این گروه‌ها برای اجرای برنامه و حضور در این نمایشگاه نیز دعوت شود.

در ادامه این جلسه سیدامیر مرتضوی، معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها در امر عفاف و حجاب تکلیف دارند، گفت: دستگاه‌ها باید تکلیف سازمانی‌شان را در این حوزه انجام دهند و از اعتبارات و بودجه خودشان درباره عفاف و حجاب در این نمایشگاه استفاده کنند.

وی با تأکید بر اینکه در این نمایشگاه باید به مسئله عفاف و حجاب پرداخته شود، گفت: همچنین این نمایشگاه باید به شکلی برگزار شود که به کل کشور تسری پیدا کند و در سال‌های آینده نیز برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: در پایان این نمایشگاه عملکرد دستگاه‌ها ارزیابی می‌شود و سازمان‌هایی همچون آموزش و پرورش و اداره کل تبلیغات اسلامی پای کار باشند. باید برنامه‌ها به شکلی تدوین شود که همه اعضای خانواده مخاطب آن باشند.

مهدی رضایی، دبیر ستاد امربه معروف و نهی ازمنکر خراسان رضوی هم در این جلسه گفت: در هیچ غرفه‌ای نباید غرفه‌دار بدحجاب حضور داشته باشد و بررسی و نظارت بر حجاب بازدیدکنندگان را هم خودمان انجام خواهیم داد.

به گفته رضایی، این نمایشگاه با حضور کاظم صدیقی، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از کشور و جمعی از مدیران و مسئولان افتتاح خواهد شد.کانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*