اعلام وصول
اخبار عمومی

 

 

 

 

 

306248
تاریخ انتشار: 1401/05/21 19:47
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد؛
با مرگ یک بیمار کرونائی دیگر؛ شمار قربانیان بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به هزار و ۱۳۷ نفر رسید

به گزارش  پایگاه خبری عصرجهان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر از هم استان‌های بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داد و شمار قربانیان این بیماری درکهگیلویه وبویراحمد به هزار و ۱۳۷ نفر رسید.


دکتر محمد غلام نژاد شمار بستری شدگان بیماری کرونا در استان را یادآور شد و افزود: هم اکنون ۷۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بستری، که از این تعداد ۳۹ نفر مبتلای قطعی و ۷ نفر هم به دلیل و خامت حال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
دکترغلام نژاد اضافه کرد: تاکنون از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۹۶ هزار ۹۱۵ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده در استان طی ۲۴ ساعت گذشته ادامه داد: از ۳۰۷ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر ورپید تست است حدود ۴۰ درصد موارد مثبت بودند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان روزانه در حال افزایش است گفت: پیش بینی می‌شود طی روز‌های آینده آمار بیماران بدحال و مرگ‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: توصیه می‌شود افراد در صورت داشتن هر گونه علائم بیماری کرونا به پزشک مراجعه و مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از انتقال بیماری این بیماری به دیگر اعضاء خانواده و دیگران را داشته باشند.
غلام نژاد مهمترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و خودداری از عادی انگاری این بیماری دانست و اضافه کرد: مردم استان برای پیشگیری از ابتلا و کاهش مرگ میر ناشی از کرونا و ایجاد ایمنی در برابر این بیماری خطرناک و همه گیر واکسیناسیون خود را تکمیل و دُز یادآور را حتما تزریق کنند.

منبع:خبرگزاری صدا و سیماکانال تلگرام عصر جهانثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*